Caut bebe cu nume de vedete!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
paulad
Scris: Friday, June 8, 2007 4:16 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Buna ziua tuturor! Fac un material pentru o revista (nu am voie sa dau toate detaliile...) si caut bebelusi mai mari sau mai mici care au fost botezati cu numele cantaretilor preferati ai parintilor... In mare este vorba de influenta muzicii asupra noastra. Daca ma puteti ajuta, astept un semn.

Multumesc!
Rody
Scris: Friday, June 8, 2007 4:25 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/10/2006
paulad wrote:
Buna ziua tuturor! Fac un material pentru o revista (nu am voie sa dau toate detaliile...) si caut bebelusi mai mari sau mai mici care au fost botezati cu numele cantaretilor preferati ai parintilor... In mare este vorba de influenta muzicii asupra noastra. Daca ma puteti ajuta, astept un semn.

Multumesc!

Dar de ce tocmai nume de vedete.Leana,Vasilica,Marghioala,Tata Leana,Costica nu sunt numeoare
paulad
Scris: Friday, June 8, 2007 4:32 PM

Bineinteles ca sunt nume si ele! Dar fac un material despre influenta muzicii in viata noastra :) Si acest caz, cu numele, este unul dintre exemple. Am gasit o cunostiinta botezata Adrian dupa Adriano Celentano, dar mai caut :)

Multumesc!
Rody
Scris: Friday, June 8, 2007 4:36 PM
Nivel

paulad wrote:
Bineinteles ca sunt nume si ele! Dar fac un material despre influenta muzicii in viata noastra :) Si acest caz, cu numele, este unul dintre exemple. Am gasit o cunostiinta botezata Adrian dupa Adriano Celentano, dar mai caut :)

Multumesc!

draga mea.numele deVSILE, il poarta un artist"AI AUZIT DE VASILE SEICARU,DECI E RUDA CU VASILE!alcool
paulad
Scris: Friday, June 8, 2007 4:45 PM

He he, n-o sa ma creada nimeni ca Vasile ar fi de la vreun Vasile cantaret :)
Rody
Scris: Friday, June 8, 2007 4:49 PM
Nivel

paulad wrote:
He he, n-o sa ma creada nimeni ca Vasile ar fi de la vreun Vasile cantaret :)

Pai vezi ,nui corectbounce bounce bounce
stele_pe_cer
Scris: Friday, June 8, 2007 9:27 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Hmm...cauti vreun Elvis sau jim Morrisonsic ?
Andi&Mariuca
Scris: Friday, June 8, 2007 9:31 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
paulad wrote:

Multumesc!

hai ca eu tot nu am inteles ce doresti de fapt? nu vreau sa sune aiurea sau rautacios dar daca eu iti spun ca pe copilul meu il cheama, sa zicem, Michael si pe Michael Jackson il cheama tot... Michael alcool si eu iti mai spun (ca asa vrei tu sa auzi) ca l-am botezat dupa numele lui...chiar ma crezi si ma introduci in material?scratch nu ca m-ar interesa dar ma intreb cum vrei sa gasesti oamenii astia si, mai ales, pe ce baza - reala - pleci tu la a face un astfel de material...deh, curiozitati de sociolog!ras
leut
Scris: Friday, June 8, 2007 9:37 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Posed una bucatica vedeta...Maria Alexandra...e vedeta familiei si-o sa fie mare cantareata, mare dansatoare sau inotatoare..asa caaaaaaaaaaaaaaaaaa, tine-o minte pentru anii viitori!!!hohot hohot hohot
Andi&Mariuca
Scris: Friday, June 8, 2007 9:40 PM
Nivel

leut wrote:
Posed una bucatica vedeta...Maria Alexandra...e vedeta familiei si-o sa fie mare cantareata, mare dansatoare sau inotatoare..asa caaaaaaaaaaaaaaaaaa, tine-o minte pentru anii viitori!!!hohot hohot hohot

bine mami...asa venim si noi cu vedeta de "circ" hohot hohot hohot sigur am avea succes...hohot hohot
leut
Scris: Friday, June 8, 2007 9:43 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Andismom wrote:

bine mami...asa venim si noi cu vedeta de "circ" hohot hohot hohot sigur am avea succes...hohot hohot

bravo hohot
Andi&Mariuca
Scris: Friday, June 8, 2007 9:43 PM
Nivel

leut wrote:

bravo hohot

pupici pupici
paulad
Scris: Saturday, June 9, 2007 12:06 AM

Ei, pai stati, sa ne-ntelegem :) daca cineva imi spune ca are un copil Michael botezat asa dupa Michael Jackson trebuie sa-mi spuna povestea momentului in care s-au hotarat sa puna acest nume bebeului. Pe mine ma intereseaza povestea, mai mult decat rezultatul (nu caut senzationalisme de tipul Elvis Popescu). Asa ca nu prea e loc de pacaleala :) Rezultatul poate fi spectaculos si evident, copilul sa fie numit Romina (am avut o profesoara cu numel acesta) sau usor de trecut vederea (exemplu cu Adrian, dupa Adriano Celentano). Si nu prea poti inventa o poveste credibila decat daca te stradui mult, mult prea mult. Cine ar face asta?

Va multumesc pentru interes :)

paulad
Scris: Saturday, June 9, 2007 12:13 AM

Si sa corectez un pic ceea ce spusem mai devreme, la o adica si Vasile ar fi bun daca ar avea o poveste beton in spate. Dar din toate cazurile pe care le-am intalnit pana acum, pasiunile au fost declansate de cantareti un pic de peste hotare :)
crista
Scris: Saturday, June 9, 2007 1:02 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/27/2007
paulad spor la gasit bebelusi cu nume de vedete, dar de ce doar bebelusi uff doar toti copii au fost botezati si poate sunt si mai mari cu 'nume de vedete'....
Speram cand termini materialul sa ne spui si noua cum se numeste revista...macar sa ne orietam de ceva nume de vedete pentru urmatorii copii sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.