Care este povestea indragita de copilul vostru?

Options Care este povestea indragita de copilul vostru?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
danab
Postat: Wednesday, August 11, 2010 7:47 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Eu ii citesc daca nu sunt prea obosita, dar nu neaparat inainte de somn. Mai folosim si cd-urile cu povesti, de la Eve press, si imi place ca invata expresii noi, sa joace teatru, imita povestitorul sau alte personaje. Ii plac: Punguta cu doi bani si Scufita rosie, si inca vreo doua, dar nu-mi aduc aminte.
carla
Postat: Wednesday, August 11, 2010 8:21 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Acuma e "Fata babei si fata mosului"
bereea
Postat: Wednesday, August 11, 2010 9:24 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Ale prefera povestile povestite si nu citite.De cand stie sa citeasca o face singura , asa ca seara trebuie sa povestim si sa inventam povesti
delfinasa
Postat: Wednesday, August 11, 2010 7:13 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Carla, nu m-am putut abtine sa nu zambescras ...baietii tai prefera povestea asta cu fete, iar fii-mea pe alea cu roboti, ursi, masini, maimute hohot.

Bereea, daca Alexandra nu mai vrea sa-i citesti, ati incercat carticelele cu pixurile magice TAG de la Leap frog? Nu numai ca poate citi singura povestea pe care o vrea, dar carticica are si jocuri, poti personaliza un pic povestea, plus ca povestile se pot downloada in memoria pixului si le poate asculta oricand si oriundecool.
mama Alessiei
Postat: Wednesday, August 11, 2010 7:41 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/16/2009
Postari: 1578
Locatia: sus pe deal
La noi sunt "Alba ca zapada" , "Frumoasa adormita ", avem povesti in DVD (italiana / romana ) si carti cu poze si imagini in loc de cuvinte...citim si vizionam la orice ora a zilei (la cerere) si chiar ma distreaza cind il corecteaza pe tat-su la citit hohot hohot hohot
bereea
Postat: Wednesday, August 11, 2010 9:39 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
delfinasa wrote:

Bereea, daca Alexandra nu mai vrea sa-i citesti, ati incercat carticelele cu pixurile magice TAG de la Leap frog? Nu numai ca poate citi singura povestea pe care o vrea, dar carticica are si jocuri, poti personaliza un pic povestea, plus ca povestile se pot downloada in memoria pixului si le poate asculta oricand si oriundecool.

Sincera sa fiu nici nu stiam de existenta lor, dar o sa merg in librarii sa vad despre ce e vorba.multumescpupici
S.ELENA
Postat: Wednesday, August 11, 2010 11:45 PM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7309
Locatia: Printre probleme......
Denis nu prea are rabdare sa ii citesc povesti seara, la culcare....uff uff
Dar, atunci cand are chef, isi alege singur o carticica din cosuletul in care le are pe toate si vine cu ea la mine.... Insa, de cele mai multe ori, alege Hansel si Gretel dance
raly
Postat: Thursday, August 12, 2010 6:26 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Momentam Ursul pacalit de vulpe!sic
claudiana
Postat: Thursday, September 9, 2010 9:20 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/30/2009
Postari: 363
Locatia: Onesti
Cea mica vrea mereu "Scufita rosie" iar cea mare asculta orice seara inainte de culcare dar e musai sa se termine cu "si au trait fericiti pana la adanci batraneti" altfel nu simte ca se termina povestea si nu adoarmehohot
Anelise
Postat: Thursday, September 9, 2010 9:56 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Si mie si sotului meu, ne placeau foarte mult cand eram mici, povestile ascultate la pick-up! angel Asa ca am strans deja toate discurile cu povesti din copilaria noastra, de pe la parinti si bunici, am adus si pick-up de la ai mei si am de gand sa-i pun deja piticutei chiar daca inca nu intelege mare lucru. coeur O sa-i si citim, dar atunci cand va intelege! thumright
TatyKS
Postat: Thursday, September 9, 2010 11:05 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Ehee , noi de cand eram bebeulsi iubiim povestile,, dar nu citite ci spuse pe intuneric. Preferatele Karinei sunt: Mica sirena si Frumoasa din padurea adormita.

Liz, succes si asteptam sa ne spui ce parere a avut Miru. pupici
AlexandraL
Postat: Thursday, September 9, 2010 12:01 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2007
Postari: 3818
Locatia: UK
Eu seara ii citesc lui Ioan cate o poveste dintr-o carte cu 52 de povesti, iar la somnicul de la pranz cate o povestioara din Biblia pentru copii.
danab
Postat: Thursday, September 9, 2010 2:45 PM

Intrat: 3/13/2006
Postari: 5519
Locatia: Iasington
Liz wrote:
Si mie si sotului meu, ne placeau foarte mult cand eram mici, povestile ascultate la pick-up! angel Asa ca am strans deja toate discurile cu povesti din copilaria noastra, de pe la parinti si bunici, am adus si pick-up de la ai mei si am de gand sa-i pun deja piticutei chiar daca inca nu intelege mare lucru. coeur O sa-i si citim, dar atunci cand va intelege! thumright

Liz, vezi ca sunt cd-uri cu povesti foarte frumos spune, noi avem setul de la Jurnalul national si a mers mult timp scufita rosie (are si 3 cantecele pe care miruna le-a invatat), de la Evepress sunt carticele mai mici cu cate o poveste - de la ei a rulat Punguta cu doi bani, tot cu cantecel thumright .
Paula15Paulik
Postat: Saturday, March 3, 2012 11:36 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Selenei ii place foarte mult "Mica Sirena" si "Pisicile aristocrate"...
Ma innebuneste,in fiecare seara:
-Mamii,picicile atocate!(e preferata einervi )
Incep sa o invat pe derost...
Iar ziua,cand isi face somnicul si e foarte obosita:
-Mamii,mica cilena? te uoog!hearts
Cateodata,si "Scufita Rosie",dar doar dimineata,in rest,parca ii e cam fricaras ...

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed