Cat se mai da la o bona?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stele_pe_cer
Scris: Thursday, September 7, 2006 11:37 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
lori16ro wrote:
Nu ceri prea mult Stelute doar ca in Romania lumea nu i invatata sa munceasaca si intelege mai greu ca cine da banul face regulile ( eu am vazut un reportaj unde o gradinita din Canada era filmata non stop si parintii puteau accesa internetul in orice moment si vedeau ce se intimpla cu copilul si educatoarele)"

Si in Bucuresti exista o gradinitia de genul asta, nu ii mai stiu numele dar tot pe net am gasit-o, dar pretul mi s-a parut exorbitant, undeva peste 350 euroi.Pai ce, m-a facut mama bashtanitza si eu nu stiutunete ?

lori16ro wrote:
oricum esti perfectionista " vai de nora ce o s-o ai"

Daca o sa il iubeasca pe Matei pana la Dumnezeu si inapoi, daca gateste cum-necum, dar curata sa fie, sa ii placa ordinea si sa fie vesela-vesela nu posaca si cicalitoare, nu ma bag, parol de nubounce !Si daca si fi-miu o iubeste, sa fie fericiti, ce treaba am eu cu ei?Totul e sa nu stea nora cu minebox2 hohot !Hai, ca acum kiar nu cer prea multhohot !

Si-a gasit Matie o gagica in parc, aseara i-a carat cateva palme duble in capatana, de numa'apoi a inceput sa il pupe!Pai, dragoste cu nabadainono ...
stele_pe_cer
Scris: Thursday, September 7, 2006 11:46 AM
Nivel

Stiti ce-i culmea?Acum m-am gandit!Noi platim oameni care sa iaba grija de copii.Doar atat.

Dar oare cat valoreaza o portie buna de ras?Sau o dragoste de cateva ore?Dar putin mai multa blandete?

Oare aceste "ingrediente" de ce nu pot face parte din meniul platit de noi bonelor?

Si asta e trist.Platim niste servicii fade.Esentialul ne scapa printre degetecry !
monique
Scris: Thursday, September 7, 2006 11:38 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/15/2006
Mai Stelutze, cam ai dreptate...insa eu cred ca sunt destul de norocoasa... intre Alexandra si dna care sta cu ea s-a creat o legatura sufleteasca f puternica... daca un om matur mai poate juca teatru, unui copil de un an nu-i poti imputa acest fapt. Vin aproape zilnic acasa, la ore diverse, dar nu ca sa o verific, ci pt ca atunci am drum prin zona, si niciodata nu am gasit-o departe de Alex, tot timpul e langa ea, se joaca, ii canta, o plimba... eu chiar sunt f multumita.
Ii dau 3.5mil, sta 8 ore jumate pe zi, de luni pana vineri, cu mancarea mea... dar ea toata ziua nu mananca decat o rosie, un castravete... de-astea... naturalesic , ca de multe ori o si cert ca nu vad sa lipseasca nimic din frigider...
stele_pe_cer
Scris: Friday, September 8, 2006 8:25 AM
Nivel

monique, esti o norocoasa.in primul rand esti norocoasa ca domana corespunde cerintelor tale, si apoi pt.ca intre bona si copl exista o legatura frumoasa, aproape de cea materna.Rar gasesti asa ceva.

