catea

Profil: catea
Despre
Utilizator: catea
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia moldova
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Monday, April 9, 2012
Ultima vizita: Wednesday, May 23, 2012 10:16 PM
Numarul de postari: 10
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: credinta ajuta?
Postat: Monday, May 7, 2012 11:19 AM
de mica am fost foarte religioasa, cintam in cor, credeam in Dumnezeu, de fapt si acum am o frica si o dragoste enorma pentru puterea suprema, dar au trecut deja vre-o zece ani de cind nu am primit Sfinta Impartasanie, si sufletul imi cere lumina sfinta, si as vrea sa ma rog, o fac cu cuvinte proprii, dar as vrea niste rugaciuni pe care poate le stiti, si in special pt ocrotirea copilului si a familiei, si daca aveti experiente interesante la acest capitol varog sa mi le spuneti...
Subiect: Stafilococul Auriu, Candida
Postat: Wednesday, May 2, 2012 11:04 AM
am fost ieri in ospetie la verisoara si bunei, si Dragos a pus in gurita o jucaarie a verisoarei, insa ea e infectata de stafilacoc, si e jucaria pe care o roade frecvent, e posibil ca copilul meu sa se fi infectat?
Subiect: Stafilococul Auriu, Candida
Postat: Wednesday, April 25, 2012 10:26 AM
Salut, cumnata mea are o fetita de aproape 7 luni, dar la virsta de 4 luni i-au descoperit Stafilococul Auriu, Candida si alta infectie, si toate localizate in intenstin, a mai avut si rahitizm si inca a fost racita vre-o trei luni...
vreau sa va intreb de unde ar aparea aceasta infectie la o asa virsta frageda, eu cred ca s-a infectat deoarece a bait fetita cu ou crud adica ia pus fete in apa in care o spala ou crud, este asa o traditie la gagauzi, este posibil sa se fi infectat pe asa cale?
Subiect: depresia post natala - cum sa iesi din ea
Postat: Tuesday, April 10, 2012 3:34 PM
eu nu vreau sa i fac ceva intentionat, si nici nu i-am provocat niciodata nici un rau, Dragos este sanatos pentruca am grija de el ca ochii din cap, dar gindurile mele consta in altceva, de exemplu, cum ar fi privirea lui daca ar cadea de la balcon, sau s-ar lovi, si numai ma gindesc la durerea pe care o poate avea ca ma ia durerile de inima, am strigat la el dar sa-i fac intentiont rau niciodata, medicu imi va spune ceia ce imi sugereaza toti aici, caci cred ca puterea sa iesi din depresie sta in persoana, si daca mai si este sustinuta de oameni trece maqi bine peste...
Postat: Tuesday, April 10, 2012 11:07 AM
merci mult, de fapt asta ma stradui sa fac in fiecare zi, ceva nou, ma machiez, fac o mincare noua pt familie, ma joc cu Dragos, dar sunt momente de care nu pot fugi... ma bucura ca sunt mai rare, a fost mai greu acum e mai usor...
Postat: Tuesday, April 10, 2012 8:43 AM
eu tot nu am incredere sa las cu cineva copilul, ma tem ca no sa stie ce sa faca in caz ca se intimpla ceva... si chiar daca las pe o ora numai cu sotu, dar daca cu mama sun peste fiecare 5 min.
am vorbit cu med de familie referitor la problema mea legata de depresie, ea a spus ca e fiziologic, si ca va trece, ca nu am voie sa beau alte medicamente in afara de valeriana...
i-am spus despre gindurile mele stranii, ca ma gindesc cum ar fi sa mi arunc copilul peste balcon, dar zice ca e de la oboseala...
daca sincer aceste ginduri au inceput sa dispara, dar cind e vreme mohorita si sunt obosita, nedormita doar atunci pot sa mi vina in cap asa ginduri stranii
dar nu suntem de fier cred ca multa energie negativa se aduna, si nu am unde sa o revars, stau numai cu copilul, am hotarit cu sotu sa punem o perna in care sa bat sa mi scot toti nervii si sa mi revin.
din fericire am un sot intelegator care ma asculta, si poate sa mi explice situatia mai bine ca un psiholog, dupa ce vorbesc cu el imi e mai bine.
dar aici sunt sa cunosc oameni care si mine, si multumesc de raspunsuri.hearts
Postat: Monday, April 9, 2012 9:45 PM
merci mult, dar sa va spun sincer, consider ca un factor esential in lecuire este comuncarea si intelegerea oamenilor din jur...
din cauza aceasta si m-am inregistrat aici ca sa gasesc sprijinul vostru...
Postat: Monday, April 9, 2012 9:01 PM
cind e soare si frumos, parca imi trece, vine mama in weekend si dorm mai mult, sotu mai sta cu baiatu, dar oricum oboseala ma copleseste.
am vorbit cu med de familie si mi-a spus ca e la nivel fiziologic, ca e primavara si nu mi ajung vitamine, si ca va trece cu timpu, mi-a prescris valeriana pt linistire...
Postat: Monday, April 9, 2012 10:40 AM
merci de raspuns... nici nu vreau sa intre in burtica inapoihohot
il iubesc enorm
Postat: Monday, April 9, 2012 10:17 AM
salut fetelor, baitelul meu are 5 luni, si ar trebui sa ies deja din depresie, dar sincer ma chinue si acum, imi vin in cap niste ginduri, ca ma mustra constiinta, si nu pot sa dorm, pling, deoarece imi iubesc copilul dar ma invinuesc ca pot sa ma gindesc la asa lucruri ingrozitoare...
si nu sunt asa optimista ca in trecut, nu pot sa il vad pe baiat mare, il vad doar asa cum este la virsta lui...