Cat il lasati cu bunicii?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Tuesday, October 30, 2007 11:30 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
leut wrote:
... Cateodata, Iuli si eu suntem gelosi ca dupa noi nu plange...plans

Asa eram si eu la Alice, mereu plangea cand trebuia sa plece de la mama sau de la soacra mea. De fapt ... si acum plange uff , iar eu am ajuns sa ma intreb daca am gresit cu ceva, si daca da, cu ce, daca e cazul sa mai las regulile deoparte.... E tare greu sa vezi ca propriul tau copil plange ca vrea sa mai stea la bunici si nu vrea sa vina acasa la tine. Chiar acum sunt intr-o mare greva, pentru ca de sambata de cand am mers cu totii la curte, Alice s-a jelit sa o las la soacra mea, soacra a insistat si ea sa o las (desi mai statuse vreo 5 zile si in urma cu 2 saptamani), iar cand am sunat sa vad ce face si sa vorbesc si eu cu ea, nici nu a vrut sa vorbeasca pentru ca, vezi Doamne, ii era sa nu o intreb eu cand vine acasa. Prin urmare luni nu am mai vrut eu sa vorbesc cu ea. O scolise probabil soacra mea sa vorbeasca la telefon cu mine, ca sa o mai las si altadata acolo, dar acum nu am mai vrut eu sa vorbesc cu ea. Cred ca o sa o mai las cateva zile pe acolo sa vedem daca "se cere" acasa. Probabil ca nu o va face, pentru ca acolo ea e "SEFA" si tot ce cere primeste, nu exista reguli, totul e permis... Mai rau e ca Andrei saracul vorbeste chiar si imaginar la telefon cu Alice si o intreaba cand vine acasa si de ce a plecat ca el vrea sa se joace cu ea si ii e dor de ea si mi se rupe sufletul cand il vad ca se duce in fiecare dimineata, de cum se scoala, la ea in camera, sa vada daca a venit si apoi vine la mine si imi zice "Mami, Alice nu venit acasa, Alice pecat" plans

Iar Andrei, pentru ca am mai inceput sa il las cu mama sa se obisnuiasca si fara mine (cred ca incep serviciul pe 19 noiembrie), daca adoarme si cand se trezeste nu mai e mama, plange dupa ea, chiar daca eu sunt acasa.

Asa ca te inteleg Leut la partea de gelozie.
AdrianaC
Scris: Tuesday, October 30, 2007 11:31 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Cristy wrote:
...

Despre comportamentul bunicilor, eu nu m-am bagat niciodata, fetele oricum au invatat ca la bunica/i se face asa si acasa se pastreaza regulile, iar daca am avut ceva de spus soacra-mea m-a sustinut. ...

Cristy, ai noroc ca stiu si inteleg lucrul asta. La mine mereu sunt comentarii la intoarcerea acasa si in ritmul asta cred ca o sa ajunga sa ma si urasca pentru ca eu nu sunt ca bunicii plans
leut
Scris: Wednesday, October 31, 2007 7:32 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/15/2006
Ei, Adriana...soacra mea o giugiuleste tot timpul, ii canta impreuna cu surorile ei...distractie mare! Cum sa vrea acasa din nou, unde mai fac treaba si doar printre picaturi dansam si cantam...iti dai seama!!!uff
Pana la urma scopul e atins...se simt bine cu bunicii! Ce n-as da sa ajung la varsta lor si sa-mi vina nepoteii...muuuuuuuuulti!yes
Lilly of the valley
Scris: Wednesday, October 31, 2007 9:07 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Andrei a fost crescut in casa parintilor mei, de catre parintii mei. Eu eram studenta la zi si mai si lucram, nu-l vedeam decat seara vreun ceas-doua, cel mult. Acasa la noi il luam in we cand faceam reeducare. Prin urmare m-am invatat minte si Leea merge numai in vizita la bunici eventual in cazuri de forta majora.
Problema e ca mama sta cam la 15 min de mers pe jos de noi si Andrei ii viziteaza cand are chef si o pune pe bunica-sa sa sune ca nu vine acasa, asta doar in vacante, ca de cand a inceput scoala e numai cu nasul in carti si caiete.
sousourel
Scris: Saturday, November 3, 2007 8:48 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/18/2006
In ultima saptamana cca 80% din timp, caci mami era pe la spital, la investigatii plans plans plans Si cum ii place grozav cu bunicii, prima replica pe care o primeam la reintalnire era "ma duc, ma duc" (cu referire la mine, desigur) si "pieaca mama, Vitol mai tai". Se intelege, nu?uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.