Bunaaa
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Alexaaandra
Scris: Thursday, January 21, 2021 7:12 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/21/2021
love Buna, fetelor! Sunt noua pe grup, dar am citit toate experientele voastre. Eu si sotul incercam din aprilie, anul trecut, sa concepem un bebe, insa fara rezultat pana acum. In ianuarie, anul acesta am foat la ginecolog pentru a discuta problema. Ma comfrunt cu un CM neregulat, foarte neregulat pot spune. Doctorul mi a facut o intravaginala, din care a reiesit ca uterul este curat, dar partial retrovers, iar ovarele sunt perfect curate. Mi a dat sa iau Duphaston timp de 6 luni din ziua 16 a CM, timp de 10 zile, 2 pe zi plus acid folic. Am 28 de ani, nu am sarcini anterioare si nici avorturi. Din cate am citit pe forum, Duphastonul inhiba ovulatia, la mine oricum e greu de socotit, avand in vedere ca e neregulat. Schema doctorului a foat asa: din ziua 10-14 contact sexual, din ziua 16 Duphaston. Sunt in ziua 25 a CM si ultima zi cu Duphaston. Am avut contact in ziua 6, 10,11,12,13,14,16,18,20,22,24. Daca e adevarat ca Duphastonul inhiba ovulatia, de ce mie mi au iesit 2 teste de ovulatie pozitive, atat ieri cat si azi?
Mihaelaalin
Scris: Friday, January 22, 2021 4:00 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/1/2018
Buna scrie in clubul aspiran?ilor acolo o sa iti raspunda fetele
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.