Chestionar intrebare: Cate teste de sarcina v-ati facut?
Alegere Voturi Statistici
Niciunul 3 2%
Unul 26 20%
Doua 35 27%
Trei 13 10%
Patru 7 5%
Cinci 5 3%
Peste cinci 15 11%
Le-am pierdut sirul 24 18%

Cate teste de sarcina v-ati facut?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danab
Scris: Monday, October 30, 2006 11:22 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/13/2006
Eu am facut 3 teste, ca mi-a intarziat cm si in ianuarie si in martie cate o saptamana. Nu era programat, dar vorbeam deja sa avem un bb ca e cam tarziu, trece timpul... Dupa ce am vazut ca nu a fost de doua ori neprogramat, am trecut la fapte serioase, asa ca in iunie au iesit 2 liniute rosii yes
oanalaurisa
Scris: Friday, January 12, 2007 4:37 PM
Nivel

Inregistrat: 1/10/2007

Fetelor dragi cred ca v-am intrecut la teste si nici acum nu sunt la lamurita care e problema cu mine.
Am fost la medic ieri dupa o intarziere de 7 zile a ciclului, mi-a facut si test beta hcg si a iesit negativ.
A zis ca nu am nici chisturi , nici fibrom , nici nimic altceva , sa stau linistita si ca trebuie sa imi vina ciclul.
Dar nu mi-a venit nici azi si am avut o stare de rau azi cu balonari si dureri de stomac de am simtit ca explodez.
Mi-am luat de la farmacie niste tablete de Sab Simplex si parca ma simt mai bine dar nu stiu ce e cu mine.
Kiki
Scris: Friday, January 12, 2007 6:20 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
oanalaurisa wrote:

......
Dar nu mi-a venit nici azi si am avut o stare de rau azi cu balonari si dureri de stomac de am simtit ca explodez.
Mi-am luat de la farmacie niste tablete de Sab Simplex si parca ma simt mai bine dar nu stiu ce e cu mine.

De ce nu mergi si la alt medic? Poate chiar e vorba de o sarcina, dar e prea mica si nu a vazut-o...Eu asa as face, as merge la alt doctor.
MNiko
Scris: Friday, January 12, 2007 6:42 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Chiar pe 1 ianuarie m-am intalnit cu o prietena si mi-a spus ca a pierdut o sarcine din cauza ca medicul i-a zis ca are fibrom sau ceve de genul asta si i-a omorat copilul. Din nefericire pt ea n-a mai ramas gravida de atunci decat dupa sapte ani. Nici de acel copil n-a avut parte si chiar isi doreste unul.

Oana, mai bine cere si parerea altui medic.
Andi&Mariuca
Scris: Friday, January 12, 2007 7:05 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
unul si...bun! adica, cu ochisori! ai lui Andi!yes yes yes

inainte de acel test, mai facusem unul cu vreo 3 luni inainte cand o dr foarte desteapta si preceputa intr-ale medicinei mi-a zis ca sunt gravida! si, evident, a fost negativ!banghead
oanalaurisa
Scris: Friday, January 12, 2007 8:26 PM
Nivel

Inregistrat: 1/10/2007

Va multumesc fetelor!
Am vb cu medicul meu de familie care zice ca ar fi bine sa merg la un cabinet de eco 3D ca sa vedem cu claritate care e situatia.
bereea
Scris: Tuesday, April 17, 2007 8:31 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Am facut un singur test de sarcina.In acea luna hotarasem ca vreau sa raman insarcinata, imi "stresam" sotul in fiecare dimineata si asteptam cu nerabdare sa aflu vestea cea buna.Asa ca atunci cand am vazut ca mi-a intarziat 3 zile , am mers la farmacie , am cumparat testul si am zburat pana acasa ca nu mai aveam rabdare.La inceput a aparut doar o liniuta si m-am intrastitat , dar cand l-am privit din nou am vazut ca mai apare inca o liniuta mai subtire.Am citit de vreo doua ori instructiunile ca sa fiu sigura ca am inteles bine , apoi am inceput sa sar in sus de busurie , sa plang , sa rad ...nu siam pe ce lume ma aflu.Mi-am sunat sotul si am inceput sa strig ca o sa avem o fetita...eram sigura ca va fi fetita.Bucuria amandurora a fost extraordinara.
dya
Scris: Wednesday, April 18, 2007 5:02 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
Eu de data asta am facut doar 2 teste din care unul inainte de CM co 4 zile care a iesit negativcry si unul dupa o intirziere de 2 zile sic care a iesit pozitivchitara ... acum sper ca totul sa fie bine pina la capat.bounce
Rody
Scris: Wednesday, April 18, 2007 5:12 PM
Nivel

Inregistrat: 6/10/2006
dya wrote:
Eu de data asta am facut doar 2 teste din care unul inainte de CM co 4 zile care a iesit negativcry si unul dupa o intirziere de 2 zile sic care a iesit pozitivchitara ... acum sper ca totul sa fie bine pina la capat.bounce

Dya,eu cred ca sunt in situatia ta.Am facut unul inainte care a iesit negativplans ma duc acum la framacie finca au trecut 2 zile de intarziere la CM ,poate iese si la mine pozitiv testul nr 2bounce bounce bounce
dya
Scris: Wednesday, April 18, 2007 5:15 PM
Nivel

Rody wrote:

Dya,eu cred ca sunt in situatia ta.Am facut unul inainte care a iesit negativplans ma duc acum la framacie finca au trecut 2 zile de intarziere la CM ,poate iese si la mine pozitiv testul nr 2bounce bounce bounce

Hai fugi repede la farmacie , vezi sa-ti iei din ala care poti sa-l faci in orice moment al zilei si vina repede cu rezultatul.pupici bounce bounce bounce
Fluturas
Scris: Wednesday, April 18, 2007 5:16 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
Rody wrote:

sa dea dumnezeu sa iasa pozitiv

eu cu darius mi-am facut 2 teste,si cu karina...nu-mi amintesc sigur dar cred ca numai unul
Rody
Scris: Wednesday, April 18, 2007 5:29 PM
Nivel

Va spun rezultatul imediat...Am emotiiuff
dya
Scris: Wednesday, April 18, 2007 5:37 PM
Nivel

Rody wrote:
Va spun rezultatul imediat...Am emotiiuff

Uite galeria....yes yes yes yes yes
Rody
Scris: Wednesday, April 18, 2007 6:57 PM
Nivel

Am facut si testu nr 2.din pacate a iesit tot negativcry cry cry
georgy_adinutza
Scris: Wednesday, April 18, 2007 6:59 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/2/2006
doar 2 ...desi la primul a iesit cea de-a II liniutza slab , l-am repetat si pe al doilea care a iesit pozitiv bineinteles sic sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.