Chestionar intrebare: Cati copii va doriti ?
Alegere Voturi Statistici
Niciunul 0 0%
1 7 8%
2 39 45%
3 31 36%
4 4 4%
5 1 1%
6 0 0%
7 0 0%
>7 3 3%

Cati copii va doriti ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Sunday, December 30, 2007 5:45 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Miha, dar e sigura chestia asta? Ca eu am mai auzit si ca poti sa mai ramai si asa ras , asa ca ... cine stie ...pupici
Andi&Mariuca
Scris: Sunday, December 30, 2007 8:52 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
Hey Miha, what's the problem? in afara faptului ca, teoretic si cred ca si practic sic la tine e imposibil sa mai ramai gravida, mai rar asa o femeie care sa isi doreasca atat de mult sa aibe copii cat mai multi!bravo si, pe deasupra, daca pe Kaze il "tine" sa va intretina (ca nu e tocmai usor sa hranesti o familie mai mare) si sa se descurce cu 4 copii, de ce nu? eu zic ca ai facut o treaba buna cu picii tai si, cum iti ziceam, mai rar am auzit o femeie care sa spuna atat de frumos ca ar mai vrea si alti copii.love bravo angel

eu...am mai zis-o aici... vreau 2, poate chiar 3. insa... nu ma simt deloc pregatita si asta pt ca Andi este acum la o varsta f dificila...suntem intr-o plina "furtuna" de personalitate - daca ii pot spune asa - celebra criza de la 2 ani... totul este "nu" si direct si indirect iar eu si tati stam si ne intrebam daca nu cumva suntem dusi cu pluta sa ne mai dorim inca unul, pe moment, cel putin!scratch adica ne dorim f tare insa pana acum nu a fost sa fie cu oki alcool si acum am ajuns sa ne gandim daca nu ar fi bine sa mai asteptam un an, poate chiar 2... oricum, per total, cand apele se vor mai linisti, ne dorim 2... eu as vrea 3...acum avem si loc destul, numai pe tati sa il tina spinarea sa munceasca pt 4-5 guri!hainoroc dance
Anca
Scris: Sunday, December 30, 2007 10:16 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/26/2006
Foarte frumos ai spus Miha despre gagalicile mici, numa bune de tinut in brate si dragalit! Si noi ne dorim 2 (sotul) sau chiar 3 (numai eu alcool). La fel ca Anca, si Andi al meu are crize de personalitate destul de dese, e neastamparat, nu prea mananca si imi scoate peri albi din cauza asta, si bineinteles ca apar tot timpul voci care zic ca daca unul e asa, cum o sa ma descurc cu doi? Cu rabdare le treci pe toate, fiecare etapa trebuie traita, cu bune si cu rele, mai ales ca la al doilea sti deja la ce sa te astepti. Fiecare copil e unic, diferit de multe ori de fratii lui.
Cat despre partea materiala, e si mai simplu in viziunea mea: unde mananca unul, mai este loc si pentru al doilea. Nu cred ca saracesti sau diminuezi sansele primului nascut daca ii mai faci un fratior. As da tot aurul din lume ptr fratele pe care eu il am. In plus, nu am nici o reticenta in a folosi lucrurile pe care le am deja de la primul copil si asta ajuta foarte mult pana la o anumita varsta. Din punctul meu de vedere, bebe 2 are deja loc in visele si sperantele mele pe anul viitor, ptr ca anul acesta nu s-a intamplat din pacate.
Kiki
Scris: Sunday, December 30, 2007 10:51 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Eheeeee...vrem si noi rochite in sifonier...In curand vom discuta, poate-poate...ras
Ely
Scris: Sunday, December 30, 2007 11:00 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2006
Si noi tot ducem munca de lamurire,de fapt sotul cu mine,ca eu nu ma simt pregatita inca,dar ar trebui ca s anu fie distanta prea mare.Oricum nu mai iau nimic anti bebe,dar nici nu am inceput.Daca vine bebe asa intamplator nu-i nimic sanatosi sa fim .Noi am zis doi ,dar nu se stie ,daca fac gemeni.ras mai ales ca sotul are frate geaman plus ca am si eu rude cu gemeni
mihaela75
Scris: Sunday, December 30, 2007 11:23 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006
Da, la mine e imposibil si teoretic si practichohot Mai bine asa ca visez ca mult cai verzi pe pereti.
mult succes aspirantelor firstprize firstprize sarbatoare
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.