Profil: Castanuta
Despre
Utilizator: Castanuta
Nivel: Grupa mica
Statistici
A intrat: Monday, June 22, 2020
Ultima vizita: Friday, May 27, 2022 8:45 PM
Numarul de postari: 177
[0.02% din toate postarile / 0.25 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Friday, April 1, 2022 10:57 PM
elena10 wrote:

In sfarsit am reusit sa vorbesc cu doctorul, m- a sunat el.A spus ca nu crede sa fie extra uterina, intradevar nu e o crestere ca la carte dar important e ca nu scade, si sa nu intrerup progesteronul ca sa ii mai dam o sansa si sa refac beta dar numai miercuri.A spus ca a mai avut cazuri de genul asta in care beta crestea lent 1- 2 sapt.dupa care crestea favorabil.Parca mi-a dat o fârâmă de speranta.Oricum e cum va vrea D- zeu, nu cum vreau eu.Hands

Ai încredere in medic și urmează sfaturile lui. Noi am avut experiențe diferite insa cazuri fericite sunt, întotdeauna exista o raza de speranta. Sa fie bine! Cheek Kiss
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Friday, April 1, 2022 6:36 PM
elena10 wrote:

Da Maria, acum la ora 17 l- am primit si nu e bine.valoarea e de 65,01 fata de beta2 care a fost 46, 97Ma intreb eu , dar de ce creste daca nu creste cum trebuie.. ?.ar trebui sa scada, nu? Sau poate e extrauterina daca creste mai incet, nu stiu...habar n-am.Sa intrerup oare progesteronul?I- am dat si mesaj la dr dar nu raspundeNuStiu

Elena, eu când am trecut printr-o situație similară am tot repetat beta la 2 zile sa văd evoluția și am mers la eco din 2 in 2 zile sa vadă dacă apar sângerări in caz de extrauterina. Problema este ca la o valoare atat de mică nu se vede la eco. Îmi pare rau ca treci prin asta :(
Subiect: Clubul aspirantelor - 88
Postat: Wednesday, January 12, 2022 8:10 PM
Oanaiuliana wrote:

Pai după cum vezi și eu am așteptat pana în 14 dpo...de frica....și se pare ca tot degeaba. Am făcut un dr.max de 10 și e 100% negativ ....iar o iau de la capăt...😔😔😔😔

Te imbratisez, Oana
Postat: Wednesday, January 12, 2022 8:07 PM
Gaby 41 wrote:
Castanuta îmi pare rău și eu am crezut că e ceva acolo.Te îmbrățișez.

Cheek Kiss
Postat: Wednesday, January 12, 2022 4:14 AM
deme wrote:
Imi pare rau Castanuta :( te îmbrățișez!!

Roxana, Oana, curaj fetelor Cheek Kiss

Deme Cheek Kiss
Postat: Tuesday, January 11, 2022 8:42 PM
Oanaiuliana wrote:
Castanuta îmi pare rău...am tot sperat ca ai testat prea devreme și pana la urma o sa vede. 2 liniute la tine.
Roxana eu parca de treaba asta cu stresul asa m-am saturat....chiar nu cred ca în ultimii 2 ani am fost stresata non-stop ca am avut și luni în care zic eu mam simțit extraordinar de bine și chiar nu am calculat perioada fertila sau altceva...

Multumesc, Oana, o sa fie bine Cheek Kiss
Postat: Tuesday, January 11, 2022 8:41 PM
Andreea_neacsu wrote:
imi pare rau Castanuta ... Cray
sincer .. chiar aveam speranta ca asta e luna cea buna ..
fetelor , curaj, va fi si momentul vostru .. stiu , suna ciudat din gura altcuiva cand numai tu stii prin cate treci , dar noi nu va putem lua durerea decat cu o vorba buna Cheek Kiss

Multumesc, Andreea! Și eu aveam un colț de speranta.
Rămân optimista pentru voi, fetele aspirante. Cheek Kiss
Postat: Tuesday, January 11, 2022 8:32 PM
Bia_S wrote:
Castanuta imi pare rau🤗 sper ca mai ai puterea sa crezi in sansa ta de a avea un bebe. Nu stiu exact povestea ta, dar din ce am mai prins eu de cand v-am descoperit stiu ca incercati de mai mult timp. Pt mine tot timpul z1 e oribila si plang si ma supar, dar in 2-3 zile ma scutur si incep sa sper iar.
Eu nu prea pot sa testez inainte de intarzierea cm... nici nu am teste acasa, doar cele ce au ramas din pachetele cu teste de ovulatie si de fiecare data cand am facut, era negativ, evident, si in cateva ore aparea cm. Pt mine e groaznic un test negativ si dupa max 5 min daca nu apare a doua liniuta il arunc si nu ma mai uit la el.

Multumesc,Bia!
De fiecare data ma revolt o secunda, însă apoi ma gândesc la copiii cu probleme si ma consolez cu gândul ca o sa vina când o sa fie sănătos. Sau poate fac parte eu din statisticile femeilor care nu devin mame. Cineva trebuie sa fie si acolo.
Noi sa fim sănătoși! Cheek Kiss

LE: încercam de 10 ani, am ajuns pana la clinica de fertilitate însă după primele analize am simțit ca nu pot merge mai departe. Am făcut stimulare și am avut sarcina extrauterina la doua luni după pastile. Din cele 4 sarcini, doua s-au eliminat la CM iar doua au fost cu probleme. Metotrexat, Artrotec pentru eliminare, sângerări negre săptămâni de zile, încât abia așteptam sa scap. In 3 săptămâni am trecut de la speranțe și Arefam la dorința de a se duce și panica de a nu sparge pe unde s-a prins pentru ca eram suspecta de extrauterina.
Iau Vitex de 3 ani și DHeA de vreo 2 luni. Din cauza asta cred ca am tot simțit nevoia sa testez.
Postat: Tuesday, January 11, 2022 8:00 PM
Minunatele, nu a fost momentul.
Ziua 1 NuStiu
Postat: Tuesday, January 11, 2022 7:54 PM
Oanaiuliana wrote:

De mai bine de jumătate de an fetita mea care în martie face 4 ani cred ca tot la 2 zile îmi spune ca e supărată ca doamne doamne nu ne da și noua un bebeluș....vede la prietenele mele și îmi spune ca numai altora le da și nou nu ca pe noi nu ne aude doamne doamne și e supărată.. nu mai stiu ce sa ii mai răspund. Cu soțul nu vorbesc niciodată de fata cu ea despre bebe....dar ea vede și vrea ...mi se rupe sufletul de câte ori o aud

Offf, Draga de ea Cheek Kiss