Cartele telefon
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Scris: Sunday, August 25, 2013 1:01 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2008
Ma doare capu, umblu online de doua ore .Vreau ca taica-meu cand ma suna sa plateasca tarif local ,sa cumpar un nr virtual, un cod , pin ,nu stiu cum sa fac sa nu mai plateasca el ci eu.Plus vreau sa aiba liber la sms uri ,telefonia lui nu imi trimite sms-urile , eu nu primesc sms uri de la el doar el de la mine.Pe incercatelea stiti ceva care merge?
mirela74chris
Scris: Sunday, August 25, 2013 11:24 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 10/17/2009
Miha erau la chioscurile de ziare niste cartele acum cativa ani,le foloseam sa il sun pe sotul meu cand era plecat.Dar acum ,nu mai stiu daca sunt.intoduceai un cod in telefon,apoi telefonai normal.Erau preplatite,aveau minute incluse si nu platea nimic apelatul.
Sms-uri nu puteam da nici eu,am constatat ca era gresit numarul centrului de mesaje.
bereea
Scris: Sunday, August 25, 2013 12:28 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Noi folosim cartele de la Digi .Atat eu cat si tati avem cate o cartela si avem gratis (adica cu 4 euro pe luna) 300 de minute pe luna fiecare.Nici nu le folosim pe toate.Acu' nu stiu daca sunt si Romania - Canada
mikaela
Scris: Sunday, August 25, 2013 5:20 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 8/11/2010
Miha, ti-am dat pm, ca sa nu se considere reclama
t-mihaela
Scris: Friday, September 13, 2013 8:08 PM
Nivel

Fetelor, iar aberez pe aici...taica-meu e in retea vodafone, nu primesc sms uri de la el .Numai eu nu le primesc ,cand trimite in Europa ei primesc .Aveti idee ce e de facut?plans
endy
Scris: Friday, September 13, 2013 8:58 PM
Nivel

Inregistrat: 6/8/2010
Cred ca trebuie activat in retea ,,roming,, cred ca asa se zice Alt fel nu te lasa sa vorbesti ! Intra la Vodafon si te lamuresc ei !
t-mihaela
Scris: Friday, September 13, 2013 9:12 PM
Nivel

Dar ma uit pe factura lui si el plateste pt sms urile astea 0.12€ numai ca nu le primesc .Am bibilit tel meu poate am blocate sms uri internationale dar nu,e totul ok.Smsurile raman undeva in aer nu imi sunt trimise .
mikaela
Scris: Saturday, September 14, 2013 10:17 AM
Nivel

Inregistrat: 8/11/2010
Eu SMS-urile le trimit cu yahoo messenger free, de pe calculator, iphone, tableta, oriunde ai internet si instalat msg-ul, nu stiu cum e cu vodafone-ul, dar daca el le trimite si le vezi pe factura lui atunci suna la compania ta si vezi care-i buba, ca tu nu le primesti deci de la tine e ceva. Zic si eu, nu stiu, ai mei nu sunt pe vodafoneangel . Bafta!
t-mihaela
Scris: Saturday, September 14, 2013 7:04 PM
Nivel

O sa rog pe cineva sa ii instaleze facebook pe tel tata si facebookul baba si mitraliera hohot eu asa vb cu toti ai mei ,primesc mess pe tel instant e foarte util. Numai tata a ramas in urma cu vremurile ...tre sa-l invat Crazy Ma uit la factura lui in fiecare luna internetul e verde nu foloseste nik .Lol
bereea
Scris: Saturday, September 14, 2013 7:21 PM
Nivel

Daca tatal tau are internet pe telefon si ai si tu instalati un program numit VIBER. Eu vorbesc gratis cu acest program oriunde in lume. Si mesaje tot gratis.
Luisa
Scris: Saturday, September 14, 2013 7:53 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 12/28/2012
Se poate instala Viber sau Whats App pe telefon,dar sunt gratuite un an de zile,dupa aceea se poate plati un abonament de 1 euro.
bereea
Scris: Saturday, September 14, 2013 8:29 PM
Nivel

1euro pe an!!!!
Luisa
Scris: Saturday, September 14, 2013 9:42 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 12/28/2012
Da,1euro pe an.Scuzati -ma am uitat sa precizez.
Fluturas
Scris: Monday, September 16, 2013 4:58 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
mihaela,problema e la tel tau.suna la vodafone sau mergi la un magazin vodafone si vb cu ei.trebuie activat ceva.

daca tatal tau are calculator,iar tu tel fix...e programul internetcalls.il incarci cu 12 euro si te suna de pe calc pe fix gratuit.pe mobil e o taxa...si merg si mesajele
t-mihaela
Scris: Monday, September 16, 2013 5:35 PM
Nivel

Aoleu tata se uita la calculator ca matza,n calendar dar nici nu il incurajez ca calc e fix ,tata e foarte mobil umbla mult de colo colo deci tel mobil e solutia mai buna . Programul asta Viber e o aplicatie de smartphone cred ,tata nu are ...hm oare sa ii iau unul?oare Deocamdata ce am facut i-am preluat abonamentul si l-am pacalit ca i-am setat minute nonstop internationale hohot Acum muncesc la rezolvarea situatiei, fie intr-adevar sa gasesc un plan decent la vodafone cu minute internaionale, fie sa ii iau smartphone si atunci va trebui sa ii maresc traficul de internet ...solutii sunt dar eu nu prea stiu cum e acasa, ce face lumea sa fac si eu .NuStiu
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.