Burtici si mamici soferite
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delfinasa
Scris: Wednesday, February 15, 2006 12:30 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Sofatul nu este interzis in perioada sarcinii, daca sarcina este fara probleme...cum va descurcati cu sofatul, burticutzelor?...dar voi, mamicilor? cum este cu bebeii la bord?:albino:
Kiki
Scris: Wednesday, February 15, 2006 9:56 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Eu inca nu am mers singura cu masina si cu bebe. Nici nu am condus cu bebe in masina. Nici fara. Ca nu ma lasa tati. Zice ca pana nu ma refac complet dupa cezariana nu am ce cauta la volan. In mintea lui, asta se va intampla cam cand David o sa aiba 6 luni. colors
Maria & Mario
Scris: Friday, February 24, 2006 8:09 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Eu am condus pana in ultima zi , asa ca..... stati linistite,burtici. fara problemeee.....:flowers:
mihaela75
Scris: Friday, February 24, 2006 8:56 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006
Eu ma chinui de juma' de an sa bag la cap manualul de conducere dar pe o ureche imi intra si pe cealalta imi iese.Se pare ca nu am motivatie ca masina noastra e mare si mi-e frica sa conduc.Am luat cateva lectii cu sotul intr-o parcare goala, seara, dar tot degeaba. Cand o sa iau o masina mica si usor de manevrat o sa am si eu o motivatie si o sa fiu si eu soferitacheers
taki
Scris: Saturday, February 25, 2006 10:27 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Eu nu am condus deloc in Japonia, ca sofatul aici este ca in Anglia si trebuie sa dau o proba inainte si dupa aia daca am ok de la domnul politist, pot sa conduc.
Cand face Sasha 3 luni cred ca o sa-mi fac putin timp liber ca sa dau aceasta proba, dar inainte trebuie facute orele, ca proba consta in traseu.
Mi-e un dor sa conduc...
AdrianaC
Scris: Saturday, February 25, 2006 10:55 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Eu nu am mai condus cred ca de 10 ani, ca daca tot conduce sotul, de ce sa mai conduc si eu. Am si uitat destul de mult, ar trebui sa mai stau cateva ore intr-un poligon si apoi sa ies pe drum cu cineva langa mine.

Dar tare mi-ar placea sa mai conduc.

Trebuie sa imi schimb permisul, care e expirat din toate punctele de vedere (e format vechi, e pe numele de fata, pe adresa de la mama si vechi de peste 10 ani :ras: ) si poate dupa aceea o sa ma incumet si eu sa mai conduc.
delfinasa
Scris: Monday, February 27, 2006 4:54 PM
Nivel

eu am condus si gravida, pana cu cateva zile inainte sa nasc, am condus si imediat dupa nastere si conduc aproape zilnic si tot timpul o am pe delfinasa la bord, sta cuminte in spate in cosuletul ei, cu fata spre portbagajul masinii...ii place foarte mult in masina, pot sa spun c-am nascut-o in masina :ras:, adoarme repede si doarme destul de mult...mai nou, cand avem drumuri mai lungi si-o scot din cosulet sa-i dau papa la san, ii place sa-l vada pe taica-su conducand si sa se uite la celelalte masini care trec pe langa noi si la copacii care alearga pe langa noi :cyclops:
mihaela, am trecut si eu prin ce treci tu...sotul are masina de teren mare, pe care eu am accidentat-o acum 2 ani 1/2, a doua zi dupa ce mi-am luat learner's permit...de atunci am zis ca nu mai pun piciorul in masini imense, eu merg cu oldsul meu, care desi e lung si lat ca nici acum nu-mi reusesc parcarile din prima, macar nu e si inalt...cand mergem cu masina lui, parca sunt la etaj, nu-mi place, dar cu a mea zici ca mergi cu barca cheers thumleft :yes: :ras:
Kiki
Scris: Sunday, November 12, 2006 8:54 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Am reinceput sa conduc de ceva timp...Doamne, cate am uitat! Bine ca au ramas reflexele...uff
dya
Scris: Sunday, November 12, 2006 9:11 PM
Nivel

Inregistrat: 5/12/2006
bravo bravo Inceputul este greu , adica in cazul tau revenirea...pupici Parerea mea despre sofat este ca nu se uita odata ce ai invatat este ca mersul pe bicicleta - nu-l mai uiti.
taki
Scris: Sunday, November 12, 2006 9:15 PM
Nivel

Asa stateam si eu cu inima cat un purice, dar de acum parca nu concep sa nu conduc. Imi place sa sofez si am norocul ca Sashei ii place in masina, deci totul este perfect.

Atentie la circulatie!sofer
dya
Scris: Sunday, November 12, 2006 9:17 PM
Nivel

Inregistrat: 5/12/2006
Felicitari tuturor soferitelor.bravo bravo bravo pupici pupici pupici Sa aveti parte de bebei cit mai cuminti in masina si vorba ta Taki atentie la circulatiesic
Anaida
Scris: Sunday, November 12, 2006 9:30 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/12/2006
Eu nu mai am curajul sa plec singura cu copiii de cand cu accidentul. Oricum nu ma mai lasa tati si nici nu am ocazia ca mergem mereu impreuna. Eu sunt soferul de serviciu, cand tati a baut. Cateodata imi convine, alteori nu. Adevarul e ca prefer sa stau pe bancheta din spate, cu copiii, decat cu ochii lipiti de parbriz. Si cand ma gandesc ce multa imi placea acum 10 ani, cand am luat permisul...
monachris05
Scris: Monday, November 13, 2006 4:54 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/28/2006
Eu am condus masina pana pe la vreo 8 luni...nu am avut o sarcina cu probleme care sa afecte sofatul sau sofatul sa afecteze sarcina. Asa ca...am condus pana cand nu am mai incaput in masina (pe atunci aveam si o masina micuta...)hohot
Dupa nastere...am condus dupa 1 luna...singura cu bebe...fara probleme...ma uitam mereu la el sa vad cum este..mai si opream din cand in cand..sic
Dar avand in vedere ca este o diferenta ca de la cer la pamant intre cums e conduce aici si cum se conduce in Ro...nu stiu daca as fi condus in Ro la asa scurt interval dupa nastere....
Andi&Mariuca
Scris: Monday, November 13, 2006 8:44 AM
Nivel

eu conduc de 5 ani, zlinic. sau, ma rog, aproape zilnic.
pana acum vreo doua luni, aveam o singura masina, eu eram soferul casei. desi sotul meu are permis, pana anul trecut, cand aveam vreo 8 luni jumate de sarcina si nu am mai putut conduce din cauza contractiilor, el nici nu se atingea de volan.
de curand mi-a luat si mie o broscuta, inital gandita pt mine si bebe. eu merg cu copilul peste tot si il duc in scaunul lui, in spate, de curand cu fata la sensul de mers. e drept ca singura cu el nu merg decat prin oras iar pe distante foarte lungi n-am mers niciodata cu el pana acum.
Andrei este obisnuit sa stea in masina si ii place. cand era bebe mic, mic, daca era nervos si nu ne mai intelegeam cu el, il puneam in scoica si plecam la plimbare pt ca lua somn instantaneu in masina. asa ne mai distra chestia asta!sic
si acum adoarme in masina dar pt ca a crescut, daca nu ii e somn, evident ca nu doarme. daca ceva nu ii convine, s-a terminat distractia. incepe sa urle si sa maraie si numa de sofat nu imi arde mie!banghead
Cris-DL
Scris: Monday, November 13, 2006 9:19 AM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
Eu conduc de peste 11 ani, am condus si gravida pana in ziua cand am plecat la spital ras conduc si cu Deea, de la cateva saptamani si indiferent de distanta bounce
Deea sta cumintica in spate in scaunelul ei, vorbim, admiram peisajul, unii mai fac nani angel , mai oprim sa facem pipi, asta pe distantele mai lungi .... iar cea mai lunga distanta cu Deea, noi doua singurele, a fost de vreo 300 km, binenteles ca ne-am oprit de vreo 5 ori
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.