Castiga invitatii la Lumea lui P*ET KIDSFEST
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Tzepii
Scris: Monday, June 11, 2012 1:52 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/13/2006

Dragi copii,

Participati si puteti castiga una din cele 2 invitatii la evenimentul Lumea lui PET - 16-17 iunie, in Piata Unirii (o invitatie este valabila pentru 2 adulti si 2 copii).

Primul festival - dedicat in exclusivitate copiilor- te asteapta cu laboratorul de stiinta, sesiuni de face painting, spectacole de teatru si multe alte suprize.

Vino la standul EGMONT, ce te va intampina cu colturi de colorat si citit povesti cu cele mai frumoase personaje Disney, concursuri cu premii si ateliere de creatie Art Attack.

Pentru a castiga una din cele 2 invitatii, trebuie sa raspundeti la intrebarea “Ce faci tu pentru a pastra mediul inconjurator curat?”
Se vor premia cele mai creative si originale raspunsuri.

Concursul se desfasoara in perioada 11-14 iunie. Invitatia se ridica pe data de 15 iunie, de la sediul Egmont, din Calea Mosilor, nr.158, Sector 2 . Pentru detalii sunati la 021 311 40 38.

Nu pot participa la concurs si vota decât membrii forumului 7 pitici.

aurishta
Scris: Tuesday, June 12, 2012 11:44 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
Deci copiii trebuie sa raspunda, nu?scratch
Tzepii
Scris: Tuesday, June 12, 2012 11:59 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/13/2006
aurishta wrote:
Deci copiii trebuie sa raspunda, nu?scratch

Sau mamicile lor, pentru ei. ras
aurishta
Scris: Tuesday, June 12, 2012 12:00 PM
Nivel

Tzepii wrote:

Sau mamicile lor, pentru ei. ras
...daca nu stiu sa scrie ei insisi....ras
anamariam
Scris: Tuesday, June 12, 2012 12:49 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 6/12/2012

Buna ziua,

Numele meu este Buleandra Darius Andrei si am 4 ani si 6 luni. Precizez ca sunt inca mic ca sa pot raspunde in scris dar am rugat-o pe mami a mea sa faca acest lucru in numele meu.
Desi sunt inca mic sa stiti ca eu constientizez ca trebuie sa pastrez natura curata asa ca nu o sa ma vedeti vreodata ca arunc vreun servetel pe jos si nici pe ai mei parinti nu i-as lasa sa faca asta. Cand ma voi mai mari si voi intelege mai multe lucruri ma voi implica in campanii pentru a promova reciclarea. Acum insa sunt totusi mic si respect regulile elementare care sunt si de bun simt si crestere.
Vreau sa va anunt ca voi trimite un desen la festival - l-am facut la gradi si doamna educatoare il va transmite in numele meu si totodata vreau sa va marturisesc ca de o saptamana de cand am primit fluturasul cu " Lumea lui Pet - KIDSFEST" dorm cu el in fiecare seara langa perna ca nu cumva sa-l pierd.

Multumesc frumos si sper ca imi veti indeplinii dorinta.
aurishta
Scris: Tuesday, June 12, 2012 1:06 PM
Nivel

Iata un baietel responsabil si care stie ce vrea!newclap newclap newclap firstprize
aurishta
Scris: Tuesday, June 12, 2012 1:31 PM
Nivel

Buna ziua!
Ma numesc Buibar Patricia, am zece ani si sunt in clasa a III-a.
Imi place si mie sa pastrez mediul inconjurator curat. Am invatat multe lucruri despre aceasta de la mama si de la domnisoara invatatoare. Iata cateva reguli pe care le respect:
-Uneori hranesc pasarelele si animalele din jurul blocului.
-Nu arunc in apa substante toxice sau gunoaie.
-Am grija sa nu rup crengile copacilor cand culeg fructe din ei.
-Cand culeg flori nu le scot si radacina, ca sa poata inflori si anul viitor.
-Niciodata nu arunc gunoaie pe jos fiindca nici mie nu-mi place sa ma joc in locuri murdare.
-Nu scuip pe jos.
-O invat si pe sora mea mai mica toate aceste lucruri
Multumesc pentru ocazia de a paticipa la acest concurs!iloveyou
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.