Chestionar intrebare: Cate teste de sarcina v-ati facut?
Alegere Voturi Statistici
Niciunul 3 2%
Unul 26 20%
Doua 35 27%
Trei 13 10%
Patru 7 5%
Cinci 5 3%
Peste cinci 15 11%
Le-am pierdut sirul 24 18%

Cate teste de sarcina v-ati facut?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Thais
Scris: Sunday, May 25, 2008 8:58 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
vivi a avut scurgeri mamare?

M-as bucura sa intre sa-mi spuan si povestea ei...

Multumesc mult de incurajare. Numai Dzeu stie cat de mult imi doresc bebe.Dar stii..uneori parca Dzeu nu-ti da ceea ce ceri cu atata ardoare...niciodata nu mi-am dorit sa fiu femeie de cariera..iata-ma de cariera...nu am vrut bani..dar am atata cat am nevoie...mi-am dorit cred ca de la 20 de ani sa fiu mama si nevasta:)...iata ca nu sunt nici maca si nici nevasta:)

De fapt este si un banc cinic:

"I: Cum il poti face pe Dzeu sa rada?
R: II spui de planurile tale"

Na...eu cred ca i-am fost tare simpatica si l-am facut sa rada mult:)
bulinutza
Scris: Sunday, May 25, 2008 9:29 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/14/2007
Da, si ea a avut scurgeri mamare...Cauta in clubul aspirantelor, postarile ei din luna aprilie si sigur gasesti mai multe detalii...
Te pup si iti tin pumnii sa fie bebe...
Thais
Scris: Sunday, May 25, 2008 5:06 PM

Na...mi-au facut bine incurajarile tale bulinuta..dar din pacate azi la amiaza a venit ce trebuia sa vina:(

Nu-mi ramane de cat sa merg la un control amanuntit, ginecologic si endocrinologic...sa vedem de unde acea sangerare si aceasta scurgere.

Va pup...si sper sa ma ma mai lasati pe aici chiar daca inca nu sunt mamica:)
stele_pe_cer
Scris: Monday, May 26, 2008 8:42 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Thais, bine ai venit pe forum!

Te asteptam in continuare aici, sau la alte subiecte, kiar daca nu esti inca burtica sau mamica!Si eu sunt in asteptare de bebe, dar...cred ca azi imi vine menstra.Si nu stiu de ce, dar in azul meu nu pote fi vorba de ciclu peste sarcina.test de sarcina nu mai mi-am facut, ca mi-au ajuns cele deja facute, poate prea devreme.

Ce ma enerveaza pe mine este faptul ca nu am menstra regulata, si din cauza asta nici perioada ovulatiei nu o pot detecta corect.Poate sa incep de luna asta niste monitorizari ecografice.
fdianamaria
Scris: Monday, May 26, 2008 9:38 AM
Nivel

Inregistrat: 2/17/2006
Si de aceasta data am facut tot 2 teste de sarcina, dar la distanta de o saptamana una de alta, desi am stiut inainte de a le face ca voi fi cu doua liniute. La cateva saptamani dupa marea intalnire de la Suceava, am inceput sa nu mai suport mirosurile, nu ma mai puteam/pot da cu parfum, spray sau orice mirositor. Ala a fost de fapt primul semn. Plus bineinteles n-a mai venit menstruatia decat 2 zile, cand de obicei vine 5 zile fix.
stele_pe_cer
Scris: Monday, May 26, 2008 10:00 AM
Nivel

fdianamaria wrote:
n-a mai venit menstruatia decat 2 zile, cand de obicei vine 5 zile fix.

Adica ai avut niste pete maronii sau menstra (sange grena) timp de 2 zile? Eu astept menstra azi. Si sigutr va veni, ca aseara am vazut scretia usor rozalie si de dimineata la fel. Mi-as mai face un test, dar parca ma gandesc, la ce bun cry ?

