Ce aliment nu ati tolerat deloc in sarcina?

Options Ce aliment nu ati tolerat deloc in sarcina?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mihaela75
Postat: Saturday, March 10, 2007 1:07 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Cafeaua.Nu pricep ,eu care beau cafea cu canoiul cu perfuzia cu tot ce apuc ,nu suport cafeaua in sarcina.Nici la Daria, nici acum...nici nu-i mai stiu gustuluff
Miri
Postat: Saturday, March 10, 2007 8:34 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Miha, eu am patit la fel!
Mare fan al cafelei si m-am trezit intr-o dimineata ca are un gust ciudat cafeaua, ca mi-e greatza de la ea si imi vine sa vars!hohot Si nu stiam de ce!ras
Cris-DL
Postat: Saturday, March 10, 2007 10:13 PM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6849
Locatia: over the rainbow
Si eu tot cafeaua si .... tigara, cu ele imi incepeam ziua mereu, dar nu le-am mai suportat cum am aflat ca sunt gravida ....

Ca mancare, nu suportam si nici acum nu prea ma impac cu mancarea gatita scratch
dya
Postat: Sunday, March 11, 2007 8:56 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Eu deocamdata am o stare destul de ciudata , nu am nici un fel de greturi adica suport orice fel de mincare insa in acelasi timp imi este sila de toate adica daca ar fi dupa mine nu as minca nimik pentru ca am o stare de satietate continua.sic Nu imi este foame deloc...iar cind maninc cite ceva , asta ca sa nu stau nemincata , zici ca am bolovani in stomac....foarte ciudata chestie.what ras
Cristy
Postat: Sunday, March 11, 2007 9:13 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel

La prima sarcina totul a fost mult prea OK.....adika am mancat de-am spart toata sarcina (mai ales ciocolata), nu este de mirare ca m-am facut cat butoiul....

La a doua sarcina, era un ulei pe care soacra-mea il folosea, un ulei ieftin de canola ( dar am sa va spun ceva am senzatia ca il refoloea sau ceva, chiar nu stiu ) oricum imi intorcea stomacul pe dos ... in mod graznic, cum intram la ea in casa dadeam bir cu fugitii pale

In rest, nici tu greturi nici nimik....

flowers flowers flowers flowers
danab
Postat: Sunday, March 11, 2007 9:13 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Eu nu am suportat usturoiul, si nici acum nu-l mai servesc.
In schimb am mancat la mere acre pana la 4 luni de nu-mi venea sa cred. Cumparam de la un aprozar cate 2 -3 kilograme si le terminam in 2 zile. Iar de la 6 luni cumparam de la metro ladite de portocale si kiwi si mancam toata ziua.
clara_lara
Postat: Thursday, April 12, 2007 12:47 PM

Nivel: Membru

Intrat: 2/1/2007
Postari: 47
Locatia: bucuresti
eu inainte de a fi insarcinata mancam foarte multe mezeluri, preparate. Acum nu mai pot. Mananc doar daca vad la cineva si imi mai face pofta. Dar acasa nici nu ma ating de ele.

Apoi carnea: nu am mai mancat friptura. Nu mi-e deloc pofta, numai cand ma gandesc la ea, fac "beah"
Si mai fac "beah" la ciuperci pt ca le-am vomitat de cateva ori si mi-a fost rau de la ele si acum deja ma deranjeaza numai gandul.

Ce imi place sa mananc: fructe (multeeeeeeeee), dulciuri (incerc sa ma mai abtin), nu as refuza orez cu lapte si acum, de ceva timp, mi-e pofta de nishte croissant cu margarina incalzite (sunt la Auchan f bune, dar ajung rar si cand ajung nu au) cu iaurt de baut de la Danone. Cu voia lui Dumnezeu, poate reusesc sa imi fac azi pofta.

Dimineata cand plec la servici, deschid frigiderul si nu am chef de nimic, asa ca imi iau o sacosa de fructe. Bineinteles ca la servici imi vine sa mananc si altceva (mancare!!!!), dar nu am ce.

In mare cam mananc fructe si rabdari prajite. Azi am mancat doar o banana, o felie de cozonac si am baut un litru ceai de lamaie. E ora 14 aproape...cam obraznica!
cute_babies_of_mine
Postat: Thursday, April 12, 2007 12:51 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Carnea. Eu nu suportam sa mananc carne. Visam la ea, dar imi facea rau. Tot ce imi doream era un Mc'chiken.
Alina
Postat: Thursday, April 12, 2007 1:11 PM

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Nu stiu altele cum sunt, dar eu nu am avut nicio problema, nimic, nimic, nimic, la niciunul din copii.sic
cute_babies_of_mine
Postat: Thursday, April 12, 2007 1:12 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Ce bine... Eu eram anemica, am avut greturi pana in luna a VII-a, am stat numai la pat ca eram in iminenta de avort... Of! Ce rau imi pare ca nu v-am cunoscut mai devreme!
Alina
Postat: Thursday, April 12, 2007 1:19 PM

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
cute_baby_of_mine wrote:
Ce rau imi pare ca nu v-am cunoscut mai devreme!

Compensam acum, nu?
bereea
Postat: Sunday, May 20, 2007 4:21 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22770
Singurul" aliment" pe care nu l-am tolerat a fost cafeaua , eu care sunt mare bautoare de cafea.Dar mi-am revenit dupa.ras
mihaela75
Postat: Sunday, May 20, 2007 6:26 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Eu vad ca am prmit bilet e voie la cafea,flacaul asta nu-i ca fetele, se gandeste mai mult la nevoile lui mami.Chiar acum savurez una mica yes
Darria
Postat: Sunday, May 20, 2007 9:13 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 5/20/2006
Postari: 267
Locatia: Iasi
Au fost mai multe: dulciurile, oul, iaurtul din comert. Nu le mai retin acum.
Ar fi mai simplu de spus ce am putut tolera: fructele acrisoare si unele legume(cele usoare). Gatit fara ulei si alte grasimi, doar fiert in apa.
Kiki
Postat: Sunday, May 20, 2007 9:16 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
La inceputul sarcinii nu am tolerat mai nimic...nici iaurturi, nici mancare gatita...fructe ce mai mancam (adica banane). Dupa ce au trecut acele 3 luni de greturi, am dat-o pe gref si piersici (as fi mancat din astea non-stop!)
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed