carlita

Profil: carlita
Despre
Utilizator: carlita
Nivel: Avansat
Nume real:
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Tuesday, February 9, 2016
Ultima vizita: Tuesday, October 27, 2020 4:51 PM
Numarul de postari: 3,531
[0.34% din toate postarile / 2.05 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 82
Postat: Tuesday, October 27, 2020 4:50 PM
Irinan wrote:
Poate vreti sa va binedispuneti
https://vimeo.com/472562843

Doamne, ca frumosi copii faci, Irina! E adorabila printesa! coeur

Ioana, daca nu sunt impedimente sa lucreze sotul de acasa, nu inteleg de ce se agita sefa ...

My Ovulation Chart
Postat: Tuesday, October 27, 2020 4:35 PM
alina89 wrote:

carlita... sunt cu gandul la tine, sigur urmeaza si momentul tau curand Hands

Cheek Kiss Doamne-ajuta! Hands

My Ovulation Chart
Postat: Tuesday, October 27, 2020 11:10 AM
Aleahim wrote:
Multumesc Andreea, Blondy
Beta e 457, dar progesteronul e micut, 12 ng.
Momentan am 400 de arefam pe zi si speram la ce e mai bine.Incerc sa raman optimista.

Frumos beta! coeur Pe joi-vineri ai putea zari ceva la eco! Mai apeleaza la Crinone, daca simti ca mai trebuie o suplimentare, tu esti fata descurcareata. Ai vorbit deja cu medicul? computerlove

My Ovulation Chart
Postat: Monday, October 26, 2020 11:59 AM
Aleahim wrote:
Carlita tot ce ma rog e sa fie bine, fetita baietel, nu conteaza.Sa ramana cu mine
Si sa fie totul bine si la tine, sa putem sari gardul impreuna.Doamne ajutaHands

Stiu ca nu conteaza sexul, sanatos sa fie pana la termen si mai departe in etapele urmatoare!
Sariti voi gardul si veniti si dupa mine peste vreo luna! computerlove

My Ovulation Chart
Postat: Monday, October 26, 2020 11:56 AM
Aleahim wrote:

Carlita multumesc de gandurile bunecomputerlove
Am testat ieri, pentru ca trebuia sa vina joi.Deja intarziase si crampele nu dispareau.Am asa cand si cand crampe ca la menstruatie.Plus ca sanii ma dor in continuare, nu chiar asa rau ca imediat dpo, dar ma dor.Si faptul ca mi se facea foame repede.Eu care nu mananc niciodata la servici, de miercuri incoace era musai sa imi comand,ca intr-o zi efectiv mi s-a facut rau de foame.
Initial le-am ignorat simptomele, ca astea le am si la menstruatie.Dar cand am vazur ca tot nu vine, am zis hai s-o fac si pe asta.Voi stiti ce oroare am eu de teste.Nici nu i-am zis sotului ca il fac Lol Am iesit din baie plangand.
Saracu tot ma intreba : e pozitiv? E pozitiv???? Si io stateam cu el in mana si plangeam de peritras

Lol Lol Lol Ce delicioasa ai fost!
Tocmai ca stiam ca tu cu greu cedai la insistentele noastre cu testatul si cand erai pe stimulare! Aaa, dar acum aveai un pic de intarziere. Cred ca ati avut o duminica de neuitat! computerlove

My Ovulation Chart
Postat: Monday, October 26, 2020 11:42 AM
Aleahiiiiiiim, yes yes yes yes yes wow, ce veste! A venit vremea sa rasara soarele si pe strada ta. Ce trebuie sa fie in casa voastra, pot doar sa-mi imaginez. Bucuria acestor zile sa culmineze peste 8 luni cand iti veni tine puiul in brate!
Dupa cum ati prestat, eu zic ca va fi baietel .... boy Mie imi zboara gandul departe! Cred ca azi ai facut si beta deja! Dar ce te-a determinat sa testezi? Ai avut ceva simptome, vreun feeling sau pur si simplu ai vazut ca nu mai vine, stiind cand ai ovulat luna asta?
Ioana, tu ai avut gura aurita, sper sa se adevereasca si la mine ?i sa întregesc echipa de transbordat la burtici. floare2

My Ovulation Chart
Postat: Thursday, October 22, 2020 5:50 PM
Ioana, priceput! floare2

My Ovulation Chart
Postat: Thursday, October 22, 2020 5:38 PM
freya1 wrote:
carlita, tu vad ca esti ca mine, ca si eu tot asa cu drobul de sare ras iti dai seama ca nu e neaparat nici sa ai nevoie de injectabil, nici sa iti fie greata... in cele mai multe cazuri iei pastilutele de estradiol si arefam ovule si atat
eu cred ca si sarcina cand se implanteaza natural nu o face chiar random intr-o anumita zi, iar pe ciclu controlat nimeresti mai bine data transferului in functie de valorile hormonale
de asta si exista testele gen ERA care iti spun cu precizie fereastra de implantare in functie de receptivitatea endometrului

carlita Cheek Kiss deci eu crinone asta o sa il laud oricand, e o minune (bine, pe termen lung e cam nasol ca e scump)

Cam asa sunt eu, trebuie sa fiu pregatita de orice, ca nu-s spontana deloc. Eu si in concedii cand merg, trebuie sa pun de toate in bagaj sa am la indemana in caz de ...
M-am gandit eu ca fereastra asta de implantare reprezinta ceva, tot ce sper este sa scap de injectabile, accept bucuroasa si crinone pe langa Arefam, chit ca e cam scump, mi se pare si mie foarte bun, mai ales ca poate fi luat dimineata fara sa te temi ca se pierde jumatate din el cand te ridici ... Buddy1

My Ovulation Chart
Postat: Thursday, October 22, 2020 5:14 PM
AleC wrote:
Fetelor, intreb aici, vad ca ati tot discutat despre progesteron zilele astea. Am aproape 8 saptamani de sarcina si progesteronul a iesit 24. Este mic, nu? Problema este ca nu stiu cum sa il suplimentez, inca alaptez, arefam contine lecitina din soia, iar baiatul este alergic.

Buna, AleC! Felicitari pt sarcina! Nu sunt cea mai indicata persoana sa-ti dea sfaturi, dar imi pare cam mic progesteronul pt sapt 8. Nu stiu daca Arefamul pus vaginal ajunge sa se excrete in lapte, dar vezi si alte variante de progesteron, spre ex, Crinone...
LE: nu mai sterg, vad ca am fost in acelasi gand cu freya! Buddy1

My Ovulation Chart
Postat: Thursday, October 22, 2020 5:06 PM
IoanaIoanaC wrote:
Sunteti niste dragute, dar ca rog nu ma dati afara inca, pana incep si eu sa realizez ce se intampla, macar pana la morfo 1 mai tineti-ma de vorba NuStiu
Va multumesc tuturor!
Carlita si Aleahim va rog eu frumos, haideti si voi cu rezultate bune! Promit ca daca le obtineti inainte de morfo 1, ma mut cu voi in cealalta casuta.

Carlita, nu are ce sa te sperie. Ori ca e pe ciclu controlat, ori ca e pe ciclu natural, tot transfer e, si tot vei suplimenta. Si vitamine la fel, vei lua si intr-o situatie si in alta. Progestgeronul ce sa mai zic, stii bine prin ce trec eu cu el, dar nu e obligatoriu sa fie si la tine la fel. Chiar daca vei avea nevoie si de injectabil, tot CLexane ramane mai rau, deci don't freak out Clap Clap

Ioana, nu te dam afara, poti sta cat vrei tu aici in paralel cu activarea la burtici cand ai nevoie de vreo info specifica gravidutelor. Nu trebuie sa ne astepti aici, poti sa ne faci primirea oficiala de peste gard Lol atunci cand va fi cazul; eu as vrea sa trec si acum la burtici, dar ....
Nu-s chiar speriata, trec 9 sapt de tratament, doar ma informez despre ce ma asteapta si cum e mai bine de facut in cazul meu, potrivit varstei si nu cum ii e mai comod medicului. De foarte multe ori in discutii, DD a lasat la latitudinea mea cum procedam si vreau sa fiu pregatita si pt varianta asta. Spre ex, in timpul stimularii, la ultima eco inainte de punctie, vazand ca mai am foliculi mici care ar putea sa mai creasca, m-a luat pe nepregatite cu intrebarea daca vreau sa mai continuam tratamentul de stimulare sa creasca si aia sau punctionam cei dezvoltati. Daca nu aveam exemplul tau ca la fiv 1 ai ovulat pana la punctie poate cel mai frumos folicul, as fi fost in dilema, dar asa am hotarat sa nu continui tratam si sa facem punctia.
Am cam scris romane! Crazy

My Ovulation Chart