Profil: carlita
Despre
Utilizator: carlita
Nivel: Avansat
Statistici
A intrat: Tuesday, February 9, 2016
Ultima vizita: Thursday, May 26, 2022 4:57 PM
Numarul de postari: 3,760
[0.36% din toate postarile / 1.63 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Wednesday, April 20, 2022 1:30 PM
deme wrote:

Declar si eu z1

In funcție de ce o sa ne spuna, ne decidem daca ramanem acolo la monitorizari ,sau poate are vreun coleg in Cta si ne îndruma. Nici nu vreau sa îmi fac planuri sau sperante prea mari, caci sunt putin cu moralul la pamant.
Ieri ne-a anunțat o colega la munca ca este insarcinata in 3 luni cu fetita 😔 mi-a căzut ieri fața cand mi-a zis, nici nu cred ca m-am bucurat cum ar fi trebuit.

Dupa consultatia initiala vei sti mai clar ce fel de asteptari sa ai, pana atunci e normal sa fii rezervata.
Vestile de sarcina ale altora cad greu si frustrarile noastre, ale celor care n-am reusit, parca iau amploare. Te poti bucura cu adevarat de sarcina altcuiva doar daca ti-e prietena buna sau a trecut prin multe pana a venit bebe, ca si noi .... in rest, disimulam, felicitam superficial, mai ales daca zice ca a venit bebe pe neasteptate ... SAu, ma rog, asa gandesc eu in ultimul timp si-mi dau si dreptate cand gandesc asa. NuImiPasa

img
My Ovulation Chart
Postat: Tuesday, April 19, 2022 6:57 PM
deme wrote:

Carlita, i-am dat mail si a2a zi am lăsat rusinea la o parte si i-am scris pe Facebook 🙈 foarte drăguț si cu bun simt a răspuns si la email.
Cat despre drumuri, o sa fie greu, insa tot asa m-am gândit ca pot face monitorizare si in Cta si comunicam pe WhatsApp sau ceva. Dacă ajungem la punctie, îmi iau concediu si asta este, macar sa fie cu happy end.
Exact asa mi-a spus si Adi, ramanem peste noapte sa vizitam orașul :)
Tu cum ești?

Pe e-mail citește mai mult în week-end. Eu tot pe fb am început să-i scriu și apoi m-a îndrumat el să-i scriu pe e-mail și să atașez și investigațiile ce le aveam până la data aia. După ce o să fii pacienta lui, o să țineți legătura pe wtapp unde răspunde imediat ce poate. Da, accepta sa faci si la tine primele monitorizari daca nu sunt si alte necunoscute in ecuatie. Dar cel putin monitorizarea dinainte de trigger o faci la el. Si cel mai bine iti iei un mic concediu inainte de punctie si te cazezi in Iasi sa fii linistita.
Legat de CA125, multi o asociaza cu endometrioza si, daca e vorba despre asa ceva in cazul tau, ai nimerit foarte bine la Maftei! Buddy1

img
My Ovulation Chart
Postat: Monday, April 18, 2022 5:31 PM
Deme, scuze ca nu am reusit sa raspund mai repede ... Am vazut ca ai procedat exact cum as fi fost tentata si eu sa zic, adica scris in privat lui Maftei povestea pe scurt si programat o consultatie sa vezi parerea lui si abia dupa asta iei o decizie daca sa continui sau nu cu el. Continuatul tinea in mare parte de posibilitatea ta de a lipsi de la serv pe durata monitorizarilor (poate faci o parte din eco si la tine in oras) + punctie. E super ca ai prins programare pe 10 mai, numai bine te relaxezi si tu un pic de sarbatori si apoi, cu ocazia consultatiei, faci si o excursie in toiul primaverii. Ma bucur ca te-ai mobilizat asa de bine! grup

img
My Ovulation Chart
Postat: Friday, April 15, 2022 12:56 PM
deme wrote:

Inca iau Ubiquinol, Vit.D, omega 3, Magneziu cu B6, Folate, si acum mi-am comandat Vit.E
Am incercat de 2 ori sa iau Dhea insa mereu mi-a dereglat cm si aveam spotting (chiar si 10-15zile) asa ca l-am aruncat.
Cred ca a mai scăzut si AMH-ul, data viitoare il repet si pe el..
Daca astept imi expira dosarul și trebuie sa repet absolutel toate analizele, hsg, histero etc :(

