Profil: Castanuta
Despre
Utilizator: Castanuta
Nivel: Grupa mica
Statistici
A intrat: Monday, June 22, 2020
Ultima vizita: Wednesday, October 20, 2021 1:45 AM
Numarul de postari: 145
[0.01% din toate postarile / 0.30 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 87
Postat: Tuesday, October 19, 2021 9:20 PM
Dragilor, eu declar ziua 1. La fix, astăzi era momentul. majoreta Toate au un rost, așa ca ma bucur de ce primesc. Și sunt recunoscătoare.
Va imbratisez Cheek Kiss
Postat: Friday, October 15, 2021 8:31 PM
Multumesc mult pentru susținere, fetele!
coeur pupici
Postat: Friday, October 15, 2021 2:49 PM
Dragile mele, sunt in ziua 9 de la ovulatie.
Știu ca e devreme, însă ma simt optimista luna asta și îmi împart optimismul cu voi. majoreta majoreta Mai testez zilele următoare, poate minunea se întâmpla. Nu ma descurajez, prefer sa savurez emoția…dacă iese pozitiv? Pupici

PS. Felicitări fetelor cu teste pozitive, vin talpite de pupat love
Postat: Friday, October 15, 2021 8:51 AM
Hei, am revenit după o perioada in care mare lucru nu s-a intamplat.
Luna asta, ovulatia pare sa fi fost ca la carte, iar azi, in ziua 27 a CM testul arata asa ..
Subiect: Clubul aspirantelor - 85
Postat: Saturday, March 20, 2021 10:49 AM
Isa29 wrote:

Asta e lipsa de profesionalism si problema vesnic prezenta in sistemul nostru medical: specialitatile medicale nu comunica/colaboreaza intre ele pentru a pune cap la cap un diagnostic, cand e cazul. Doctorita ta n-a vazut mare lucru pe mamografie asa ca te-a pasat la urmatorul care poate.

Eu una sunt inversunata pe genul asta de atitudini pentru ca din cauza lor nu putem face preventie, ca sa nu mai zic de situatiile care impun tratament urgent si esti plimbat de la un medic la altul. Ca sa va dau si un exemplu personal, am mers la ginecolog pentru consultul si investigatiile de rutina (fac anual secretii/pap tot tacamul) si am mentionat imi doresc bebe si ca as vrea sa fac mai multe analize sa vad cum stau cu ovulatia, rezerva, etc, medicul respectiv n-a stiut ce sa-mi zica, a spus doar ca tine de endocrine, a cautat si ea pe net cand am mentionat ca sunt in ziua 2 a cm ai nu aveam cum sa ajung la endocrinolog pt trimitere la analizele care se fac in zilele 3-4 ale cm. Am plecat de acolo cu o reteta pentru myo-sun si profecund si scris diagnosticul de infertilitate (ca nah, a spus ca trebuie sa treaca un diagnostic). banghead

Ai mare dreptate, a?a sunt satula de medici pana peste cap...
Funny fact, când am început investiga?iile gine ma trimitea la endocrinolog ?i invers ?i ambii ma întrebau ce caut la ei, cine m-a trimis ?i ce trebuie sa faca O.O

?i asta la privat. Ce am pa?it ?i pe la spitalele de stat, nu mai povestesc.
Postat: Saturday, March 20, 2021 6:53 AM
Isa29 wrote:

Buna, eu am fost la o ecografie mamara si mi s-a spus am sanii densi, nu e o afectiune, e vorba de structura lor in care predomina tesutul mamar peste cel adipos. Mamografiile sunt limitate din cauza acestei structuri sa identifice daca e vreo problema, de asta ti-a recomandat medicul sa faci ecografie, sa poata vedea mai bine in interior.

Si eu eram nedumerita de treaba asta, eu chiar avand sani micuti dar aparent cu densitate ridicata. Se coreleaza mai multe date cum ar fi istoricul medical, cel din familie, daca au fost probleme sau nu, densitatea nu reprezinta un diagnostic pentru nimic, ea doar ingreuneaza vizibilitatea pe investigatii imagistice. Buddy1

Multumesc, Isa! Am ECO pe 25 însa ma nedumere?te insistenta doctorei sa merg la ECO. Pe lânga faptul ca mi-a adus rezultatul pe hol ?i mi-a strigat din mers ce sa fac. Fara alte explica?ii. :(
Postat: Friday, March 19, 2021 9:43 PM
Buna, fetele, am fost la mamografie si pare ca unul dintre sâni are densitate medie. Dra nu mi-a spus decât ca e musai sa fac ECO mamara bilaterala, cât mai repede. S-a mai confruntat vreuna dintre voi cu asta?
Postat: Monday, March 15, 2021 9:44 PM
Irina, ?inem pumnii sa se prinda :*
Postat: Monday, March 15, 2021 12:30 PM
Declar ziua 1 ?i eu.

Wannabemom, mergem mai departe împreuna, chiar de mânu?a, vedem noi ce iese din 10 Aprilie încolo :)

LE: Dr MAX are linii de uscare sau ceva linii fine ce apar încă din primele minute. Am pățit asta doua luni la rând, cred ca schimb marca.
Postat: Monday, March 15, 2021 10:08 AM
oana.c. wrote:
Rez meu... Nu stiu cum sa il interpretez sincer....

Ce valoare? Ahaa
Poate repetat peste 48 de ore?