Cadouri pentru pensionare
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delfinasa
Scris: Thursday, October 21, 2010 6:08 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Stiu ca in tara nu se face un big deal cand te pensionezi, dar aici se face petrecere mare, se ofera cadouri si suntem si noi invitati la un asemenea eveniment weekendul acesta la un prieten bun al familiei.
Sunt nedumerita ce fel de cadouri ar fi potrivite? As vrea ceva personalizat, dar nu am timp sa comand ca abia am primit invitatia si altceva nu am nici cea mai vaga idee ce i-ar placea unui pensionar sa aiba amintire de la acest eveniment scratch.
koko2008
Scris: Thursday, October 21, 2010 6:25 PM
Nivel

Inregistrat: 1/11/2009
Daca e doamna ceva crosete, andrele si multe fire. Va avea timp de acum sa le foloseasca.Daca e domn o undita sic
flori1972
Scris: Thursday, October 21, 2010 6:54 PM
Nivel

Inregistrat: 11/20/2009
delfinasa eu stiu ca si in ro.se obisnuieste sa se dea cadouri la pensionarea cuiva hearts

adevarat ca ceva personalizat ar fi de efect ,dar poate gasesti pe net ceva hearts
Lilly of the valley
Scris: Thursday, October 21, 2010 6:57 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
luna aceasta a primit si tatal meu decizia de pensie. noi i-am facut cadou un set de sah (tabla, piese, ceas). sahul e o pasiune pt. el.

e bine sa ai in vedere si hobbu-urile persoanei in cauza.

delfinasa
Scris: Thursday, October 21, 2010 7:07 PM
Nivel

E barbat...ar fi undita o idee foarte buna, trebuie sa spionez daca nu cumva are...table, sah are, scule de mesterit si unelte de gradinarit nu mai zic...
mikaela
Scris: Thursday, October 21, 2010 7:10 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 8/11/2010
Delfinasa, nu stiu cat de apropiati sunt cei in cauza, dar in lipsa de timp, se practica si o simpla felicitare cu un gift card, care poate fi si la un magazin de carti nu numai restaurante. Asa isi pot alege ce-i pasioneaza. Poate parea superficial, dar e practic si am vazut ca se poarta (la fostul loc de munca era ceva chiar indicat):)
delfinasa
Scris: Thursday, October 21, 2010 7:24 PM
Nivel

Este o persoana apropiata, este roman si, chiar daca se poarta si printre noi oferirea de gift cards, eu prefer sa iau ceva mai "cald", dau si gift receipt sa poata sa schimbe cu altceva daca nu il gaseste potrivit.
Ely
Scris: Friday, October 22, 2010 11:47 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
Un baston suna ciudat dar mi se pare interesant pentru a atinge o varsta de 90 de ani si sa fie ajutat de un baston,de fapt am mai auzit de acest cadou facut la pensionari.
flori1972
Scris: Saturday, October 23, 2010 1:45 AM
Nivel

Inregistrat: 11/20/2009
eu asi mai zice de un abonament la un club pt pensionari hearts
alimami
Scris: Sunday, October 24, 2010 4:43 PM
Nivel

Inregistrat: 11/2/2009
Mama mea s-a pensionat de curand si a primit flori, o felicitare, ceva diploma.Eu de eram colega cu ea ii faceam cadou o poza cu colegii cu care a lucrat impreuna toti anii astia sau ceva lucrusor mai util,care sa ramana(un set de cesti de cafea/ceai,de ex).Un baston mi s-ar fi parut de un prost gust remarcabil-un fel de umor negru si batjocurasorry .
Ely
Scris: Sunday, October 24, 2010 9:30 PM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2006
flori1972 wrote:
eu asi mai zice de un abonament la un club pt pensionari hearts

Buna ideea.

Alimami este util in primul rand ,toti poate o sa avem nevoie la un moment dat.Acum depinde si de persoana cum o ia ca umor negru sau pur si simplu un cadou de care o sa aiba nevoie sau nu.Acum fiecare cu parerea lui ,pentru tine umor negru pentru mine ceva util pentru o anumita varsta. S-au cerut idei ,fiecare isi exprima ideea angel ,Delfinasa sigur o sa aleaga ce-i convine .
oanamaria
Scris: Sunday, October 24, 2010 9:49 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Imi aduc aminte ca bunicul meu Dumnezeu sa-l odihneasca ! a iesit la pensie inainte de 1989 si a primit cadou un set de pahare din cristal rosu cum se purta la noi si a dat petrecere la restaurant si ce frumos a petrecut cu colegii alaturi de care a muncit mai bine de 40de ani.
delfinasa
Scris: Monday, October 25, 2010 6:01 PM
Nivel

Pana la urma am optat pt un set de vinuri frantuzesti mai vechi ambalate rustic intr-un cos din rachita. I-a placut cadoul thumleft.
Multumesc pentru idei tuturor computerlove!
mikaela
Scris: Tuesday, October 26, 2010 2:24 AM
Nivel

Inregistrat: 8/11/2010
Super ideea Delfinasa! Si eu m-as pensiona macar un weekend cu un asa cadouras A fost inspiratie de ultimul moment sau cum te-ai hotarat la asta? E fain cadoul, nu mi-ar fi trecut prin cap prea repede! Felicitari!
delfinasa
Scris: Tuesday, October 26, 2010 4:28 PM
Nivel

Hazbandu' a venit cu ideea sa-i luam niste vin, nu eram prea incantata cand am plecat la shopping, da' m-am tot sucit prin World market -ca aici merg pentru cadouri mai deosebite- si buni a venit cu ideea cu cosurile, am ales unul, am pus ochii pe niste vin rosu, am luat niste celofan si acasa am asamblat cadoul, care-a iesit suprinzator de frumos cool (pont: am pus in cos un layer de wood shavings -am in garaj cativa saci facuti de barbata-miu cu lemnele lui sic- care i-a dat un look rustic foarte misto).
Merci Mikaela pupici!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.