Carti recomandate
Subiectul anterior · Subiectul urmator
TeosOf
Scris: Sunday, February 14, 2010 9:46 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/4/2008
Miha15 wrote:

Te rog,poti sa-mi spui unde ai gasit cartea?

Am luat-o cam in urma cu 4 ani din Piata Dorobanti, chiar din piata unde se vand carti. Dar cred ca poti gasi si de pe net. Mult succes.hearts

Edit: Acum am vazut ca esti din TM. Eu stau in Buc.
cute_babies_of_mine
Scris: Monday, February 15, 2010 7:59 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Cred ca o sa ma reapuc si eu serios de citit. O sa reiau Jocul cu margele de sticla a lui Hesse si apoi Lupul de stepa. Apoi, mai vedem...
KRYS85
Scris: Monday, February 15, 2010 8:10 AM
Nivel

Inregistrat: 9/23/2008
Si eu citesc ''Regulamentul de aplicare a Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.195/2002 privind circulatia pe drumurile publice'"!ras ras
sousourel
Scris: Monday, February 15, 2010 8:35 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
KRYS85 wrote:
Si eu citesc ''Regulamentul de aplicare a Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.195/2002 privind circulatia pe drumurile publice'"!ras ras
hohot hohot hohot

Reiau si eu ce am citit de mult timp si am uitat. Am ajuns la Stendhal: rosu si negru. Pentru noptile cu insomniisic
Desdemona
Scris: Sunday, February 21, 2010 4:08 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Eu tocmai am terminat o carte care m-a impresionat foarte mult.Se numeste "Arsa de vie" si este scrisa de Suad.cry A citit-o cineva?
AlexandraL
Scris: Friday, March 12, 2010 3:40 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/18/2007
Eu acum citesc 3 carti in paralel: in primul rand am inceput Vechiul Testament, pe care, spre rusinea mea, nu l-am citit pana acum, apoi "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz) si "Ortodoxia si religia viitorului" (Seraphim Rose). Sper sa le termin pe toate, ca mai am muulte in plan.
bereea
Scris: Friday, March 12, 2010 9:19 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Tocami am terminat "Peccati nascosti " - pacate ascunse .Este despre sutele de cazuri de pedofilie savarsite de preotii catolici.M-a ingrozit pur si simplu.
ingerash
Scris: Friday, March 12, 2010 10:28 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Tocmai am terminat de citit Corpus Hermeticumdance dance dance
cute_babies_of_mine
Scris: Saturday, March 13, 2010 7:52 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Eu mi-am luat colectia Hesse. Am inceput cu Pe urmele visului, colectie de basme. Clar, sub Jocul cu margele de sticla sau Narcis si Gura-de-Aur.
sousourel
Scris: Saturday, March 13, 2010 9:00 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
Ce-mi place Magicianul. Pur si simplu nu o pot lasa din mana. Intre timp am mai citit si "Intre doua tarmuri", cunoscuta si ca "Americanul". Partea asta a literaturii e plina de surprize extrem de placute pentru mineyes
miriam
Scris: Saturday, March 13, 2010 10:29 PM
Nivel

Inregistrat: 5/17/2009
deci se mai citeste si in ziua de azi.si cine? femei cu copii, care isi fac timp de citit , in mijlocul grijilor. BRAVOnewclap newclap newclap newclap newclap newclap
eu acum citesc o carte de Jack&Judith Balswick, intitulata Familia.
delfinasa
Scris: Sunday, March 14, 2010 8:40 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Practical wisdom for parents- Nancy Shullman. O carte practica, asa cum ii e denumirea; Interesant de stiut cum sa introduci copilul in societate, pe ce criterii sa alegi gradinita, ce asteptari sa ai si pana la cum sa abordezi situatii dificile.
Setting limits - Mac Kenzie. Sfaturi foarte bune, usor de pus in practica la prima vedere, dar trebuie antrenament consistent cu parintii inaintea aplicarii lor la copiiras.
Your 5-year-old- Louise Bates Ames. Cine doreste sa stie la ce sa se astepte la copiii de anumite varste, recomand cartile ei de parenting.
Alt gen de carti pe care le-am mai citit:
The girl with the dragon tatoo - Stieg Larsson
Mi-a placut Divine justice, asa ca am inceput True blue, tot de Baldacci.
danab
Scris: Monday, March 15, 2010 11:06 AM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2006
AlexandraL wrote:
Eu acum citesc 3 carti in paralel: in primul rand am inceput Vechiul Testament, pe care, spre rusinea mea, nu l-am citit pana acum, apoi "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz) si "Ortodoxia si religia viitorului" (Seraphim Rose). Sper sa le termin pe toate, ca mai am muulte in plan.

Nici eu nu am citit Vechiul Testament angel
De Henryk Sienkiewicz tocmai am inceput "Prin foc si sabie", cam greoiae ca are nume si denumiri de localitati polonezo-ucrainene, si trebuie sa ma chinui (acum, ca sunt la inceput)sa inteleg cine si cum a facut ceva. Quo vadis e cu actiunea in Roma lui Nero, trebuie sa fie mai usor.

AlexandraL
Scris: Wednesday, April 14, 2010 11:22 PM
Nivel

Inregistrat: 11/18/2007
Am terminat "Quo vadis" yes Este superba cartea, o frumoasa poveste de dragoste intre o crestina si un augustan pagan, pe fondul prigoanei lui Nero. Mi-a placut mult.
giulia_mamik
Scris: Wednesday, April 21, 2010 9:02 AM
Nivel

Inregistrat: 3/22/2010
Eu am citit toate volumele ale lui Lazarev.Chiar a reusit sa imi schimbe modul de viata,de gandire...in bine.
Acum citesc :"Protocoalele Inteleptilor Sionului"
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.