Ce aliment nu ati tolerat deloc in sarcina?

Options Ce aliment nu ati tolerat deloc in sarcina?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Postat: Monday, May 21, 2007 7:08 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
La baiat nu am tolerat decat grape-fruitul. Am ramas si cu sechele la gogosarii in otet, la care familia e mare fan, dar numai cand ii vad mi se face rau, dara-mi-te sa-i mai si prepar. La fata nu am avut stress decat la cafea si tigara, macar asa am lasat si eu tigara, pentru timp scurt.
Rody
Postat: Saturday, October 20, 2007 3:16 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Eu la prima sarcina cu Elo,primele 3 luni,nu suportam nimic infara de cartofi fierti,copti,piuree chiar si cruzi.Asta am mancat eu 3 luni doar cartofi cu branza dulce de vaci,in rest nimic.Dupa ai am inceput sa pap de toate.Acum la bebele asta,imi place sa beau apa minerala gazosa la greu,si mai pap din cand in cand cate o banana.A si era sa uit,imi place mirosul de la cafea.Pun pe la nas cafea si ma calmez.Ciudatras
andiva
Postat: Saturday, February 9, 2008 5:19 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/19/2008
Postari: 30
Eu nu pot sa sufar DELOC chipsurile. mentionez ca inainte mancam cate o pg mare odata, acum numai gandul la MIROSUL lor ma face sa puker instantaneu....
Poate e mai bine pt silueta mea...ras
Lilly of the valley
Postat: Saturday, February 9, 2008 5:37 PM

andiva wrote:
Eu nu pot sa sufar DELOC chipsurile. mentionez ca inainte mancam cate o pg mare odata, acum numai gandul la MIROSUL lor ma face sa puker instantaneu....
Poate e mai bine pt silueta mea...ras

si pentru sanatatea ta si a bebelusuluiflowers
oanalaurisa
Postat: Saturday, February 9, 2008 5:50 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597

Eu am avut o problema cu rosiile,preferatele mele.Imi faceau un acid la stomac de turbam,asa ca am renuntat la ele.Dar acum,dupa ce am nascut nu mai am nici o problema,zici ca n-am avut aciditate niciodata.yes
cristinaflorina
Postat: Sunday, February 10, 2008 5:03 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Buna fetele
Eu eram inainte o mare bautoare de cafea cel putin pe cea de dimnineata nu plecam de acasa pina nu beam o cana mare, acum daca iau o gura de cafea dimineata mi se face scirba efectiv si imi vine sa vomit de la ea si beau cite un capucino pe la servici. Eu zic ca e un lucru bun daca am renuntat asa la cafea.(inseamna ca lui bebe nu ii place).Si inca o schimbare de cind sunt gravida , maninc dimineata, ceea ce eu nu faceam inainte, acum daca nu maninc macar 2 sanvisuri inante sa plec ma ia cu lesin pe strada.Dar in rest manin ce mincam si inaite dar nu exagerat de mult fata de cit mincam inainte.
kali
Postat: Monday, June 23, 2008 8:47 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Vad ca in sarcina asta nu pot manca ciocolata si carne; sper sa nu ma tina mult.
Lilly of the valley
Postat: Monday, June 23, 2008 8:57 PM

kali wrote:
Vad ca in sarcina asta nu pot manca ciocolata si carne; sper sa nu ma tina mult.

cioco nu-i o pierdere, mai nasol cu carnea.
Sarcina usoara!pupici
ingerash
Postat: Monday, June 23, 2008 9:01 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Cu Ionut nu suportam fasolea,nici mirosul ei,iar cu Madalina nu suportam usturoiul si muraturile.
kali
Postat: Monday, June 23, 2008 9:13 PM

mariuta wrote:

cioco nu-i o pierdere, mai nasol cu carnea.
Sarcina usoara!pupici

Stiu... dar incerc sa o inlocuiesc cu altele; sper sa fie temporar, ca numai eu merg la gratar si mananc salata si fructe... si fac urat prin boscheti de la miros...
Bine macar ca stau bine cu analizele.

Mercipupici
kali
Postat: Monday, June 23, 2008 9:15 PM

inger7 wrote:
Cu Ionut nu suportam fasolea,nici mirosul ei,iar cu Madalina nu suportam usturoiul si muraturile.

Vai de mine... as manca fasole toata ziua... cu muraturi sau ceapa... si culmea e ca nu am suportat-o niciodata inainte de sarcina.
monika
Postat: Monday, June 23, 2008 9:27 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 5/22/2008
Postari: 587
Locatia: ro
Nici eu nu am putut bea cafea deloc dar dupa ce am terminat de alaptat am inceput din nou.La mancare nu suportam sa vad pe masa branza dar dupa 4 luni am si mancat in rest a fost totul bine.Daca ar fii toate gravidele ca mie sigur ar mai vre un copil.
Andreea&Ariana
Postat: Monday, June 23, 2008 9:29 PM

Nivel: Avansat

Postari: 3801
Locatia: langa comorile mele
Cum am ramas insarcinata cum n-am mai suportat deloc cafeaua(inainte sa raman insarcinata serveam cate o cana mare de cafea dimineata la serviciu,ca mi-era frica ca nu am sa ma pot lasa de cafea cand o sa raman insarcinata),nici macar mirosul!
Ah,si nici fasolea.Am mancat intr-o zi cand aveam vreo patru luni si am crezut ca mor si de atunci nu am mai suportat deloc,si nici acum nu mai pot sa mananc!
shirel
Postat: Monday, June 23, 2008 10:40 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Eu nu suportam cafeaua si tigarile dar asta la inceput,greturi aveam la toate si nu mancam deloc carne .nu ca acuma as manca tare!
Kali ,ce zici ai baietel ?(dupa simptomele tale ne vedem
la anul cu fotbalistiras !
kali
Postat: Tuesday, June 24, 2008 6:40 AM

shirel wrote:

Kali ,ce zici ai baietel ?(dupa simptomele tale ne vedem
la anul cu fotbalistiras !

hohot Tu si cu Cata... el ce mai e convins ca e baiat...
Mie nu-mi zice nimic intuitia; am intrat in faza in care imi fac probleme legate de sanatatea copilului (asta probabil si ptc. se apropie urmatoarea eco) si nu-mi doresc decat sa fie ok (cu atat mai mult cu cat am citit si de Solene si m-a dat putin peste cap...).

Sa dea Dumnezeu sa ne vedem cu bine. Oricum, chiar daca e fetita... tot baiatul tau e in avantaj: are de unde alege:004:
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed