Bone de care sa va feriti

Options Bone de care sa va feriti
Subiectul anterior · Subiectul urmator
TeosOf
Postat: Sunday, April 13, 2008 1:15 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Nu vrea sa-i dea atatia bani, din cauza asta am intrebat si eu aici. M-am gandit ca nu mai sunt la curent cu noile preturi de pe piata. Multumesc pt promptitudine.
Laura
Postat: Sunday, April 13, 2008 1:25 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347

20 milioane e o suma imensa, chiar si pentru 3 copii.
Rody
Postat: Sunday, April 13, 2008 2:08 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
20 de milioanewhat da ce face frate de vrea ataea bani.E nebuna la cap,sau mai degraba profitoarebataus
AdrianaC
Postat: Sunday, April 13, 2008 3:58 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17804
Locatia: Bucuresti
TeosOf, trebuie sa fie foarte atenta pe cine baga in casa in primul rand.

In al doilea rand, daca o sa stea cu ei in casa, o sa stea permanent, sau numai pana vin ei de la serviciu?
Daca va sta permanent, va si avea grija permanent de ei? Care i-ar fi indatoririle si pe ce perioada?

Daca sta non-stop acolo si are grija non-stop de copii si mai si calca si face curat, s-ar putea ca pretul sa fie corect (adica sa fie asa cum se ia pe piata pentru un astfel de post).

Eu am colegi care dau cca 9 - 10 mil /luna pentru o bona, care sta cu 1 copil de cca 1 an si jumatate, 6-7 ore. Are grija de el, il plimba, ii da sa manance si ii gateste copilului. In rest, nu face nimic altceva.
TeosOf
Postat: Sunday, April 13, 2008 6:32 PM

Bona va sta permanent acolo. Va face curat si va calca, dar nu va face lectii cu copiii, caci nu se pricepe si nici baie nu le va face, caci de asta se ocupa tatal lor. Cand vor fi parintii acasa, dupa ora 18.30, ii va supraveghea mai putin. Copiii nici nu mai sunt f mici, ca sa stai numai in spatele lor, de frica sa nu li se intample ceva. Si au si curte, daca-i lasa in curte, poate sa faca, destul de usor, celelalte treburi.
Cred ca va fi mai greu pt bona in weekend, ca atunci parintii sunt mai mult plecati.

Mama copiilor nu mai poate sta acasa ca are si vreo doua credite la banca si firma de care sa se ocupe.
AdrianaC
Postat: Sunday, April 13, 2008 7:24 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17804
Locatia: Bucuresti
TeosOf wrote:
Bona va sta permanent acolo. Va face curat si va calca, dar nu va face lectii cu copiii, caci nu se pricepe si nici baie nu le va face, caci de asta se ocupa tatal lor. Cand vor fi parintii acasa, dupa ora 18.30, ii va supraveghea mai putin. Copiii nici nu mai sunt f mici, ca sa stai numai in spatele lor, de frica sa nu li se intample ceva. Si au si curte, daca-i lasa in curte, poate sa faca, destul de usor, celelalte treburi.
Cred ca va fi mai greu pt bona in weekend, ca atunci parintii sunt mai mult plecati.

Mama copiilor nu mai poate sta acasa ca are si vreo doua credite la banca si firma de care sa se ocupe.

Ce varsta are bona respectiva si ce pregatire?

Eu zic ca daca va sta permanent acolo si nu va plati nici chirie, nici alte cheltuieli vis-a-vis de cazare, mancare, si nici nu va fi chiar 100% solicitata, 20 mil sunt foarte - foarte mult.

Acum sa fim seriosi, daca ar fi lucrat in specializarea ei, chiar ar fi avut banii astia? Nu stiu daca sunt foarte multe persoane in Romania care sa aiba un salariu de 20 mil net, decat doar daca lucreaza la particular, si pe o pozitie de cel putin Executiv, daca nu chiar manager.scratch
Rody
Postat: Sunday, April 13, 2008 8:06 PM

Cat vine 20 mil in euro fetelor,ca nu stiu cat e un euro la voi.Ziceti-mi si mie va rogpupici
MNiko
Postat: Sunday, April 13, 2008 8:17 PM
Nivel: Guest

Postari: 5
Rody wrote:
Cat vine 20 mil in euro fetelor,ca nu stiu cat e un euro la voi.Ziceti-mi si mie va rogpupici

cam 540 euro.
Kiki
Postat: Sunday, April 13, 2008 8:17 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Vreo 500 de euro, Rody!
Rody
Postat: Sunday, April 13, 2008 8:28 PM

Aha multumesc fetelorpupici
ingerash
Postat: Sunday, April 13, 2008 8:39 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Foarte mult!Auzisem de vreo 7-8 mil.Dar 20 mil ,este enormclosedtopic
TeosOf
Postat: Sunday, April 13, 2008 8:42 PM

Din cate am inteles, bona are in jur de 50 de ani si e din Rosiorii de Vede. Cred ca nu stie ce e aia Executive, iar specializarea ei as numi-o gospodina de la tara...
Rody
Postat: Sunday, April 13, 2008 8:49 PM

Am vorbit cu sotul si mia spus ca la noi o bona se plateste 1000 euro pe luna 8 ore pe zi,dar atentie bona este spicializata nu oricine ingrijeste copii aici!
mommy
Postat: Sunday, April 13, 2008 8:58 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
20 de milioane este foarte mult! Plus cazare si mancare! Eu nu as lua o straina in casa zi si noapte, sigur vor aparea conflicte, nici cu mama nu as putea sta in casa non-stop. Mai bine ar cauta un after-school pt copilul scolar, daca exista in oras, abia isi face si temele si mai si invata ceva, iar seara e liber. Atunci ar ajunge sa ia pe cineva sa supravegheze copiii doar pt 4-5 ore dupa-amiaza. Iar pt curatenie cel mai bine ar fi sa ia o femeie care sa vina de 2-3 ori pe saptamana doar pt asta, e si mai ieftina si mai eficienta.
MNiko
Postat: Sunday, April 13, 2008 9:16 PM
Nivel: Guest

Postari: 5
Fetelor n-ati vrea sa mutati discutiile despre preturi la topicul adecvat? Adica aici Cat se mai da la o bona?

Multumesc.pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed