Cat il lasati cu bunicii?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Friday, June 30, 2006 2:54 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Il lasati pe bebe la bunici? Cam cat timp sta fara voi fara sa faca scandal?

Eu pana acum nu l-am lasat niciodata pe Andrei la bunici singurel oare
lori16ro
Scris: Friday, June 30, 2006 4:31 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/25/2006
de la 3 ani le-am lasat 2 saptamini la tara vara, ca atit am avut posibilitatea
1 sapt ramin de buna voie, timp in care se invata cu locul, apoi le-am mai promis cadouri, etc
cred ca daca e obisnuit cu bunicii nu-i nici o problema sa-l lasi singur
Kiki
Scris: Friday, June 30, 2006 6:59 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Pana acum, eu l-am lasat de Dav la bunicii lui (parintii mei) incepand cu cateva ore si chiar si un week end intreg. In ambele cazuri, ii zapacesc cu telefoanele: ce face, a dormit, a mancat, a facut kk, sa nu il lasi singur in pat, sa il verifici mereu cand doarme...Sunt de groaza. desi am incredere ca ei pot avea grija de el, tot consider ca nu ii e cel mai bine decat cu mine si cu Luci, parintii lui.
Nu am testat mai mult de trei zile (vineri pana duminica) pentru ca nu am cum, ca mama lucreaza si nici noi nu am avut drumuri mai lungi.
mama_Sonyei
Scris: Friday, June 30, 2006 7:46 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/24/2006
Deocamdata nu a stat cu mama sau cu tot familionul decat ceteva ore cand si cand cand aveam eu o treaba la care nu o puteam lua... dar din august va sta numai cu mama ca ma intorc la serviciu, asa ca... banghead o sa se inteleaga ele cumva pana la urma uff
cute_babies_of_mine
Scris: Friday, June 30, 2006 8:39 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Eu l-am lasat pe Tudor la ai mei de la doua luni. Si ii place tare mult de bunici! Sta cate trei zile cel mult, ca ne topim de dorul lui! De fiecare data cand il iau, il gasesc curat, mai grasunel, agatat de gatul lui tata, care ii face toate poftele! Iar cand ajungem la ai mei, imediat intinde manutele sa fie luat in brate de ai mei...
Adriana, lasa-l, daca ai unde! Daca nu se obisnuieste acum, tare greu o sa mai fie mai tarziu, ca o sa vrea doar cu tine! Luati-va si voi un wwek-end liber, ca meritati!
pupici pupici
lori16ro
Scris: Friday, June 30, 2006 9:26 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/25/2006
si eu sunt de aceeasi parere daca aveti unde , si cum lasati copii sa se bucure de compania bunicilor
eu nu prea am aceasta posibilitate dar eu cu sora mea( din oras fiind crescute la bloc) mi-am petrecut tot timpul vacanta mare la bunici la tara si a fost f bine
Roxanel
Scris: Friday, June 30, 2006 10:17 AM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2006
Daca bunicii copilului ar sta la tara l-as lasa si o vara intreaga. La bloc nu prea m-ar trage inima. Nu de alta dar n-ar avea ce face. Eu imi amintesc ce bine era la curte la bunicii, ce nazdravanii faceam si as vrea ca si copilul meu sa aiba parte de o astfel de experienta. Mi-as face si griji ca asta e.
georgy_adinutza
Scris: Friday, June 30, 2006 10:54 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Eu am dus-o pe Adina acum 2 saptamani la tara ! rezultatul : este inca la tara , nu vrea sa vina la bucuresti , ii place acolo, a facut niste copanele de iti vine sa le mananci , este mult mai cuminte si intreaba intotdeauna inainte de a face ceva daca poate sau nu , nu vrea sa vorbeasca cu mine nici macar la telefon ca fata are treaba , este foarte preocupata acolo cu diverse chestii !!!! Asa ca Adriana , daca ii poti lasa cu bunicii , lasa-i !!! O sa iti fie foarte greu la inceput , eu am avut norok cu voi ca m-ati mai imbarbatat , si acum imi e greu dar a mai trecut !!! Azi ma duc iar la ea sa o vad !!! yes
AdrianaC
Scris: Friday, June 30, 2006 11:42 AM

cute_baby_of_mine wrote:
...
Adriana, lasa-l, daca ai unde! Daca nu se obisnuieste acum, tare greu o sa mai fie mai tarziu, ca o sa vrea doar cu tine! Luati-va si voi un wwek-end liber, ca meritati!
pupici pupici

