Cand Dumnezeu te are sub aripa sa!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Rody
Scris: Monday, December 10, 2007 4:16 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/10/2006
Multumesc mult fetelor.Aici majoritatea din accidente le provoca numai tineri.Eu am avut noroc,dar poate o alta femeie nu o sa aiba,sa-u un batran la felbanghead banghead
Ely
Scris: Monday, December 10, 2007 5:45 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Rodypale pale pale ma bucur ca sunteti bine ,m-au cuprins emotiile.Imi dua seama prin ce ai trecut.Multi pupici de la noi pupici pupici
sousourel
Scris: Monday, December 10, 2007 8:48 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
Dumnezeu vegheaza...ma bucur ca a trecut totul. Pupici de la noi sa treaca si sperieturapupici
fdianamaria
Scris: Monday, December 10, 2007 9:02 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/17/2006
Rody dulce, Doamne-Doamne a avut grija de voi !!! Si eu am fost la un pas de moarte cand eram cu Glad in burtica, pe la 8 luni de sarcina. Pe cand mergeam acasa calmi cu masina, unu a uitat sa ne acorde prioritate si era se intre in usa mea si in noi. Noroc ca il ultimul moment l-a vazut sotul si a tras de masina in stanga, ca intra sigur in mine. Mi-era groaza sa nu fac avort instant de soc. Tremuram de groaza. Abia dupa vreo ora mi-a trecut starea de panica.
Asa ca te inteleg perfect.
Multi pupici si grija. pupici pupici
S.ELENA
Scris: Tuesday, December 11, 2007 12:00 AM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2007
RODY pale pale pale
Bine ca totul este bine cu voi 3!!!angel angel angel
Am patit si eu asa cevauff uff si de atunci ma asigur de n'spe mii de ori cand traversez chiar daca e si trecere de pietoni si semafor pe culoarea verde!!!!!

pupici pupici pupici pupici ptr toti trei!!!!!pupici pupici pupici pupici
Miri
Scris: Thursday, December 13, 2007 9:49 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Rody, cineva te vegheza, acolo sus!Dar deja tu stii asta, ti-a demonstrat-o de mai multe ori!
Rody
Scris: Thursday, December 13, 2007 9:53 PM
Nivel

Inregistrat: 6/10/2006
Offffffff,fetelor daca ati stiu voi cat am suferit eu cand eram in Rom.Imi era ciuda ca nimeni nu ma baga in seama.Nimeni nu dadea 2 bani pe minepale Singurul a fost Dumnezeu.Iubirea lui e sincera si va ramane pt todeauna asaangel Multumesc ca sunteti altauri de mine.Domnul sa fie cu voi!pupici angel
adynanemona
Scris: Friday, December 14, 2007 11:07 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/29/2007
Rody abia azi am citit ce ti se putea intampla, fereasca dumnezue.
Bine ca sunteti ok, a avut grija cel de sus de voi, trebuie sa aprindeti o lumanare la biserica.
Am ramas fara cuvinte

adynanemona attached the following image(s):
decembermonth[1].gif

tiripliciu
Scris: Monday, August 15, 2011 9:57 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
PEDEAPSA CU MOARTEA PENTRU ASEMENEA "INTAMPLARI"!
Ange blanc
Scris: Monday, August 15, 2011 10:13 PM
Nivel

Inregistrat: 4/11/2010
Si eu am scapat azi cu viata din doua posibile accidente.
Am vrut sa-mi scot familia la iarba verde, si o soferita careia cred ca nici nu i se uscase bine tusul pe permis, a intrat fara sa se asigure si cu viteza, intr-o intersectie in care noi aveam prioritate. Norocul ei a fost ca am o foarte buna viteza de reactie, dar si placute si discuri de frana schimbate saptamana trecuta. A ramas extrem de socata dupa incident, cu atat mai mult cu cat eu mi-am pastrat calmul si n-am spus absolut nimic. A fost mana Lui peste noi.
Al doilea eveniment de azi, a fost o depasire grozava facuta de un vitezoman cu BMW care venea pe contrasens. Daca nu franam, ne lovea frontal. Avea mult peste limita legala in localitate.
De doua ori intr-o singura zi, numai Dumnezeu ne-a putut pazi.
Cineva acolo sus ne iubeste, si-I multumesc pentru asta!
bereea
Scris: Monday, August 22, 2011 12:14 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Si pe noi ne-a pazit Dumnezeu in drumul spre Romania si la inapoiere.Se conduce rau si necivilizat in tara, dar nici in Italia nu ma plang.Masini puternice, soferi nepriceputi, viteza cat incape.Eu am condus pe ungaria si am amas impresionata de unguri, de cum respecta limita de viteza, de faptul ca nu sunt egoisti in trafic si nu te clansoneaza de nebuni daca vad ca nu esti pe banda care trebuie pentru ca navigatorul nu m-a avertizat din timp ca trebuie sa schimb directia de mers.Jos palaria pentru ei.
bereea
Scris: Monday, August 22, 2011 12:15 PM
Nivel

