Camera decorata cu tapet
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andi&Mariuca
Scris: Saturday, August 15, 2009 5:56 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
Fetelor, ma tenteaza sa ii fac printesei camera cu tapet pentru copii. am cautat pe net ceva informatii si se pare ca se gaseste la magazinele mari de decoratiuni tapet frumos pentru copii, la preturi foarte variate, de la ieftin la foarte scump.

ce ziceti: cum se comporta, este indicat, respira peretele, rezista in timp pe perete? mi-ar placea niste sfaturi de la cele care cunosc tehnica asta.
ingerash
Scris: Saturday, August 15, 2009 8:00 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
O sa-l intreb pe sotulache cand vine de la munca,el stie cum este cu tapetul,a ajutat pe cinevahearts
Andi&Mariuca
Scris: Sunday, August 16, 2009 7:35 AM
Nivel

multumesc Mihaela!pupici

chiar nu este nimeni aici care sa aiba sau sa fi avut tapet in camere?
Lilly of the valley
Scris: Sunday, August 16, 2009 4:59 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
sunt si eu curioasa cum se comporta.bounce
TeosOf
Scris: Sunday, August 16, 2009 11:36 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
In apartamentul in care am stat, si pe care l-am vandut acum o luna, in camera Isabellei am avut tapet pt copii. Cred ca este mult mai rezistent decat "zugraveala". L-am pus in 1999, nu s-a dezlipit deloc, nu se murdareste si nici nu-si pierde culorile/nuanta, cum se intampa la peretele zugravit. Noua proprietara a spus ca se mai gandeste daca-l va da jos.
Dupa mine, este o alegere f buna. Numai ca eu nu am pus acelasi model in toata camera, mi s-a parut cam monoton. Am cumparat mai multe role, de aceeasi culoare, dar cu desene diferite pe ele. Cand l-am lipit am alternat rolele. Poate gasesc niste poze si le atasez.
ingerash
Scris: Monday, August 17, 2009 12:25 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Asa cum zice si Teo,este foarte avantajosthumright dar...sa nu prinda bule de aer ca este posibil ca peste o luna,sa zicem,poate sa se desfaca de pe perete si daca peretele are egrasie sa se inlature mai intai egrasia cu solutii,pentru ca patrunde prin tapet si il innegreste.
fdianamaria
Scris: Monday, August 17, 2009 6:47 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/17/2006
exact cum spune Inger...e foarte important sa ti-l puna cineva care chiar se pricepe.

Noi am avut tapet in casa, dar a fost tragedie cand am vrut sa-l dam jos sa-l schimbam. Am lucrat la dat jos amandoi cateva zile bune.
Ca si design si utilitate e ok, la camera lui Glad avand acum un perete cu tapet super, care e si lavabil (adica un atu in plus). E adevarat iarasi ca a fost scump tare, dar e foarte de efect si tine mult.
Andi&Mariuca
Scris: Monday, August 17, 2009 6:54 AM
Nivel

multumesc mamici, mi-ar placea sa decorez cu tapet. evident cu cineva care se pricepe.

Diana, cat de scump a fost? am vazut pe net si role cu 500 ron bucata.sorry1 dar am vazut si cu 30-50 ron. e vreun pont cand il aleg?
Miri
Scris: Thursday, August 20, 2009 8:06 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Anca, noi avem acum tapet in dormitor, pe care ne gandim sa-l dam jos ....probabuil luna viitoare, cand vom reamenaja si camera asta.

Tapetul pe care il avem este de foarte buna calitate, poate fi vopsit cu vopsea lavabila de cateva ori, este cu modele in relief, foarte discret...doar ca , in momentul in care am dat gaurile pentru tevile de la centrala, s-a rupt cate o bucata din el....in plus, camera fiind pe colt, nu lasa peretele sa "respire" astfel ca au aparut pete de igrasie pe un colt al camerei, asa incat vom si izola camera...

In rest, noi am fost foarte multumiti de el!thumleft
Mult succes si sper sa faci o alegere care sa-ti satisfaca toate asteptarile!

carla
Scris: Thursday, August 20, 2009 8:30 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
In Germania de ex spunea cineva ca nu mai dau tapetul vechi jos ci pun altul peste el,si altul cand e nevoie,asa ca au cateva randuri de tapet pe pereti.Si noi am avut dar mai demult,acum nu mai stiu ce se gaseste in comert,am auzit ca se pot si zugravi.Uite ce am gasit aici
Miri
Scris: Wednesday, October 14, 2009 6:39 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Am reusit sa zugravim dormitorul, dupa ce am dat jos tapetul!yes
Acum, am alta idee: vreau sa pun ca decor o bucata de tapet,colorata si vesela, sper sa-mi iasa si sa va pot arata...abia azi am reusit sa gasim solutie pentru lipit tapetul!:018:
PrincessLilou
Scris: Thursday, May 20, 2010 7:29 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/4/2009
I hate tapetul...cel putin nu l-as suporta pe toti peretii...poate doar un perete asa de decor.
Ana
Scris: Thursday, May 20, 2010 8:13 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Aici nu am tapet dar in Romania ma tenteaza sa imi pun in camera la copii.
oanamaria
Scris: Friday, April 22, 2011 9:31 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Eu am vazut camere cu tapet ,dar niciuna nu mi-a placut.Ceva ma supara la ochi.
delfinasa
Scris: Monday, April 25, 2011 11:15 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Mie nu-mi place tapetul. Am vazut unele modele si culori care sunt mai placute, dar mie-mi place vopseaua in casa mea.
In casa noastra, fostii proprietari au avut boala tapetului si au pus in bucatarie si 2 bai alcool. La o baie chiar mi s-a parut de prost gust si incarcat, lipisera si pe rama oglinzii si intrerupator...Nu mi-a placut de la bun inceput, dar casa a avut alte plusuri si am zis ca oricum noi vom remodela si va disparea...se da usor jos hartia, lipiciul se ia mai greu. Ne-a luat cam 3 ore sa curatam o baie. Probabil aici lipiciul si tapetul sunt altfel decat in tara...nu stai cu zilele sa-l dezlipesti.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.