Cand este cazul sa spui "Ajunge !" ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
georgyana
Scris: Wednesday, April 18, 2012 11:51 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/9/2009
Sunt destule femei fara minte care isi parasesc copii ...nu este nimic nou in lumea asta uff
Ingerash si foarte bine ai facut ..nu trebuie sa te uiti in gura lumi ..ca sti vorba aia ...gura lumi nu o astupa nici pamantul ..tu acum ti-ai refacut viata ai o familie super frumoasa si fericita si in definitiv nu ai fost prima si nici ultima ....asa ar trebui sa faca toate fetele care ajung in situatia de a nu se mai intelege si sa nu tolereze batai si jigniri ..pt ca eu cunosc cazuri ...femei care nu au puterea sa o ia de la capat si se complac asa banghead
ingerash
Scris: Wednesday, April 18, 2012 1:50 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
georgyana,ai dreptate...am riscat,m-au urmarit(tatal lui,bunicul baiatului)cica venise la fostul loc de munca in ziua de salariu(luam indemnizatia de la firma direct,apoi am transferat-o in cont bancar)sa ia indemnizatia si pe Ionut,am facut scandal,amenintari cu politia....vroia copilul si indemnizatiahohot hohot hohot ca sunt banii copilului nu ai mei si ii spunea portarului ca nu sunt normala ca sunt operata pe creieralcool pai da o femeie care are curajul sa zica ajunge nu e normalaangel
Imi pare rau de femeile care stau si indura,cunosc si irlandeze care rabda pentru confort material si isi ascund vanataile pe sub farduri...
georgyana
Scris: Wednesday, April 18, 2012 2:31 PM
Nivel

Inregistrat: 12/9/2009
Asa esteuff
alimami
Scris: Wednesday, April 18, 2012 3:28 PM
Nivel

Inregistrat: 11/2/2009
Eu am avut curajul sa spun Stop!Ajunge!(in septembrie..cu prelungire pana in ianuarie) Motivele au fost cele pe care le-ati enumerat voi. M-am simtit eliberata, am inviat, mi-a revenit pofta de viatza.Chiar daca am un copil,asta nu m-a impiedicat sa vreau sa scap de sot,sa-mi doresc sa TRAIESC.
monica irimia
Scris: Wednesday, April 18, 2012 4:24 PM
Nivel

Inregistrat: 7/3/2010
ingerash wrote:

Imi pare rau de femeile care stau si indura,cunosc si irlandeze care rabda pentru confort material si isi ascund vanataile pe sub farduri...

what cry

Alinami, cu siguranta ai luat cea mai buna decizie. angel Iti doresc o viata frumoasa alaturi de puiul tau drag. computerlove
ingerash
Scris: Wednesday, April 18, 2012 4:43 PM
Nivel

alimami,ma bucur si iti doresc numai binepupici computerlove pe langa tine si copilasul a scapat de stresgrup
kali
Scris: Wednesday, April 18, 2012 9:21 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
alimami wrote:
M-am simtit eliberata, am inviat, mi-a revenit pofta de viatza.Chiar daca am un copil,asta nu m-a impiedicat sa vreau sa scap de sot,sa-mi doresc sa TRAIESC.

Ei, asta numesc eu o decizie inteleapta, luata de o femeie cu gandire matura, perfect constienta de actiunile sale - + consecinte - si fara resentimente ori orgolii prostesti. Putine femei au taria ta, felicitari!!

Mey, la mine nu a fost cazul sa spun stop. A venit avalansa... a trecut... iar eu am facut singurul lucru logic si firesc: nu m-am mai uitat inapoi si m-am readaptat rapid. Cam 4 zile a durat sa ma ridic si sa ma scutur. Ei, au mai fost cateva cu cate o mica ameteala, asa, insa nimic semnificativ.

...Insa ce sa spun... nu am fost o oropsita cu ex-ul si chiar il admir pentru felul in care m-a facut sa ma simt iubita, iar pe el implicat in casnicia noastra ( in aparenta un bun familist ) si cum si-a jucat cartile cu eleganta. Probabil ca putini sunt in stare de asa ceva...
Pe de alta parte mi-a scazut pe moment nivelul stimei fata de mine insami si m-am considerat o maaaaare proasta; probabil ca semne 'or fi fost insa nu am avut eu ochii suficient de deschisi ca sa vad...
alimami
Scris: Thursday, April 19, 2012 1:40 PM
Nivel

