Chestionar intrebare: Ce ati face pt a avea un copil al vostru?
Alegere Voturi Statistici
FIV 26 59%
FIV + donator 8 18%
adoptie 10 22%

Cat de departe ati merge pt a avea un copil al vostru?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Scris: Thursday, February 26, 2009 7:55 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Alinutza-bulinutza, eu nu am votat.
Iti pot relata experienta unor cunoscuti, persoane ff. dragi noua.
Dupa nenumarate incercari esuate de a ramane insarcinata, se apeleaza la FIV ramane insarcinata, dar pierde sarcina, dezastru. Au adoptat un copilas si minunea s-a infaptuit, chiar inainte de a implini ea 40 de ani a dat nastere in mod natural unui baitel, din conceptie naturala. Chiar nu avea niciun fel de asteptari si sperante.
Daca stiti ca bebe va fi fericirea deplina, atunci bebe cu orice pret!angel
pupici si multa speranta!
mommy
Scris: Thursday, February 26, 2009 10:18 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/18/2006
Bulinutza, eu le-as incerca pe toate! Si sunt sigura ca veti reusi sa aveti copilasul dorit, pentru ca sunteti tineri si medicina ofera multe posibilitati! bounce coeur hearts
AlexandraL
Scris: Thursday, February 26, 2009 11:06 PM
Nivel

Inregistrat: 11/18/2007
Bulinutza, eu iti doresc sa se intample o minune, sa iti tii bebelusul mult visat la piept computerlove

Daca as fi in locul tau...cred ca as incerca FIV...si daca nu ar merge, as adopta un copilas...dar niciodata nu mi-as pierde speranta ca Dumnezeu imi va arata cat de Bun este pupici
bulinutza
Scris: Friday, February 27, 2009 10:15 AM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2007
Sami, Mariuta, Miri, Alexandra, multumesc pt pareri, frumoaselor!!!
marmita
Scris: Friday, February 27, 2009 11:14 AM
Nivel

Inregistrat: 9/11/2007
eu am votat adoptia, era de asteptat, nu? sic
Eu am dorit sa fiu mamica mai intai, abia apoi burtica, si Dumnezeu s-a indurat de mine si mi-a daruit minunea. Si ca sa vedeti ce bine aseaza el lucrurile:
Nu-i asa ca seamana? Acum astept sa mai infaptuiasca una gravida .

Bulinutza sunt sigura ca atata timp cat ai credinta vei avea parte de minunea ce ti-o doresti. Incearca totusi intai FIV, apoi adoptia, pentru ca anul acesta tu ti-ai propus sa fii burtica, deci fa orice pentru acest lucru. pupici pupici pupici pupici pupici
Miri
Scris: Saturday, February 28, 2009 7:32 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Draga mea, chiar seamana!newclap newclap newclap
IuliaV
Scris: Monday, December 7, 2015 11:51 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/7/2015
Inteleg 100% dezbaterea cu private la fiv donator, eu sunt in aceeasi cumpana, daca sar ajunge la asa o alegere, nu stiu ce as face, am 33 de ani si poate inca nus destul de disperata, caci ma gindesc ca nu as face fiv- donator ca sa nu il ranesc pe sot, dar cine stie la ce se poate ajunge, caci daca nu am sa am copii la 35 apoi 40 de ani ori imi ies din minti ori ... Nu mai stiu, sfat nu am, caci si eu il caut... Dar ma bucur ca am gasit acest forum, foarte mult, caci de un an is in depresie, nu am cu cine vorbi, caci prietenele mele au copii proprii, nu pot ele Intelege prin ce trec eu, si nici nu pot permanent sa ma plinge lor de Mila ca degraba ba vor exclude coplet din lists lor de prietene, cui ii trebuie o prietena permanent depresata si suparata pe viata si dumnezeu? Deci iata ma bucur de acest forum, caci am tare mare nevoie de speranta acum si sa ascult sfatul fetelor care ati trecut prin aceasta incercare, am sa continuu sa citesc poate gasesc raspuns si la intrebarile mele multumesc, si numai bine tuturor. Vai cit t de usor sa cred in sanatatea si binele tuturor, doar intral meu succes nu am incredere iata cum...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.