Si pe noi ne-a pazit Dumnezeu in drumul spre Romania si la inapoiere.Se conduce rau si necivilizat in tara, dar nici in Italia nu ma plang.Masini puternice, soferi nepriceputi, viteza cat incape.Eu am condus pe ungaria si am amas impresionata de unguri, de cum respecta limita de viteza, de faptul ca nu sunt egoisti in trafic si nu te clansoneaza de nebuni daca vad ca nu esti pe banda care trebuie pentru ca navigatorul nu m-a avertizat din timp ca trebuie sa schimb directia de mers.Jos palaria pentru ei.
giulia_mamik
Scris: Monday, August 22, 2011 12:22 PM
Nivel

Inregistrat: 3/22/2010
Bereea,asa sunt soferii in Germania.Sunt instruiti bine,nu au clanxoane!,fiecare isi vede de banda lui si condusul lui,nu am vazut scandaluri in intersectii,sau cum se procedeaza la noi daca stai si astepti la semafor ca pieton si ai o fusta si o bluzita mai decolatata sa te clanxoneze cate un dezaxat de sofer sau mai rau sa scoata capul pe geam si sa urle.Nuu,nu am vazut asa ceva in Ge!Si in Italia se conduce prost tare cel putin acum 6 ani asa era!
Irinuta,Dumnezeu va iubeste si va are sub protectia Luipupici angel computerlove
ingerash
Scris: Monday, August 22, 2011 1:05 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Acum o saptamana...15 august...angel hail Multumim lui Dumnezeu ca ne-a protejat!Multumim ca nu erau in salon,bucatarie,garaj sau in curtea din spate si Vasi ca a lucrat schimbul unu si abia venit de la servici...erau sus in camere,copii in ale lor si noi in camera noastra,relaxati fiecare cu treburile lor...pana cand am auzit zgomote puternice.Am crezut ca Ionut a coborat in salon sa se joace si a scapat ceva pe jos....Vasi a fugit repede pe scari sa vada poate Ionut a patit ceva....bicicleta lui Vasi era in mijlocul salonului(probabil a vrut sa o fure),incuietoarea la geam rupta si geamul(partea de sus)deschisa(probabil a vrut sa iasa pe acolo dupa amprentele negre de pe rama geamului).Usa de la bucatarie care da spre curte era deschisa,la fel si de la garaj,iar poarta de la garaj era sfaramata,a dat cu piciorul sa rupa usa,usa fiind din scandura a fost usor de distrus...in garaj am gasit o cutie cu o soparla lasata in urma de hot sorry1 am sunat politia si proprietarul...mergem in casa sa vedem daca a disparut ceva...apoi am auzit iar zgomot...ne intoarcem repede sa vedem ce sa auzit...cutia cu soparla disparuse,deci se intorsese dupa ea....am sunat din nou politia sa anuntam ca a luat cutia,politia facea ronduri sa caute pe cineva cu o cutie in brate....
Nu a durat 10 minute ca a venit o echipa,iar in brate un politist avea cutia si ne-a intrebat daca aceasta este,daca este a noastra...am zis ca nu.Ne-a spus ca a prins hotul,este un tanar de 22 de ani,era beat iar politisti cred ca si drogat si nu se puteau intelege cu el,il retin si dimineata o sa ii ia declaratie....Apoi au inceput sa ia amprente,sa caute impreuna cu Vasi daca lipseste ceva...lipsesc doar o masina de gaurit,o surubelnita electrica...interesant este ca la intrarea din garaj era o punga plina cu scule de-ale lui Vasi!
2 vecini au vazut acel hot si au dat declaratie,se va verifica si camera de luat vederi din fata si spatele casei(in fata avem curtea de apel iar in spate un sediu fiscal si au camere de luat vederi...politisti zic ca a incurcat-o rau acel hot,il asteapta inchisoarea...
Proprietarul a reparat usa de la garaj si vrea sa imbunatateasca usile...sa speriat si el foarte tare...pentru geam Vasi va lua o incuietoare de la un geam din camera noastra sa puna la geamul de la salon,apoi proprietarul a zis ca va cumpara el alta...avem un proprietar tare sufletistangel
M-am speriat foarte tare,burta mea se intarise,Vasi nu mai stia cum sa ma faca sa ma relaxez...mi-a fost frica sa nu patesc ceva....plans
Dumnezeu ne-a protejat si a facut dreptate!angel Infractorul e in inchisoare,soparla a furato de la un vecin,politisti zic ca daca o vindea scotea vreo £ 150.
bereea
Scris: Monday, August 22, 2011 1:40 PM
Nivel

giulia_mamik wrote:
Bereea,asa sunt soferii in Germania.Sunt instruiti bine,nu au clanxoane!,fiecare isi vede de banda lui si condusul lui,nu am vazut scandaluri in intersectii,sau cum se procedeaza la noi daca stai si astepti la semafor ca pieton si ai o fusta si o bluzita mai decolatata sa te clanxoneze cate un dezaxat de sofer sau mai rau sa scoata capul pe geam si sa urle.Nuu,nu am vazut asa ceva in Ge!Si in Italia se conduce prost tare cel putin acum 6 ani asa era!
Irinuta,Dumnezeu va iubeste si va are sub protectia Luipupici angel computerlove

da, asa sunt si in austria.In Italia sunt foarte, foarte multe masini, in jur de 35 de milione, deci e cumva de intels ca se fac blocade ca lumea se mai infurie (italianul vorbeste mult si gesticuleaza si mai mult), dar fata de romani oricum sunt mult deasupra

Ingeras, Maria ma bucur ca sunteti binepupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.