Cute_baby,

L-as lasa eu, dar nu prea pot, pentru ca Andreiutul meu are in continuare 7 mese de laptic de la mami pe zi. Deci, pana nu termin cu alaptatul nu am nici o sansa. Iar noaptea nu se culca sub nicio forma fara prietena lui, tzitzi ras
cute_babies_of_mine
Scris: Friday, June 30, 2006 12:21 PM
Nivel

Inregistrat: 4/4/2006
banghead banghead banghead Uitasem! Atunci lasa-l in cursul zilei cateva ore, si lasa-i si o sticluta cu lapte de la sursa. Vezi macar cum reactioneaza cand nu e cu tine! Daca papa, cum papa cand ii da altcineva, e vesel, doarme...
miraa
Scris: Friday, June 30, 2006 3:35 PM
Nivel

Inregistrat: 2/16/2006
si eu l-as lasa la ai meioare dar sunt in alt oras,apoi ca si andrei al adrianei papa laptic..si nu se poate cu bibe..ca nu paparas asa ca ne facem noi mari si vom sta si cu buni
kali
Scris: Friday, June 30, 2006 5:07 PM
Nivel

Inregistrat: 5/27/2006
Apropo' de asta, azi am lasat-o pentru prima data cu mama mea... nu am de gand sa stau mai mult de 1h1/2 departe de ea, nu am stare, parca imi ''ploua''.
Stiti ce ma mananca palmele sa dau telefon, sa vad ce face?
Dar, na!, trebuie puiul invatat si la bunici...
AdrianaC
Scris: Monday, July 3, 2006 10:03 AM

Nici al meu nu papa laptic cu bibe si in plus nu reusesc sa obtin suficient laptic pentru ca nu prea stiu sa mulg vacuta ras

Asa ca mai asteptam. Pana acum l-am mai lasat asa, vreo 4 - 5 ore maxim cu mama, dar numai cand erau ore de masa de fructe sau masa de pranz ca sa nu chitaie dupa laptic.ras
leut
Scris: Monday, July 3, 2006 11:24 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/15/2006
Eu pe ALex am cam lasat-o dar pe-afara cu carutul ca nu aveam ce sa fac (drumurile de la spilat la mama) si s-a invatat cu soacra mea. Sa vedeti ce se bucura cand o vede. Sambata asta o s-o lasam poate si noaptea pentru ca o sa plecam la mare o zi. E invatata sa manance orice in afara de lapticul din biberon dar cred ca o sa fie bine.sic
g_nicoleta2000
Scris: Monday, July 3, 2006 11:42 AM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Noi inca papam san, nici nu se pune in discutie sa plec o noapte ca-i iese soacrei mele parul prin caciula pana-i da san lui Alexhohot . Adoarme si fara tzatzica dar miorlaie si se plimba ca rama prin pat pana-si gaseste o pozitie de somn.
mai sta ziua cu ea cateodata, nu mai mult de 3 ore ca-si pierde rabdarea acum de cand Alex trage si cotrobaie peste tot. Soacra mea nu a invata inca sa o lase pe Alex sa-si gaseasca singurica o ocupatie si din dorinta de a o distra devine un pic prea obositoare pentru copil.
Cand o iau pe Alex de la ea copila este obosita si surexcitata de-mi trebuie ore bune sa o calmez.
o noapte cu bunica va sta in august cand mergem la o cumetrie dar mami o sa adoarma puiul.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.