Cat de sarat mananca bebelusul / copilasul tau ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Monday, April 16, 2007 9:28 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Eu am inceput sa reduc sarea in mancare, chiar si pentru noi, adultii, iar lui Alice i-am redus considerabil sarea.

Tati, daca nu ii place, isi mai pune in farfuria lui, dar m-am obisnuit acum sa gatesc foarte putin sarat (cand gatesc, ca nu mi se intampla prea des, vorba lui tati, am o maaaare calitate: gatesc bine, dar si un maaare defect: gatesc rar :004: ).

Mai greu e cu mancarurile in care pun Knorr delicat, pentru ca chiar daca nu pun deloc sare, Knorrul sareaza destul de tare mancarea.uff
Cristy
Scris: Monday, April 16, 2007 11:02 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/8/2007
AdrianaC wrote:
Mai greu e cu mancarurile in care pun Knorr delicat, pentru ca chiar daca nu pun deloc sare, Knorrul sareaza destul de tare mancarea.uff

Da, asta este intradevar o problema, incearca sa cauti in magazinele naturiste praf de supa fara sare si fara gluten.... atunci vei rezolva si problema asta.... stiu ca se gasesc ( nu stiu daca in ROM, dar aici am gasit )

flowers flowers flowers flowers flowers flowers
Kiki
Scris: Monday, April 16, 2007 11:12 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Adriana, eu pun Maggi in mancare ca nu iese asa sarata ca si cu Knorr.
AdrianaC
Scris: Monday, April 16, 2007 11:23 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Multumesc pentru ponturi, fetelor.

Kiki, ce fel de Maggi pui tu ? E de mai multe feluri? Eu nu am folosit deloc Maggi pana acum.
Kiki
Scris: Monday, April 16, 2007 11:27 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Nu stiu daca sunt multe tipuri de maggi - baza pentru manacre.

Eu am Secretul gustului, cu 10 legume (granulat). Se poate pune si in supe si ciorbe si in sosuri, tocanite, paste, chiar si fripturi. Se pune o lingurita la 250 ml de apa. Chiar scrie pe pachet sa nu se adauge sare decat daca este necesar.
Cris-DL
Scris: Monday, April 16, 2007 11:34 AM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
Si eu tot secretul gustului folosesc si nu este atat de sarat ca si knorr-ul cool sare nu mai pun nici eu deloc.
sousourel
Scris: Monday, April 16, 2007 7:00 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
Eu am renuntat de mult la vegeta, indiferent de care....motiv pentru care mi-am atras observatii si de la mama si de la bunica, dar parca nu-mi pasa si nu pun deloc sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.