Chestionar intrebare: Cati copii va doriti ?
Alegere Voturi Statistici
Niciunul 0 0%
1 7 8%
2 39 45%
3 31 36%
4 4 4%
5 1 1%
6 0 0%
7 0 0%
>7 3 3%

Cati copii va doriti ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delfinasa
Scris: Tuesday, September 25, 2007 2:26 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Aoleo, eu m-am cam speriat si-mi mentin dorinta a 3 copii numai dac-o sa mai pot dupa ce-o sa am 2, ca daca va fi si number 2 ca fii-mea, pe-al 3-lea il vreau doar in gand...vecina-mea l-a nascut pe cel de-al 3-lea acum o luna si vad cat ii e de greu cu toti banghead...saraca, o compatimesc uff...cu toate ca primii 2 copii sunt tare cuminti, unde-i pui acolo stau, totusi sa stea mai tot timpul numai ea cu toti 3, sa aiba si job acasa, sa tina si casa mi se pare mult prea mult pentru mine ca sa pot duce...cand mergem in parc, piciul sta in marsupiu, iar ea impinge un carut dublu in care stau cei mai mari si e micuta de statura si firava, cred ca are 45 de kg; si-o vad si prin casa, nu mai face fatza saraca si n-are pe nimeni s-o ajute ca sotul lucreaza mult uff...si-am cunoscut si-o alta mamica in parc care venise cu gemenii de 6 luni si o fetita de 2 ani jumate, care mai avea 6 copii acasa alcool alcool alcool...era foarte dezinvolta; cand am intrebat-o cand i-a fost cel mai greu cu copiii, a spus ca la al 4-lea banghead...probabil ca dupa ce se obisnuieste cu multi copii, venirea altuia e ca o rutina pentru mama respectiva...e tare frumos sa ai casa plina, dar cat e de greu sa-i cresti, sa-i educi...eu una n-as face fatza la atatia sau poate nu-mi cunosc bine limitele oare.
stele_pe_cer
Scris: Tuesday, September 25, 2007 2:36 PM
Nivel

6 copiimaseluta ?Cred ca incepand cu al treilea copil i-as trimite in boxa sa se conserve...la noi nu e spatiu deocamdta decat de maxim 2.Nici atatea farfurii nu amras !

6 copiirambo ...inca nu mi-am revenit din soccyclops !

Wow...care a votat 7cyclops ?7 farfurii numai la felul 1+ 7 farfurii felul 2 + farfuriile adultilor (daca mai ai ce pune pe ele)...Speli la vase pana a doua zi cand o iei de la capat!Ma intreb oare cum calatoresti cu 7 copii?Iei un vagon intre de trenras ?Inkiriezi un microbuzras ?Sau o iei la pingea in sir indianhohot ?Dar in mijloacele de transport in comun?Pana iti urci cei 7 copii pleaca metroul din statiehohot !Mi se pare tare amuzant gandindu-ma cum e cu 7 copii...
delfinasa
Scris: Tuesday, September 25, 2007 3:34 PM
Nivel

9 copii, Stele, 3 erau cu ea si inca 6 acasa cyclops...eu cred ca familia respectiva abia are din ce trai si aici, nu cred ca se misca din zona, nu au vacante, le e greu si, mai ales daca ea sta acasa, sotul duce povara financiara, munceste pe rupte 1-2-3 joburi sa le asigure minimul macar...pe-aici mamicile cu copii au masinile lor mari -minivans sau vans- ca sa intre toti, plus bagaje (jucarii, haine, carut si altele)...acasa mai toti au masini de spalat vase si am fost surprinsa sa vad la tv cat de bine organizate sunt unele familii numeroase, cum ajuta toti in casa cool, sunt chiar mai bine organizate decat familiile cu 1-2 copii...iar ca spatiu in casa: 2-3-4 copii impart o camera, au paturi suprapuse, dar nu vad asta ca ceva nasol, mi se pare mult mai dificil sa ii cresti, sa le oferi o educatie...asemenea parinti -care sunt si intregi- sunt eroi, zau!
sousourel
Scris: Tuesday, September 25, 2007 8:34 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
Ma simt ingrozitor de egoista....dar in momentul asta nu mai indraznesc sa ma gandesc la nr 2uff
Kmy
Scris: Tuesday, September 25, 2007 8:41 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/13/2006
Eu am votat 2, iar daca vin amandoi odata...cu atat mai bine...maseluta
stele_pe_cer
Scris: Tuesday, September 25, 2007 10:03 PM
Nivel

Mama mia...9 copii...ma intreb (stupid, intr-adevar) cum arata zona aceea cusuta de 9 oriplans ?
Fluturas
Scris: Tuesday, September 25, 2007 11:38 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
stele sotul meu e dintr-o familie cu 14 copii(adica el si inca 13).acum cel mai mic e de 11 ani.au stat,cum a spus si delfinasa,2-3-4 intr-o camera,nu au stat infometati niciodata.deci,se poate...si nu e singurul caz...mai cunosc familii cu multi copii

dar nu ma intreba cum arata "zona",ca nu am intrebat-o pe soacra-mea ras
stele_pe_cer
Scris: Wednesday, September 26, 2007 10:05 AM
Nivel

butterfly wrote:
stele sotul meu e dintr-o familie cu 14 copii(adica el si inca 13).acum cel mai mic e de 11 ani.au stat,cum a spus si delfinasa,2-3-4 intr-o camera,nu au stat infometati niciodata.deci,se poate...si nu e singurul caz...mai cunosc familii cu multi copii

Ei, sunt convinsa ca exista familii foarte numeroase, dar noi, cele care avem 1-2 copii ne imaginam mai greu cum te descurci cu atatea suflete, poate si pt ca nu suntem in respectiva situatie.Eu kiar cred ca nevoia te invata, fie ca vrei, fi ca nu.Cunosc personal 2 famili numeroase si inca o persoana care provine dintr-o familie de genul asta.Intr-una din familii am intrat de cateva ori, dar copiii, fiind mari, deja la casele lor, nu mi-am putut da seama cum au trait intr-un spatiu relativ mic, cum au impartit de toate.Tot ce stiu este ca copiii s-au crescut oarecum unii pe altii.Si exista si argumente pro, si contra.Acum, ce sa zic...cred ca intr-o oarecare masura depinde de noi, femeile, cati copii facem.Ca unudoi sunt o "intamplare" se poate, dar 10 copii sa fie tot "intamplare" e mai greu de crezut.Pe de alta parte sunt familii care cosnidera contraceptia un pacat si atunci fac copii "cati le da Domnul".

butterfly wrote:
dar nu ma intreba cum arata "zona",ca nu am intrebat-o pe soacra-mea ras

Hehehe...esti mortalahohot !Ce sa-i faci cu curiozitatea astadance !
Maria & Mario
Scris: Wednesday, September 26, 2007 10:59 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Stele, hai ca esti dureroasa rau ...... curiozitatea asta ! hohot

Uite, tatal meu provine dintr-o familie cu 13 copii , din care mai traiesc 10. Doua fete a avut si restul baieti !
Daca o prind pe bunica sanatoasa cand ma intorc in Romania, promit ca o intreb !
Stiu doar ca sunt uniti cum nu am vazut asa ceva in viata mea , se sprijina , se consulta intre ei non stop. Toti sunt cu studii superioare si medii, toti realizati la casa lor . Iar Bunica, la 91 de ani , citeste ziarul fara ochelari si croseteaza ! O singura data a fost in spital, in primavara , pentru o zi doar ! ras

O intreb de zona...... calamitata, sa vedem ce spune ! hohot
stele_pe_cer
Scris: Wednesday, September 26, 2007 12:14 PM
Nivel

Maria & mami wrote:
Iar Bunica, la 91 de ani , citeste ziarul fara ochelari si croseteaza ! O singura data a fost in spital, in primavara , pentru o zi doar !

Hmm...sa fie facerea de copii elixirul tineretiiras ?Stia pastorului nostru provine dintr-o familie cu 11 copii iar ea are 3 copii.Ea arata fenomenal de bine, in ciuda situatiei modeste in care traiesc de ani de zile!Deci, folosofia facerii de copii: faci unul, te smokinesti, faci 2, intineresti, faci 3 deja incepe numaratoarea inversa pe scara varstei, astfel ca la al 10 lea copil, arati ca in liceu: din spate liceu, din fata muzeu, dar totusi ai 2 fetzesic !

Maria & mami wrote:
O intreb de zona...... calamitata, sa vedem ce spune ! hohot

Sa nu uitiras !
stele_pe_cer
Scris: Wednesday, September 26, 2007 12:17 PM
Nivel

Ei, si acum fara gluma...pt ca am mintea odihnita la serviciuras , ma intreb daca nu cumva atunci cand ai mai multi copii suporti mai usor pierderea unuia dintre ei (asta apropos de cei 13 frati ai tatalui Oanei)?Nu ca un copil ar fi mai lipsit de importanta in comparatie cu restul, dar ma gandesc ca nevoia celorlalti copii nu te lasa sa cazi parda deznadejdii, nu te lasa sa meditezi, sa te gandesti, sa ajungi la depresii pt ca fiecare copil in parte are nevoie de ambii parinti lucizi si intr-o buna stare de functionare...
adynanemona
Scris: Tuesday, December 4, 2007 12:50 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/29/2007
eu vreau sa raman doar cu Anemona , dar sotul nu este deacordplans

adynanemona attached the following image(s):
687554srihlvoj1h[1].gif

ira_tgr
Scris: Tuesday, December 4, 2007 12:53 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/2/2007
eu am votat 1

si eu si tati ne-am hotarat (deocamdata) sa ramanem doar cu Sonia angel

P.S. sunt tare curioasa cine e persoana care a votat >7 hohot
adynanemona
Scris: Tuesday, December 4, 2007 1:01 PM
Nivel

adynanemona
Scris: Tuesday, December 4, 2007 1:03 PM
Nivel

Ira ,eu nu as face fata cu 7 copii,fiecare cu preferintele lui, are curaj cine a votat7
img
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.