Cadou pentru o fetita de 3 ani
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Scris: Wednesday, August 2, 2006 9:37 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Vineri merg la o prietena a carei fetita implineste pe 04.08 minunata varsta de 3 ani.
Dati-mi idei, va rog, ce as putea sa-i cumpar....Nu conteaza pretul, doar idei imi trebuie...pupici pupici
sousourel
Scris: Wednesday, August 2, 2006 9:44 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/18/2006
Am gasit in Kaufland carticele specale pt copii cu varsta peste 3 ani, plasticate si rezistente cu animale (poze).
Am mai vazut si mi-a placut (si sunt ffff utile, iti garantez, pt dezvoltarea psihomotorie, coordonarea ochi-masa, dezv imaginatiei, cunoasterea culorilor...etc) incastre de diferite forme, marimi si complexitati. Mai sunt si trusele destinate unui anumit domeniu, gradinarit, bucatarie, "mica asistenta".
Kiki
Scris: Wednesday, August 2, 2006 9:51 PM
Nivel

Multam Sousourel! Partea nasoala apentru mine e ca stie foarte bine animalele, le recunoaste in poze si stie cum face fiecare si are deja o trusa de asistenta...plans plans plans
sousourel
Scris: Wednesday, August 2, 2006 10:09 PM
Nivel

Kiki wrote:
Multam Sousourel! Partea nasoala apentru mine e ca stie foarte bine animalele, le recunoaste in poze si stie cum face fiecare si are deja o trusa de asistenta...plans plans plans

Dar incastrele?
Kiki
Scris: Wednesday, August 2, 2006 10:10 PM
Nivel

sousourel wrote:

Dar incastrele?

Nu stiu ce sunt alea...
sousourel
Scris: Wednesday, August 2, 2006 10:30 PM
Nivel

Kiki wrote:

Nu stiu ce sunt alea...

Stau asa de prost la explicatii uff dar i ncerc, poate intelegi: niste cutii de forma paralelipipedica sau piramidala (am vazut eu, dar poate exista si alte modele) sau panouri / placi, decupate sub diferite forme. Formele care lipsesc se regasesc in piese care trebuie montate la locul lor. Variaza dimensiunile, culorile si complexitatea. Si nu sunt exagerat de scumpe, dar foarte utile. Si copii le adora (am lucra mult in scoala cu ele).
mihaela75
Scris: Thursday, August 3, 2006 5:18 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006
Ar fi bine sa cauti truse pentru jocuri de rol.Adica de-a asistenta( ai spus ca are)..de-a bucatareasa( set cu canite ,farfurii si cratite), set "dormitorul papusii" etc.Asta la jucarii.La imbracaminte poti sa cauti o rochita cat mai vaporoasa , si su floricele,nu simpla sau tip sarafan ca nu are efect.Eterna papusa inca mai e dorita la 3 ani dar sa-i dai un nume si sa o prezinti ca pe o prietena " uite , ea e Moly,o sa fie prietena ta de-acum incolo"ras Daca imi mai vine vreo idee mai zic.
Kiki
Scris: Thursday, August 3, 2006 7:12 AM
Nivel

sousourel wrote:

Stau asa de prost la explicatii uff dar i ncerc, poate intelegi: niste cutii de forma paralelipipedica sau piramidala (am vazut eu, dar poate exista si alte modele) sau panouri / placi, decupate sub diferite forme. Formele care lipsesc se regasesc in piese care trebuie montate la locul lor. Variaza dimensiunile, culorile si complexitatea. Si nu sunt exagerat de scumpe, dar foarte utile. Si copii le adora (am lucra mult in scoala cu ele).

Aha, acum stiu. Joculete educative care sa-i invete formele...Merci, Sousourel.pupici
Kiki
Scris: Thursday, August 3, 2006 7:12 AM
Nivel

mihaela75 wrote:
Daca imi mai vine vreo idee mai zic.

Merci frumos, Miha! pupici pupici

lori16ro
Scris: Thursday, August 3, 2006 7:31 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/25/2006
Eu sunt de acord cu Mihaela, fetitele se dau in vint dupa acele seturi cu rochite si papuci cu bebelusi in brate si carut , iar daca banii nu conteaza seturile gen " Barbie" sunt foarte bune si rezistente.

O alta idee: un carut pentru papusi. Sau nelipsitele zorzoane de par.
Sau posetuta mica si colorata (ghiozdanas, ceva modern) care sa fie al ei.

Fetele mele de jocurile educative sau plictisit intre timp dar cu papusa " Barbie" (sau chiar daca nu e Barbie sa fie Candy, din alea mai rezistente la care indoaie miinile si picioarele ) si acum se joaca, la 9 ani.

AdrianaC
Scris: Thursday, August 3, 2006 7:32 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Alice a primit o casuta muzicala, cu care vreau sa iti spun ca se joaca si acum. Caut poze si iti atasez.

Asta e casuta, si e de la Chicco, parca undeva in jur de 1.300.000 lei. Daca o cauti pe la magazinele virtuale sigur o gasesti. Scoate tot felul de sunete, are lumini, e frumusica foc.

De asemenea, poti sa ii iei, tot de la Alice iti zic ca a primit ea si ii place mult si se joaca inca cu acele jucarii, o casa de marcat si un frigider, cu diverse inauntru. Il caut si ii fac poze, desi nu cred ca mai are chiar toate cele sic

Cam astea sunt ideile mele.

Poti sa ii mai iei carti de povesti sau plastelina, acuarele, caiet de desen, pensule, vezi ca sunt si niste acuarele cu care pictezi cu degetele direct, in Cora am vazut tot felul de nebunii din astea.

Kiki
Scris: Thursday, August 3, 2006 7:34 AM
Nivel

Adriana, multumesc frumos! acuarele - imi place ideea. ras
Alina
Scris: Thursday, August 3, 2006 1:15 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
Kiki
Scris: Thursday, August 3, 2006 2:29 PM
Nivel

Multumesc, Alina! pupici
Tina
Scris: Thursday, August 3, 2006 2:43 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Sau o poti darui pe nemuritoarea Barbie de care se indragostesc toate fetitzele, doar sa te poti tu hotari pe care sa o iei, atat de frumoase sunt toate. Au mai aparut si papusile Witch care sunt ultimul trend in materie, sunt personaje dintr-un desen animat si cred ca tot cei de la Barbie le fac. Succes !!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.