Deci, iei ceva suplimente .... Acum ca pomeniti de vit E, realizez ca eu nici nu am luat-o in calcul, o sa imi comand si eu .... M-am uitat acum pe specificatii si unele siteuri zic ca ar avea efect estrogenic (la fel ca DHEA), deci, sa fii atenta la reactii; is curioasa daca te deregleaza la fel, desi banuiesc ca tine si de dozaj.
Nu sunt in masura sa te incurajez sa continui ca eu n-am mai avut puterea asta, dar, daca tot esti in termen cu analizele si ai sustinere, mergi inainte, chiar daca te imprumuti cu banii. Poate mai obtii si o reducere de la clinica ca ar fi a 3-a procedura la tine. Cei de la Iasi stiu ca aplica reduceri frumusele. Adica, sigur vor si ei satisfactia ca au rezolvat cazul...
Si inca ceva, tu ai sanse si natural, mai ales dupa atatea tratamente. Cred ca faci 1 luna pauza ca sunt si sarbatorile la mijloc, tare mi-ar placea sa ne dai o veste surpriza! majoreta majoreta majoreta computerlove

img
My Ovulation Chart
Postat: Thursday, April 14, 2022 5:09 PM
deme, in ultima perioada am intrat mai des sa vad cum evoluezi si chiar am sperat ca o sa ai macar 1 blasto, parca nu-mi vine sa cred ca n-a reusit macar 1 ... AMH ul tau e ok ... Q10 sau DHEA, ai luat ceva inainte de proceduri?
Nu trebuie sa iei o decizie acum cu privire la ce vei mai incerca. Sa vedem ce reuseste si Firea cu proiectul de lege ...Cheek Kiss

img
My Ovulation Chart
Subiect: Clubul aspirantelor - 88
Postat: Sunday, March 20, 2022 1:11 AM
Irinan wrote:

Inca sunt aici Carlita.. maine sper sa merg acasa. Mi a fost destul de rau si dr a zis ca e mai bine sa stau si azi.. mi au scos trompa stanga ,care avea lichid, dreapta a fost verificata si e ok.. mi s a facut si o noua histeroscopie, mai aveam putina sinechie, mi au zis ca nu ma deranja cu nimic, dar daca tot am fost pe masa, s a rezolvat si aia..avem 4 taieturi mici pe burtadance mi s au dat destul de multe calmante, momentan durere nu prea am simtit.. cu vomatul a fost groaznic...pale

Nasol cu starea de rău după anestezie, am mai auzit cazuri ... Bine ca a trecut! Felicitări pt reusita interventiei!
S-a pronuntat dr si în privinta daunelor descoperite, ar putea fi cauza pierderilor din ultimul an?

img
My Ovulation Chart
Postat: Thursday, March 17, 2022 2:40 PM
Irinan wrote:

Sunt la reanimare, m au operat azi dimineata la 8. N am vb inca cu medicul, nu stiu nimic inca ce a facut pe acolo. Au avut multe interventii azi, e plin ATI, am inteles ca o sa vb cu noi maine dimi la vizita. Eu sunt ok, mi a fost cam rau dupa interventie, am si vomat de cateva ori, dar acum sunt mai bine...computerlove Cheek Kiss
Multumesc fetelor pt gandurile bunecampfire ,nu va raspund la fiecare in parte, sper ca nu va suparati

Irina, sper ca ti-ai revenit dupa interventie si ca esti macar in drum spre casa. Cand o sa poti, sa-mi zici si mie concluziile interventiei. grup

img
My Ovulation Chart
Postat: Tuesday, March 15, 2022 4:37 PM
Irinan, sper ca ai scapat de emotii, probabil esti deja in Iasi ..... te urmaresc, astept vestile post interventie. computerlove Doamne-ajuta! grup

img
My Ovulation Chart
Postat: Friday, March 11, 2022 4:43 PM
Irinan wrote:

Trebuie sa stau 2 nopti in spital. Merg la spital marti seara, la 17, miercuri dimineata laparo, ext joi..am emotiipale

Trece si asta! Cu Doamne-ajuta! Buddy1

img
My Ovulation Chart
Postat: Thursday, March 10, 2022 5:06 PM
Irinan wrote:

M au intrebat ei. Doar ca au zis ca la Cuza Voda nu se stie daca sunt locuri luna asta...Le am zis daca sunt locuri fac la spital ,daca nu la clinica. Dar ca vreau luna asta. M au programat pe miercuri

Super! De abia astept detaliile! Buddy1

img
My Ovulation Chart