Eu una in parc, vad de la o posta care este bona si care este bunica.Atat de diferit este comportamentul bonei fata de cel al unei bunici.
Kasandra
Scris: Tuesday, September 12, 2006 5:16 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Buna tuturor!
Eu am o bona dimineata la baiatul cel mic de milioane!! Femeie cinstita, iubitoare, nu bea, nu fumeaza, nu mananca nimic de la mine. Ceea ce este mai important este ca iubeste foarte mult copilul. Cand plangea bebe ca plec eu, ea parea mai afectata de asta decat mine, eu ii spuneam ca se va obisnui. Ea saraca, mai ca plangea si ea si se simtea prost, ca bebe plange. Bebe plangea ca deh...asa plang copiii cand pleaca mami la serviciu, 1 minut, apoi ii trecea si radea si se juca. Dupa cateva zile asa...se obisnuise bebe..cand venea tanti o lua de mana si o ducea in camera sa se joace cu el, mie imi facea "PA".yes Cred ca asta, faptul ca bebelusului ii merge bine si e vesel, si eu stau linistita, nu poate fi exprimat in bani. Cred ca 6 milioane e un pret corect pentru o bona de genul acesta, avand in vedere ca se ocupa numai si numai de copil. Menajul...e alta treaba...ma gandesc la femeia care lasa casa ei si vede de copilul meu, 8 ore, e ca un serviciu. Si inca ce serviciu...nu-i de colo raspunderea pe care ti-o asumi sa cresti un copil. Ea trebuie sa vegheze in primul rand sa nu i se imtample nimic copilului apoi la restul. Slava Domnului, pericole sunt la tot pasul! pale
Kiki
Scris: Tuesday, September 12, 2006 5:24 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Bine ai venit, Kasandra!bounce

De unde esti? Pentru 6 milioane, cat sta bona cu copilul?
Kasandra
Scris: Wednesday, September 13, 2006 12:09 AM

8 ore. Numai cu copilul. Cand doarme bebe ea se odihneste, asa i-am cerut, nu vreau sa o pierd...uneori mai face cate ceva prin casa, oricum intotdeauna gasesc foarte cura, strange dupa copil si gasesc mereu cum am lasat, adica curat, ordine. Sunt multumita ca le gasesc asa cum le-am lasat toate. Nu e dezastru nici la jucarii. Cand e bebe cu mine se mai intampla sa lasam dezastrusic
Tina, pe baietelul cu accidentul il chema Serban?plans
Kiki
Scris: Wednesday, September 13, 2006 9:25 AM
Nivel

Kasandra, cred ca ai avut mare noroc. Ai gasit bona pe gustul tau si are grija de copil si de tot ce implica copilul. Bravo! bravo bravo
Kasandra
Scris: Wednesday, September 13, 2006 7:18 PM

Da si eu cred.E ca o bunica pt noi. Cand nu a putut veni cateva zile nu reuseam sa ma organizez deloc bine dimineata.ras
Kiki
Scris: Wednesday, September 13, 2006 7:54 PM
Nivel

Kasandra wrote:
Da,si eu cred.e ca o bunica pt noi.Cand nu a putut veni cateva zile nu reuseam sa ma organizez deloc bine dimineata.ras

Eh, asa se intampla cand te obisnuiesti cu ajutorul altcuiva...cand nu il ai parca nimic nu mai merge...banghead
MNiko
Scris: Thursday, December 7, 2006 12:30 AM

Pentru cele din Bucuresti care cauta bona, am gasit undeva o lista cu bonele rele, adica acele bone(care numai bone nu sunt) care au inselat anumite familii, au recomandari false si de care sa te feresti . Daca vreti o caut si o postez aici.
Kiki
Scris: Thursday, December 7, 2006 12:32 AM
Nivel

Cum sa nu? Astept cu interes! Mai ales ca din primavara trebuie sa caut bona! Multumim, Niko! pupici
MNiko
Scris: Thursday, December 7, 2006 12:54 AM

M-am apucat acum de ea. O sa incerc sa o postez pana maine. Crezi ca ar fi necesar un topic nou ca sa apara pe prima pagina,astfel incat sa o poata vedea imediat oricine? Ma gandesc ca la acest topic s-ar putea sa se piarda.
Kiki
Scris: Thursday, December 7, 2006 12:57 AM
Nivel

Da, deschide un topic ceva de genul: Bone de care trebuie sa va feriti.
g_nicoleta2000
Scris: Thursday, December 7, 2006 1:51 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Noi platim 50 mii lei/ ora si mi se pare foarte acceptabil. Doamna nu are nici un viciu, Alex merge la ea acasa in fiecare dimineata la 9 si in jur de ora 13 o luam acasa.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.