Cat mai costa ...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Monday, May 29, 2006 4:37 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
...

Hai sa vedem cat mai costa diverse lucruri. cine si-a mai achizitionat ceva de curand sa ne mai tina si pe noi la curent.
Anaida
Scris: Monday, May 29, 2006 5:00 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/12/2006
Eu mi-am luat un tv din Kaufland cu 2 mil jumate, cu diagonala de 37 cm, numai bun pt bucataria mea!...partea amuzanta este ca, o data cu achizitionarea acestui tv am aflat ca prindem mult mai multe posturi decat avem noi la celelate 2 televizoare rasnita (unul primit de la ai mei, primul cumparat dupa revolutie, celalat luat la mana a doua acum vreo 4 ani, pe care am dat, la vremea respectiva, 3 milioanebanghead)...pe barbatu-meu il bate gandul sa-si mai ia un tv nou, pt sufragerie, dar inca nu m-a convins, c-am zis ca strangem bani pt mare!
Kiki
Scris: Monday, June 26, 2006 4:53 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Eu mi-am luat recent un TV LG, cu ecran plat si diagonala de 72 de cm. Sunt foarte multumita de el si incape la fix in biblioteca. Cel vechi mi s-a stricat si depanatorul Tv mi-a zis ca nu mai merita reparat.
delfinasa
Scris: Tuesday, June 27, 2006 5:55 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Fetelor, eu nu prea mai am notiunea preturilor din tara si sunt tare curioasa cat mai costa legumele, fructele, carnea, branza, ouale, intretinerea, lumina, cablul tv, adica cam tot...si sunt curioasa si daca supermarketurile au inceput sa fie mai ieftine decat piata, daca magazinele au inceput sa aiba site-uri pe net, daca institutiile de stat au site-uri unde-ti poti plati anumite impozite, servicii fara sa mai stai la cozi si sa te certi cu lumea, daca s-a mai construit ceva nou in Bucuresti, care mai e viata de zi cu zi...asa ca sa ma mai minunez si sa-mi reimprospatez memoria ca am ramas in urma cu multe din tara mai ales de cand am nascut, ca nu am mai avut asa timp sa ma interesez cum mai merg treburile prin tara.
georgy_adinutza
Scris: Tuesday, June 27, 2006 12:14 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
delfinasa wrote:
Fetelor, eu nu prea mai am notiunea preturilor din tara si sunt tare curioasa cat mai costa legumele, fructele, carnea, branza, ouale, intretinerea, lumina, cablul tv, adica cam tot...si sunt curioasa si daca supermarketurile au inceput sa fie mai ieftine decat piata, daca magazinele au inceput sa aiba site-uri pe net, daca institutiile de stat au site-uri unde-ti poti plati anumite impozite, servicii fara sa mai stai la cozi si sa te certi cu lumea, daca s-a mai construit ceva nou in Bucuresti, care mai e viata de zi cu zi...asa ca sa ma mai minunez si sa-mi reimprospatez memoria ca am ramas in urma cu multe din tara mai ales de cand am nascut, ca nu am mai avut asa timp sa ma interesez cum mai merg treburile prin tara.

delfinasa , sa stii ca unele produse da , sunt mai ieftine in supermarket-uri decat la magazinele de la piata , exista si noi site-uri unde poti plati on-line, este o tendinta din ce in ce mai mare ca totul sa se faca cu cardul , putem plati cu cardul la foarte multe magazine , putem plati cu cardul facturile de telefon si alte chestii ...
georgy_adinutza
Scris: Tuesday, June 27, 2006 12:22 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
AdrianaC wrote:
...

Hai sa vedem cat mai costa diverse lucruri. cine si-a mai achizitionat ceva de curand sa ne mai tina si pe noi la curent.

e oferta la Carrefour de carucior de vara de la "Primii Pasi " la doar 90 ron (900.000 lei vechi)

georgy_adinutza attached the following image(s):
carucior carrefour.jpg

delfinasa
Scris: Wednesday, June 28, 2006 7:24 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Din cate spui, Georgy, s-a mai schimbat cate ceva in bine de cand am plecat eu, asa pe ici, pe colo...chestia cu platitul facturilor online este extraordinara, ca si plata cu card la unele magazine...usor-usor platile facute online cu carduri de debit si credit o sa fie ca si in strainatate o obisnuinta...aici se plateste absolut orice online, toate magazinele, firmele, institutiile au websiteuri unde-ti poti plati facturile/cumparaturile de acasa, iar la toate magazinele lumea plateste cu carduri sau checkuri, rar de tot cu cash si numai la unele unde cica nu accepta decat cash...daca va spun ca n-am vazut bancnota de 100$ aici n-o sa ma credeti...la ATM-uri dau numai bancnote pana la 50$, ca sa ai de 100 trebuie sa mergi la banca sa schimbiras si cand vad casierii bancnota de 100 te intreaba de unde esti, ca sigur esti strain si abia ai venitras.
alimami
Scris: Saturday, August 6, 2011 9:04 PM
Nivel

Inregistrat: 11/2/2009
Cat mai costa un avocat? adik cat e onorariul unui avocat in caz de divort cu partaj si copil minor?
kali
Scris: Saturday, August 6, 2011 9:40 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
In jur de 1000 ron in provincie. Depinde de zona si de...avocat.
Kmy
Scris: Monday, November 28, 2011 7:42 PM
Nivel

Inregistrat: 9/13/2006
fetele, computerlove cat mai este de cusut o fusta sau o rochie? Modele simple drepte fara zorzoane...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.