Chestionar intrebare: Cate teste de sarcina v-ati facut?
Alegere Voturi Statistici
Niciunul 3 2%
Unul 26 20%
Doua 35 27%
Trei 13 10%
Patru 7 5%
Cinci 5 3%
Peste cinci 15 11%
Le-am pierdut sirul 24 18%

Cate teste de sarcina v-ati facut?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dya
Scris: Wednesday, April 18, 2007 7:33 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
Rody wrote:
Am facut si testu nr 2.din pacate a iesit tot negativcry cry cry

Imi pare rau Rody pupici pupici pupici dar pina nu apare CM tot nu poti spune nimik.
Rody
Scris: Wednesday, April 18, 2007 7:44 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/10/2006
dya wrote:

Imi pare rau Rody pupici pupici pupici dar pina nu apare CM tot nu poti spune nimik.

daaaaaaaa oare
crista
Scris: Wednesday, April 18, 2007 11:49 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/27/2007
Eu am facut 5 teste sic , astea in decurs de trei zile, din care 2 negative si 3 pozitive...nu m-am lasat pana nu m-au iesit cele mai multe pozitiveras apoi am mers la consultatie si mi-a confirmat firstprize

Rody imi pare rau pentru tine, dar pune-te pe treaba acum fara calcule sic sigur va iesi pozitiv flowers
Kiki
Scris: Thursday, April 19, 2007 9:19 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Eu sunt de parere sa lasi calculele la o parte. Parca nu merge asa calculat mereu. O sa vina de la sine, o sa vezi. Daca urmaresti doar scopul de a face un bebe, dispare placerea si devii stresata. Si in conditii de stres nu cred ca ai cum sa vezi un test pozitiv. Enjoy! pupici
Rody
Scris: Thursday, April 19, 2007 6:18 PM
Nivel

Inregistrat: 6/10/2006
Mai fetelor...nu mia venit CM..am facut 2 teste pana acum si ambele au iesit negativebanghead mai sunt 10 zile si se termina luna....deci...Oricum vorba lu Kiki,nu ma voi mai stresa.Las totul de la sine si savurez momentul cand sunt eu si sotulras sic
Lilly of the valley
Scris: Thursday, April 19, 2007 6:52 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Rody wrote:
Mai fetelor...nu mia venit CM..am facut 2 teste pana acum si ambele au iesit negativebanghead mai sunt 10 zile si se termina luna....deci...Oricum vorba lu Kiki,nu ma voi mai stresa.Las totul de la sine si savurez momentul cand sunt eu si sotulras sic

succes! asteptam vesti bune!!!!pupici
Alyna
Scris: Thursday, May 3, 2007 11:06 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Maamaaa cate teste am facut...le-am pierdut sirulsic Cred ca vreo 5 pe luna.si sa vedeti ce bocete cand ieseau negative.Nici cand am ramas gravida nu s-a vazut cum trebuie a doua liniutabanghead Mi-as fi dorit sa se vada si la mine asa frumos...doua liniute clarecry
moremi
Scris: Friday, October 5, 2007 9:45 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Off, off... Le-am pierdut sirul...
bulinutza
Scris: Friday, October 19, 2007 6:38 PM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2007
Si eu am facut ...fara numar, fara numar...incepand din a 7-a zi a presupusei conceptiei...Azi e prima zi de intarziere a ciclului si eram convinsa ca azi va iesi pozitiv...dar n-a fost...
M-am mai linistit cand am citit ca uneori iese pozitiv dupa 10-14 zile de intarziere...
Pana nu vine CM mai am o speranta...si daca nu a fost luna asta, mai e timp, asta a fost doar prima incercare...
vivi25
Scris: Tuesday, November 20, 2007 9:55 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 11/19/2007
Eu am facut unul la 6 zile de la presupusa data a conceptiei..Eram insa sigura ca va iesi..negativfool Nici nu stiu de ce pana mea l-am facut, doar sa ma simt utila..habar nu am :) Si am zis ca astept sa imi intarzie CM macar 2 zile, sa vad si eu cum sta treaba..Insa ma simt rau si nu cred ca e in inchipuirea mea..De vreo 3 zile am un nod in gat, nici nu vreau sa vad mancare, mananc de sila de mila si faza cea mai tare e ca eu eram moarta dupa ciocolata, aveam ciocolatica in fiecare zi, iar acum nici macar nu vreau sa vad asa ceva; as manca toata ziua doar lapte cu cereale..Din cand in cand ma mai trezesc cu cate o intepatura prin partea inferioara a burtii, dar nimic deosebit in rest..Insa greata asta ar fi bine sa aiba un rost, ca altfel ma enervezmami de fetita
Doamne ajuta!!!!
oanalaurisa
Scris: Tuesday, November 20, 2007 10:30 AM
Nivel

Inregistrat: 1/10/2007
vivi25 wrote:
Eu am facut unul la 6 zile de la presupusa data a conceptiei..Eram insa sigura ca va iesi..negativfool Nici nu stiu de ce pana mea l-am facut, doar sa ma simt utila..habar nu am :) Si am zis ca astept sa imi intarzie CM macar 2 zile, sa vad si eu cum sta treaba..Insa ma simt rau si nu cred ca e in inchipuirea mea..De vreo 3 zile am un nod in gat, nici nu vreau sa vad mancare, mananc de sila de mila si faza cea mai tare e ca eu eram moarta dupa ciocolata, aveam ciocolatica in fiecare zi, iar acum nici macar nu vreau sa vad asa ceva; as manca toata ziua doar lapte cu cereale..Din cand in cand ma mai trezesc cu cate o intepatura prin partea inferioara a burtii, dar nimic deosebit in rest..Insa greata asta ar fi bine sa aiba un rost, ca altfel ma enervezmami de fetita
Doamne ajuta!!!!

Sa-ti povestesc ceva Vivi,ca sa te inveselesc.
Dupa ce am intrerupt anticonceptionalele,am zis ca sa asteptam 6 luni inainte de a incerca sa facem un bebe ca asa zic medicii ca e bine.
Dupa perioada asta,pana cand ovarele si-au reluat functia lor normala,am avut intarzieri de ciclu de cate 14 zile,deci iti dai seama ca faceam pe teste de numa-numa.Si toate ieseau negative.
Dupa ce mi-am dat seama ca ar fi mai bine sa nu ma mai stresez ca si medicii ziceau la fel,m-am relaxat si mi-am vazut de treaba. Eram de serviciu la farmacie intr-un weekend si deja nu mai stiam cand trebuie sa-mi vina ciclul,pentru ca , cu atatea intarzieri si deceptii de suspiciuni de sarcina nefondate,nu mai tineam evidenta.Asa ca m-am gandit ,ia sa-mi fac eu un test de sarcina si am zis apoi autoironic: "ca mie oricum imi ies negative toate"
hohot hohot hohot hohot hohot hohot Zis si facut.M-am dus la toaleta,am luat o proba de urina,mi-am luat cel mai naspa test pe care-l aveam in farmacie,si l-am trantit in proba si am incercat sa nu ma uit la el cum faceam de obicei.
Il scot si cand ma uit la el : 2 linii puternic colorate.
Iti dai seama ca nu mi-a venit sa cred ,mai ales ca asta era la 15 dupa-amiaza,am tras un tipat de bucurie de era sa faca infarct colega cu care eram de servici (crezuse ca am primit ceva telefon cu vreo veste groaznica).Normal ca mi-am mai facut 3 teste ca sa cred si apoi am sunat ginecoloaga care mi-a zis sa nu mai fac nici un test ca nu are sens si mi-a facut programare la consultatie pentru saptamana care urma.

