Carticica preferata.
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kali
Scris: Friday, January 12, 2007 2:15 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Care e cartea preferata a copilului vostru? Cred ca ar fi util sa stim, pentru ca atunci cand mergem prin librarii la cumparaturi sa ne dam seama cat de apreciata este o carte de alti copiii de aceeasi varsta si de asemenea cat de utila e.

Kiki
Scris: Friday, January 12, 2007 2:19 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Nu avem o carticica preferata...cartonata sa fie, ca sa o putem rontzai alcool
kali
Scris: Friday, January 12, 2007 2:21 PM
Nivel

Cartea preferata a Alexiei este una cu animale carora poti sa le pipai blanita si sa-ti dai seama ce textura are. Datorita cartii respective a invatat sa faca "mai-mai" cand era foarte mica si stie animalele salbatice care apar acolo (nu stie sa le denumeasca dar mi le arata cand o intreb). Oricat de agitata sau nervoasa este, daca ii dau cartea respectiva o "citeste" cam vreo juma' de ora, linistitaras
g_nicoleta2000
Scris: Friday, January 12, 2007 2:33 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/14/2006
kali wrote:
Cartea preferata a Alexiei este una cu animale carora poti sa le pipai blanita si sa-ti dai seama ce textura are.

Avem si noi carticele de acest gen si intradevar sunt pe primul loc. Apoi ne mai plac cartile cu "GHICI ce se ascunde dupa..!" care iar sunt cartonate si le manipulam usor. Noi nu mai rontaim carticelele dar am devenit curioasa ce se ascunde dupa ceea ce se vede. Cartle cu GHICI sunt tridimensionale si pe Alex o intereseaza ce-i dupa animalutul care-l vede.
Am vrut sa-i cumpar de la Teora cartile puzzle dar cred ca inca-i prea mica ca sa inteleaga cum vin asezate.

A mai luat cineva carticelele puzzle? se desprind usor bucatile sau poate sa citeasca carticica fara sa desfaca puzzelul?
delfinasa
Scris: Friday, January 12, 2007 2:40 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Cami-toata seria si colectia Maisy...deocamdata...ei ii plac toate carticelele, si cele cartonate, si necartonate, si cu "ghici", poze sa aiba...in fiecare zi "citeste", iar seara la culcare ne-a facut deja program de povesti, nu se culca pana nu-i citim cateva povesti, dar daca cumva o ratez pe Cami...ras...striga cat o tin rarunchii "Cammmmmmmm" si se ridica din pat s-o caute hohot.
kali
Scris: Friday, January 12, 2007 2:59 PM
Nivel

g_nicoleta2000 wrote:

A mai luat cineva carticelele puzzle? se desprind usor bucatile sau poate sa citeasca carticica fara sa desfaca puzzelul?

Are Alexia doua (Ratusca cea urata si Scufita rosie)... depinde cum sunt facute: unele pagini se desprind usor, altele nu. Intr-adevar este prea mica pentru astfel de carticele, desi ii plac foarte mult... dar pierde sau strica piesele si e pacat. Eu nu-i mai iau altele pana nu stie sa le faca cat de cat.
Carticele cu Ghici nu am vazut... trebuie sa caut.
Alina
Scris: Friday, January 12, 2007 3:10 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
Tudor prefera "Labus".
Iar Catinca "Alba ca Zapada".
leut
Scris: Friday, January 12, 2007 5:30 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Si lui Alex i-am cumparat "Ratusca cea urata". Pe o parte are niste mici patratele pe care daca apesi auzi anumite zgomote. Pe fiecare pagina exista un puzzle si e foarte frumoasa.
Alex deja duce prin casa bucati din el. ras
tic23tac
Scris: Friday, January 12, 2007 5:37 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 12/22/2006
kali vrem si noi carticica ca a voastra...de unde ati luato?eu nu am vazut pana acum asa ceva si chiar mi-ar placea sa ii procur si lui roby.deocamdata noua ne plac toate carticelele bune de rontaitras yes
kali
Scris: Friday, January 12, 2007 5:40 PM
Nivel

tic23tac wrote:
kali vrem si noi carticica ca a voastra...de unde ati luato?eu nu am vazut pana acum asa ceva si chiar mi-ar placea sa ii procur si lui roby.deocamdata noua ne plac toate carticelele bune de rontaitras yes

Eu am luat-o de la una din librariile Diverta dar cred ca o gasesti si pe la alte librarii.
taki
Scris: Friday, January 12, 2007 5:46 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

kali wrote:
Cartea preferata a Alexiei este una cu animale carora poti sa le pipai blanita si sa-ti dai seama ce textura are. Datorita cartii respective a invatat sa faca "mai-mai" cand era foarte mica si stie animalele salbatice care apar acolo (nu stie sa le denumeasca dar mi le arata cand o intreb). Oricat de agitata sau nervoasa este, daca ii dau cartea respectiva o "citeste" cam vreo juma' de ora, linistitaras

Unde se gasesc astfel de carti? scratch cyclops oare SI cum se numeste sau poate, daca ai timp ne arati si noua o poza cu carticica. hail
kali
Scris: Friday, January 12, 2007 5:47 PM
Nivel

taki wrote:

Unde se gasesc astfel de carti? scratch cyclops oare

Am scris mai sus... am luat-o de la o librarie Divertaflowers
Pun poza zilele viitoare, ca mi-a murit aparatul fotocry
taki
Scris: Friday, January 12, 2007 5:52 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

kali wrote:

Am scris mai sus... am luat-o de la o librarie Divertaflowers
Pun poza zilele viitoare, ca mi-a murit aparatul fotocry

stele_pe_cer
Scris: Friday, January 12, 2007 5:52 PM
Nivel

Cartea preferata de Matei este Bambi:frumos colorata, stie sa imi arate vanatorul, caprioara, cerbul...mai are ca si carti preferate cele tip armonica, cu diverse animale domestice sau salbatice...
mihaela75
Scris: Friday, January 12, 2007 10:51 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006
cyclops Avem si noi carticica preferatasic de fapt e mai mult o jucarie.Are ratuste galbene in ea si de asta o atrage,irezistibilul galben.E carticica dinaia pt baie cu care te joci in apabath

Diana avea o mie de carti preferate cyclops Dezvoltasem o manie de a cumpara carti de copii, aveam colectii intregi se adunasera de puteam deschide o biblioteca.Acum nu stiu daca-i mai cumpara cineva carti dar lasa ca recupereaza earas
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.