Carti recomandate
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ninetem
Scris: Thursday, September 10, 2009 9:08 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/19/2007
bereea wrote:
M-am imbogatit cu doua carti noi.abia astept sa le citesccool

Ce carti? Ce carti?
bereea
Scris: Thursday, September 10, 2009 9:10 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
"Oaspetele" de Stephanie Meyer (nu stiu daca am scris corect) si "Memoriile unei gheise"
carla
Scris: Sunday, September 13, 2009 11:19 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Am gasit o gramada de carti pentru parinti aici .Ati citit ceva si o puteti recomanda?Inca nu stiu care s-o comand.
Andi&Mariuca
Scris: Monday, September 14, 2009 8:28 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
eu citesc acum "Vrajitoarea din Portobello" a lui Coehlo. este super cartea! mie imi place la nebunie stilul lui de a scrie!firstprize
vanina
Scris: Monday, September 14, 2009 12:35 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/19/2008
bereea wrote:
"Oaspetele" de Stephanie Meyer (nu stiu daca am scris corect) si "Memoriile unei gheise"

Oaspetele? te referi cumva la "The host"? o citesti in engleza nu?
bereea
Scris: Monday, September 14, 2009 2:19 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Da, la the host ma refer.si o citesc in italiana.
Anca
Scris: Monday, September 14, 2009 10:52 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/26/2006
Bereea, "Memoriile unei gheise" mi-a placut foarte mult! Imi place cum "devorezi" cartile thumleft.
Anca, eu de Coehlo nu am citit inca nimic, ma tot lipesc de cate o carte pe la standuri, dar renunt de fiecare data. Stiu doar ca e controversat ca autor. Cu ce imi recomanzi sa incep, daca ai mai citit?

Eu am terminat "Litera stacojie" de Nathaniel Hawthorne, o carte trista dupa parerea mea, dupa care s-a facut si film cu Demi Moore si "Fiinta raului" de William Diehl, un roman politisto-judiciar, destul de alert si cu un final neasteptat.
Desdemona
Scris: Sunday, November 1, 2009 9:02 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Va recomand "Adevarata viata de gheisha".Este o carte scrisa chiar de gheisha din cartea "Memoriile unei gheishe".
Andi&Mariuca
Scris: Sunday, November 1, 2009 9:12 AM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Anca wrote:

Anca, eu de Coehlo nu am citit inca nimic, ma tot lipesc de cate o carte pe la standuri, dar renunt de fiecare data. Stiu doar ca e controversat ca autor. Cu ce imi recomanzi sa incep, daca ai mai citit?

Anca, scuze, abia acum am vazut ca mi-ai scris!sorry

eu am citit prima data Alchimistul a lui Coehlo si mi-a placut foarte mult, m-a tulburat. mie imi place stilul lui pentru ca este foarte filosofic, profund si are un dar de a te prinde in randurile pe care le scrie, te face cumva partas la poveste...foarte putini autori au stilul asta. in acelasi timp, ma face sa reflect mult la natura umana si imi da senzatia ca am un coach in fata mea care imi pune intrebari si prin ele ma ajuta sa ma autocunosc.firstprize
marivic
Scris: Sunday, November 1, 2009 12:17 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
Carla,este super linkul acela pt.a comanda carti de acolo;eu am cateva pe care a trebuit sa mi-i le cumpar pt.facultate despre copii;Am inceput acum ,,Relatia psihologica cu copilul tau'',de Mihaela Minulescu,editura Psyche,care sincer mi-i se pare o carte extraordinara.Am citit tot pt.facultate cartea,,Psihopatologia copilului.Fundamente.''de LINDA WILMSHURST,editura Polirom.Este o carte de curiozitati,teste, explicatii,exemple,tulburari de comportament,ADHD,lucruri importante de stiut pt.orice parinte care vrea sa fie tot timpul informat.La fel mi-a placut si aceasta foarte mult,mi-i s-a parut foarte utila pt.imbogatirea cunostintelor in domeniul psihologie clinica a copilului si nu in ultimul rand de a sti sa explic parintilor multe lucruri de care nici nu aveau habar.
Multumesc inca o data CARLA,pt.adresa aceea de carti.computerlove computerlove computerlove
alinus
Scris: Sunday, November 1, 2009 12:47 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/23/2008
Am terminat si eu de citit "Ho voglia di te" de Federico Moccia si acum citesc "Brida" de Paulo Coelho. Tocmai mi-am mai comandat de pe net inca vreo 6 carti. Sper sa ajunga ca am mai facut comanda asa si nu am mai primit nik.
TeosOf
Scris: Tuesday, November 3, 2009 12:31 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
Martin Page - "M-am hotarat sa devin prost" - buna si amuzanta.
Salman Rushdie - "Grimus" - valoroasamajoreta
delfinasa
Scris: Wednesday, November 4, 2009 3:43 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Andismom wrote:
eu am citit prima data Alchimistul a lui Coehlo si mi-a placut foarte mult, m-a tulburat. mie imi place stilul lui pentru ca este foarte filosofic, profund si are un dar de a te prinde in randurile pe care le scrie, te face cumva partas la poveste...foarte putini autori au stilul asta. in acelasi timp, ma face sa reflect mult la natura umana si imi da senzatia ca am un coach in fata mea care imi pune intrebari si prin ele ma ajuta sa ma autocunosc.firstprize

Si mie Alchimistul mi-a lasat aceeasi impresie...l-am citit acum cativa ani buni, dar imi rasuna in minte si acum laitmotivul ei: daca iti doresti intr-adevar, visele-ti devin realitate thumleft.

TeosOf wrote:
Martin Page - "M-am hotarat sa devin prost" - buna si amuzanta.

ras Titlul in sine e satiric...n-am citit nimic de M. Page...e cumva acelasi cu cantaretul cu acelasi nume?

bereea wrote:
"Memoriile unei gheise"

Am vazut filmul in vara asta..super ecranizareathumleft

Eu am mai citit "The associate" de John Grisham si acum "Divine justice" de David Baldacci angel.

TeosOf
Scris: Wednesday, November 4, 2009 7:48 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
delfinasa wrote:
Titlul in sine e satiric...n-am citit nimic de M. Page...e cumva acelasi cu cantaretul cu acelasi nume?

Martin Page e scriitor francez, are cam 30 de ani. Eu stiu de un chitarist Jimmy Page. Exista si un Martin Page?
delfinasa
Scris: Wednesday, November 4, 2009 10:22 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
O, yeah...american...si canta frumos...da un search pe google sa veziangel.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.