Asa ca si eu am facut o groaza de teste,dar relaxeaza-te ca asta e solutia.
Oricum , va veni bebe cand are el chef!!!alcool ras
vivi25
Scris: Wednesday, November 21, 2007 11:58 AM
Nivel

Draga Oana, ma bucur enorm pentru tine..nu stiu de ce, dar mereu cand vad ca se implineste visul unora dintre noi ma bucur si eu...eu azi am fost la medic, la ginecolog sa imi spuna daca sunt OK...ca am facut un tratament si vroiam sa vad daca a avut efect. Se pare ca sunt super OK..dar nu s-a vazut nici o urma de sarcina inca..E prea devreme asa=i? (a 3 a sapt de la ultimul ciclu).
Va pup!
oanalaurisa
Scris: Wednesday, November 21, 2007 12:46 PM
Nivel

Inregistrat: 1/10/2007
vivi25 wrote:
Draga Oana, ma bucur enorm pentru tine..nu stiu de ce, dar mereu cand vad ca se implineste visul unora dintre noi ma bucur si eu...eu azi am fost la medic, la ginecolog sa imi spuna daca sunt OK...ca am facut un tratament si vroiam sa vad daca a avut efect. Se pare ca sunt super OK..dar nu s-a vazut nici o urma de sarcina inca..E prea devreme asa=i? (a 3 a sapt de la ultimul ciclu).
Va pup!

Doar relaxeaza-te ,ca stiu prin ce treci ,eu si sotul meu devenisem deja paranoici la un moment dat si eram pe punctul de a considera ca avem o problema cand de fapt doar stressul si dorinta prea mare de a avea un bebe era problema.
O sa vina si la voi,cand va asteptati mai putin,de fapt,mai corect spus,cand nu va asteptati deloc.pupici
vivi25
Scris: Wednesday, November 21, 2007 1:27 PM
Nivel

Sa te auda dumnezeuangel
ANDREEA&BIANCA
Scris: Wednesday, November 21, 2007 2:05 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/11/2007
oanalaurisa wrote:

Sa-ti povestesc ceva Vivi,ca sa te inveselesc.
Dupa ce am intrerupt anticonceptionalele,am zis ca sa asteptam 6 luni inainte de a incerca sa facem un bebe ca asa zic medicii ca e bine.
Dupa perioada asta,pana cand ovarele si-au reluat functia lor normala,am avut intarzieri de ciclu de cate 14 zile,deci iti dai seama ca faceam pe teste de numa-numa.Si toate ieseau negative.
Dupa ce mi-am dat seama ca ar fi mai bine sa nu ma mai stresez ca si medicii ziceau la fel,m-am relaxat si mi-am vazut de treaba. Eram de serviciu la farmacie intr-un weekend si deja nu mai stiam cand trebuie sa-mi vina ciclul,pentru ca , cu atatea intarzieri si deceptii de suspiciuni de sarcina nefondate,nu mai tineam evidenta.Asa ca m-am gandit ,ia sa-mi fac eu un test de sarcina si am zis apoi autoironic: "ca mie oricum imi ies negative toate"
hohot hohot hohot hohot hohot hohot Zis si facut.M-am dus la toaleta,am luat o proba de urina,mi-am luat cel mai naspa test pe care-l aveam in farmacie,si l-am trantit in proba si am incercat sa nu ma uit la el cum faceam de obicei.
Il scot si cand ma uit la el : 2 linii puternic colorate.
Iti dai seama ca nu mi-a venit sa cred ,mai ales ca asta era la 15 dupa-amiaza,am tras un tipat de bucurie de era sa faca infarct colega cu care eram de servici (crezuse ca am primit ceva telefon cu vreo veste groaznica).Normal ca mi-am mai facut 3 teste ca sa cred si apoi am sunat ginecoloaga care mi-a zis sa nu mai fac nici un test ca nu are sens si mi-a facut programare la consultatie pentru saptamana care urma.

Asa ca si eu am facut o groaza de teste,dar relaxeaza-te ca asta e solutia.
Oricum , va veni bebe cand are el chef!!!alcool ras

Draguta povestea ta,Oana!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.