Ma incearca o mare dezamagire.
fdianamaria
Scris: Monday, May 26, 2008 10:15 AM
Nivel

Inregistrat: 2/17/2006
Era de-a dreptul menstra, adica sange negru (aproape), cu cheaguri (la mine asa e mereu uff ). Doar 2 zile. Asa a fost si data trecuta si acum. Bafta, draga "Stele". pupici
stele_pe_cer
Scris: Monday, May 26, 2008 10:20 AM
Nivel

Multumesc, Dianapupici !
teea09
Scris: Friday, October 31, 2008 2:18 PM
Nivel

Inregistrat: 10/31/2008
Buna,

Ieri toata ziua am citit toate "povestile" voastre despre cate teste v-ati facut fiecare pentru ca si eu mi-am facut 3 in speranta ca macar unul v-a iesi pozitiv insa nu a fost sa fie banghead. Tot mai speram pentru mi-a intarzit cm 5 zile angel ceea ce este foarte neobisnuit pentru mine, insa de dimineatza diablo s-au trezit musafirii sa vina plans plans plans Tot mai am sperante, poate o sa mi se intample si mie sa fie doar 2 zile si apoi sa se opreasca si sa am o mare surpriza si sa fie bebic insa nu stiu .... Tot ce stiu este ca am fost fff dezamagita cand am vazut de dimineatza :(
CRACIUN MADALINA
Scris: Monday, November 3, 2008 2:28 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/20/2008
teea09 wrote:
Buna,

Ieri toata ziua am citit toate "povestile" voastre despre cate teste v-ati facut fiecare pentru ca si eu mi-am facut 3 in speranta ca macar unul v-a iesi pozitiv insa nu a fost sa fie banghead. Tot mai speram pentru mi-a intarzit cm 5 zile angel ceea ce este foarte neobisnuit pentru mine, insa de dimineatza diablo s-au trezit musafirii sa vina plans plans plans Tot mai am sperante, poate o sa mi se intample si mie sa fie doar 2 zile si apoi sa se opreasca si sa am o mare surpriza si sa fie bebic insa nu stiu .... Tot ce stiu este ca am fost fff dezamagita cand am vazut de dimineatza :(

-Nu trebuie sa disperi,asa mi sa intimplat si mie imi intarzia 5-6 zile dar nimic asa sa intimplat cam 4-5 luni si dupa ce mi-am facut toate analizele si eu si sotul meu doamne doamne nea ajutat si am ramas insarcinata mi-am facut 3 teste de sarcina si toate au iesit negative,a trebuit sa merg la doctor sa-mi comfirme.
Eram convinsa ca am ramas deoarece i-mi intarziase o luna si 5 zile
Maria & Mario
Scris: Monday, November 3, 2008 8:27 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Si la bebe doi , tot un test de sarcina am facut ! Stiu ca imi intarziasera rusii si tati imi tot spunea de vreo cateva zile : Asculta la mine ca tu esti gravida ! " Eu Nu , Nu si Nu ! Mi-a luat si teste de sarcina sa le fac si doua zile m-a tot tocat : fa si tu un test , sa vedem ! Eu Nu si NU ! Si sambata dimineata , singura ( tati dormea ) , matinala Marioara mea, eu plictisita , Hop : Doua liniute ! Si ..... gata ! Bocit , telefoane , etc ! :018:
teea09
Scris: Tuesday, November 4, 2008 7:04 AM
Nivel

Inregistrat: 10/31/2008
-Nu trebuie sa disperi,asa mi sa intimplat si mie imi intarzia 5-6 zile dar nimic asa sa intimplat cam 4-5 luni si dupa ce mi-am facut toate analizele si eu si sotul meu doamne doamne nea ajutat si am ramas insarcinata mi-am facut 3 teste de sarcina si toate au iesit negative,a trebuit sa merg la doctor sa-mi comfirme.
Eram convinsa ca am ramas deoarece i-mi intarziase o luna si 5 zile

Da, acum ca au trecut cateva zile de la aceasta dezamagire am inceput si eu sa inteleg ca nu se poate la toata lumea din prima si sa sper ca luna viitoare ma vor ocolii musafirii si atunci o sa fiu mamica in scurt timp.
Deja visez cu ochii deschisi cum o sa fie sa ai un bot de aur in brate de care o sa fi foarte fericita si mandra floare3
Inez
Scris: Friday, December 5, 2008 2:54 AM

Salut tuturor!Nu am mai facut un test de sarcina pana acum si as dori sa stiu daca acesta (cel pe baza de urina) se poate face si in perioada menstruatiei, pentru ca mi-a venit cu o saptamana jumatate mai tarziu decat trebuia.Multumesc acelora care vor raspunde!pupici
t-mihaela
Scris: Friday, December 5, 2008 4:36 AM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2008
Pai ce rost are sa faci test de sarcina daca ai menstruatie fool Menstruatia in sine e cel mai bun test de sarcina .oare
Mela
Scris: Friday, December 5, 2008 9:59 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
Inez,la tine poate sa fie vorba de o dereglare de ciclu,cauzata de stres,poate de o raceala mai puternica sau de altceva...test nu cred ca are rost sa iti faci acum.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.