Caciulite
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Friday, September 25, 2009 6:06 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
alemar wrote:
am luat si eu microbul crosetatului de la voi, m-am cam chinuit pana m-am dumirit cum se face un piciorus simplu, dar nu m-am lasat. asa ca ma facut si eu cateva lucrusoare.

img

Alemar mama, astea nu sunt lucruri facute de cineva care nu stie sa faca un piciorus simplu.
As aprecia mai multa sinceritate din partea ta ras

Se vede din lucrurile postate de tine ca stii sa crosetezi, si inca bine, nu la nivel incepatori, asa ca hai sa fim seriosi si sa spunem lucrurilor pe fata.

Si daca tot postezi ce ai lucrat, te rog sa postezi si modelul, caci scopul acestui forum nu este sa ne laudam cu ce am facut, ci sa mai si explicam ca sa poata sa invete sau sa realizeze si altii lucrurile respective.
otilia gergely
Scris: Friday, September 25, 2009 7:42 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 9/4/2009
alemar
Scris: Friday, September 25, 2009 9:19 AM
Nivel

Inregistrat: 4/7/2009
AdrianaC wrote:

Alemar mama, astea nu sunt lucruri facute de cineva care nu stie sa faca un piciorus simplu.

Se vede din lucrurile postate de tine ca stii sa crosetezi, si inca bine, nu la nivel incepatori, asa ca hai sa fim seriosi si sa spunem lucrurilor pe fata.

Si daca tot postezi ce ai lucrat, te rog sa postezi si modelul, caci scopul acestui forum nu este sa ne laudam cu ce am facut, ci sa mai si explicam ca sa poata sa invete sau sa realizeze si altii lucrurile respective.

la modul cel mai sincer, am invatat sa crosetez anul trecut de pe acest forum.
nu am postat scheme pt ca toate au fost inspirate de la fetele de pe aici, care au dat ele explicatii(ca asa am reusit sa le fac si eu), dar daca cineva e curios de ele dau cu cea mai mare placere.
iar in ce priveste laudele, nu asta este scopul cu care le-am postat.
alemar
Scris: Friday, September 25, 2009 9:21 AM
Nivel

alemar
Scris: Friday, September 25, 2009 9:23 AM
Nivel

AdrianaC
Scris: Friday, September 25, 2009 8:18 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

alemar wrote:

la modul cel mai sincer, am invatat sa crosetez anul trecut de pe acest forum.
nu am postat scheme pt ca toate au fost inspirate de la fetele de pe aici, care au dat ele explicatii(ca asa am reusit sa le fac si eu), dar daca cineva e curios de ele dau cu cea mai mare placere.
iar in ce priveste laudele, nu asta este scopul cu care le-am postat.

OK atunci, eu din postare am inteles ca acum ai invatat si era cam... strange. Intr-un an de zile insa se poate ajunge la nivelul acesta si chiar mai mult.

Felicitari !
claudinna
Scris: Sunday, September 27, 2009 7:11 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/24/2009
foarte frumoase caciulitele!!
claudinna
Scris: Sunday, September 27, 2009 7:14 AM
Nivel

Otilia, cu ce fir ai lucrat sepcutele si cu ce croseta??

mi se pare super modelul si merge pt anotimpul rece, ca iese graosut.
l-am incercat si eu dupa un filmulet si a iesit, insa stau in dubii cu ata...dar tr sa-i fac neaparat ceva pustiului meu pt perioada astapupici
mandarina
Scris: Tuesday, September 29, 2009 1:46 PM
Nivel

Inregistrat: 9/24/2007
img
otilia gergely
Scris: Tuesday, September 29, 2009 1:55 PM
Nivel

Super arata.

Nu ne dai si ceva detalii la model?
mandarina
Scris: Tuesday, September 29, 2009 2:08 PM
Nivel

Inregistrat: 9/24/2007
otilia gergely wrote:
Super arata.

Nu ne dai si ceva detalii la model?

dai click pe poza si se vede mare... daca te referi la schema, e facuta din amintiri, adica am vazut la cineva o caciulita cumparata ce arata cam asa, am facut picioruse mari, cele din romb sunt "agatate" - in scheme apar sub forma de carlig, am postat poza mai jos, e a 6-a de sus primul rand (se baga croseta pe sub piciorus, prin spatele si se trage ata), apoi bobitele sunt 8 picioruse mari luate impreuna.
img
raly
Scris: Tuesday, September 29, 2009 7:40 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Alexandranewclap newclap newclap
otilia gergely
Scris: Thursday, October 1, 2009 11:19 AM
Nivel

Multumesc mult de explicatii!
claudinna
Scris: Thursday, October 1, 2009 11:43 AM
Nivel

frumoasa foc caciulita, Alexandra!!
multumim pt explicatii!dance
MariaNechifor
Scris: Thursday, October 1, 2009 12:07 PM
Nivel: Guest

AdrianaC wrote:

urmaresc de mult acest site, nu am scris niciodata, dar nu pot sta deoparte cand citesc asa ceva. Adriana, si tu crosetezi de mai mult timp decat ai spus in alte subiecte ( nu mai retin acum in care anume am citit), asa ca nu e cazul sa ataci. sa te intreb ceva: la cate din modelele postate de tine ai atasat si explicatiile, asa, de la tine venite, nu la cererea celorlalte fete? Si daca scopul acestui forum nu este lauda venita din partea celorlalte, cu siguranta nu este acela de a posta pt a vinde!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.