Inregistrat: 11/2/2009
Multumesc fetele pt incurajari.Oricum,de cand am scapat de el ma simt excelent, am chef si timp si de mine, incerc sa-mi reiau legaturile pierdute(cu prietenele), totul merge ca pe roate. yes
oanamaria
Scris: Thursday, April 19, 2012 2:43 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Alimami ma bucur pentru tine vazandu-te asa !Imi inchipui ca nu ti-e usor ,dar ce e al tau e pus de-o parte !computerlove
braun_yes2005
Scris: Monday, April 23, 2012 5:54 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/13/2012
buna,am si eu o problema mare cu sotul si nu stiu incotro sa o apuc sau ce sa fac.Incep cu inceputul,am 22 de ani jumate si el cum in 15 aprilie a facut 27 de ani.Suntem casatoriti din 2009 si locuiesc la el in localitate eu fiind din cluj in apartamentul parintilor lui. De pe la inceputul lunii ianuarie s-a schimbat.Are un prieten padurar care cam bea,acum bea cu el,rar cei drept de 3 ori pana acum din ianuarie,dar cand bea vine mort de nu-i in stare sa stea in picioare.Acum de 1 luna l-a lasat in casa sa se f... cu una la noi in dormitor in timp ce noi eram la niste prieteni,cand am venit acasa am vazut urme pe covoare si patul aranjat altfel si a iesit mare scandal. Cand nu ii fac ceva care sa-i convina ma face "proasta",pai daca "esti proasta".Si s-a scapat de 2 ori sa imi zica "du-te dracului".Am uitat sa spun ca impinsa de el am facut si un avort inainte de nunta,pe nunta eram in 5 luni si ceva, spunandu-mi ca "daca nu o sa am ce-mi trebuie pt copil,daca nu ne ajung banii lui sa nu ma plang",nu luam nici maternitate daca faceam copilul si el nu lucra de 2 luni.Acum isi doreste copil da nu raman insarcinata avand niste probleme hormonale.Mai nou din orice face gura si in 10 minute vine sa ma sarute,urla si tipa si apoi ma saruta,la el toate trec in 2 minute,seara face ce face sa ne certam de dormin vorba aia cur in cur si noapte buna,noi care tot timpul dormeam unul in bratele celuilalt.Nici ai lui si nici ai mei nu stiu nimic din ce se petrece.Cand merg in cluj la ai mei,sau cand mergeam in sesiune la facultate facea gura ca am pe cineva in cluj.Nu stiu ce sa ma fac,cateodata pur si simplu nu-l mai suport.Mama nu am fost de acord cu reletia noastra de la inceput din 2006,nici nu stiu cum sa ii spun ce nu sunt lucrurile ok intre noi.Imi vine sa imi fac un geamantan si sa ma duc undeva departe sa fiu singura dar nu am unde merge.banghead ajutati-ma sa scap cumva de toate astea,nu stiu ce sa mai fac,cateodata chiar am ganduri de a-mi pune capat zilelor pt a scapa de toate si sa nu am parte de reprosuri din partea alor mei.
roxinthya
Scris: Monday, April 23, 2012 6:09 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/10/2009
Alimami imi pare rau de momentele urate prin care ai trecut - abia azi am intrat aici si am citit insa ma bucur pentru tine ca ai luat decizia potrivita si acum esti fericita si tu si Eliza. computerlove computerlove computerlove computerlove
Braun yes - nu stiu ce sa zic dar nu prea este normal ce e intampla la voi. Parerea mea este ca ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa vorbesti cu mama ta - nu cred ca trebuie sa iti fie frica de reprosuri! pupici
ingerash
Scris: Monday, April 23, 2012 6:23 PM
Nivel

braun_yes2005,urata situatia,vorbeste cu parintii tai,....esti tanara,22 de ani este o varsta frumoasa...alege sa TRAIESTI chiar de vei suporta reprosurigrup
mariana
Scris: Monday, April 23, 2012 7:15 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/1/2008
braun_yes2005,nu am inteles ceva.Spui ca locuiti cu parintii lui.Ei nu l-au vazut beat? Ce atitudine au?
Indiferent de situatie, un lucru pot sa-l spun cu certitudine:Alcoolismul(betia) nu are leac!!!! Nu te amagi ca s-a intamplat numai de 3 ori.Nu prietenul padurar este de vina.Situatia se va agrava o data cu trecerea timpului.
Spune-le parintilor tai, chiar daca vei suporta reprosuri.In final te vor ierta si ajuta.Esti foarte tanara si ai dreptul la o viata frumoasa. Fii curajoasa.
braun_yes2005
Scris: Monday, April 23, 2012 9:34 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/13/2012
noi stam singuri,parintii lui nu stau cu noi,numai apartamentul este al lor,acum stau la casa.Eu am zis ca e de vina si prietenul lui pt ca ala bea de rupe si ii si curvar,si al meu merge de il mai ajuta pe el si cand vine is amandoi beton.
Mama m-a tot intrebat "totul e ok sunteti bine,va intelegeti bine,daca nui bine sa imi zici sa nu stai ca mine sa te bata ca nu am avut cine ma sustine" si mi-o fost rusine sa ii zic.si nu stiu cum o sa reactioneze el cand o sa-i spun,nu stiu ce o sa fac si dupa ce ma mut,sincer nu stiu incotro sa o apuc.
monica irimia
Scris: Monday, April 23, 2012 9:49 PM
Nivel

Inregistrat: 7/3/2010
Braun_yes, intr-o situatia similara cu a ta, i-as marturisi mamei exact cum stau lucrurile si impreuna am lua o hotarare. Nu as lasa timpul sa treaca pentru ca nu ar fi drept sa stau sa tolerez mizeriile altora.
Succes, sa iei cea mai buna decizie! computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.