Bone de care sa va feriti

Options Bone de care sa va feriti
Subiectul anterior · Subiectul urmator
georgy_adinutza
Postat: Wednesday, February 6, 2008 1:43 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/2/2006
Postari: 3065
Locatia: Bucuresti
Mniko bravo bravo bravo ptr un astfel de topic !

Doamna bona ...aici nu ai voie sa vorbesti ca la dta acasa ! bravo bravo bravo kiki ptr suspendare .......

chiar ma gandeam acum cateva zile la acest lucru dupa ce am vazut acest reportaj ....as strangea de gat pe acea cucoana .....cum poate sa se poarte asa si sa vb asa cu un copil de numai 8 luni ?????

https://www.protv.ro/stiri/tu-stii-ce-mai-face-copilul-tau/imagini-dure-o-bona-surprinsa-in-timp-ce-lovea-un-bebelus.html
Fluturas
Postat: Wednesday, February 6, 2008 3:37 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 11/22/2006
Postari: 9778
Locatia: o casa,care nu este facuta de mana,ci este vesnica
doamne,iti multumesc ca mi-ai dat atata minte incat sa nu hotarasc sa imi dau copii pe mana unor astfel de "dadace".prefer sa ma "chinui"eu cu amandoi
mihaela75
Postat: Wednesday, February 6, 2008 4:23 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Foarte bine ca se fac liste dinastea, cu copiii nu te joci .Sa stie amatoarele ca ala micu ii pune painea pe masa.Problema e ca ele nu constientizeaza ca ce fac fac rau ca adica ce-i aia o injuratura sau o vorba urata acolo aruncata, ete, nimic.sau un plesnit peste fundulet sau manuta , ce ,doar nu doare.Conceptii comuniste,ca asa doar au fost si ele crescute hai sa crestem si noi copiii tot asa.Nu stiu exact ce au facut bonele astea dar degeaba nu au ajuns pe lista.Madam dadada,ia si de la mine una box2 Sa-l vad pe Articutzu meu plesnit de una cred ca , vorba lui Rody, musc din ea closedtopic
Cristy
Postat: Wednesday, February 6, 2008 11:19 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
what what what No comment !!!!

Am ramas tablou cyclops cyclops ce impertinenta...puker

Norocul meu ca am avut parte de bona SUPER SUPER ...adica mamapupici pupici pupici
Rody
Postat: Thursday, February 7, 2008 9:21 AM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Georgy, ma bufnit plansulplans plans plans in ce hal dadea in el vaca naibibanghead nu mai zic ca-l lua ca pe un obiect orecare si mai si comenta cica"CE IO FI DAT SA MANANCE"Vaca naibi.Mama daca ii facea lu ELO asa cred ca trebuia sa-si ia adio de la viatabanghead
ingerash
Postat: Thursday, February 7, 2008 11:07 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Vai ! de ce permite Dumnezeu sa traiasca astfel de " ciume umane " ! . M-am ingrozit what uite asa i-as face banghead banghead banghead banghead
adynanemona
Postat: Thursday, February 7, 2008 6:44 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 1/29/2007
Postari: 782
Locatia: Romania
Eu i-as rupe capul cu mana meabanghead cum poate sa loveasca asa un copilas micplans
geany20062006
Postat: Thursday, February 7, 2008 10:10 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
eu i-as fi taiat gatul bonei , cum sa dea in copil asa
si ce limbaj are babaciunea ca nu poti sa-i zici bonacry nervi toanerele
AdrianaC
Postat: Friday, February 8, 2008 3:42 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Postari: 17804
Locatia: Bucuresti
Din cate am auzit eu, in curand nu va mai putea oricine sa practice aceasta meserie, vor trebui sa faca niste cursuri de perfectionare si sa isi ia atestat daca vor sa profeseze ca bone, asa ca sigur se va mai curata putin.yes
MNiko
Postat: Friday, February 8, 2008 12:46 PM
Nivel: Guest

Postari: 5
AdrianaC wrote:
Din cate am auziteu, in curand nu va mai putea oricine sa practice aceasta meserie, vor trebui sa faca niste cursuri de perfectionare si sa isi ia atestat daca vor sa profeseze ca bone, asa ca sigur se va mai curata putin.yes

Si eu am auzit stirea. O consider o masura foarte buna, dar din pacate o sa aiba ca efect si cresterea tarifelor pt astfel de servicii.
ingerash
Postat: Tuesday, April 8, 2008 1:40 PM

O mamica...Raluca Petcu...face un anuntangry
Georgeta Margarit,58 de ani,Str.Fizicienilor nr.20,bl.20A,sc.1,ap.6
Este o bona de care sa va feritiangry .I-a furat bani,bijuterii si parfumuri din casa.tunete

Mamica nu stia unde sa posteze,daduse anunt pe chat si am indrumat-o dar a fost de acord sa postez eu.
Dragele mele ,aveti grija!pe cine luati bona la copil.
ingerash
Postat: Tuesday, April 8, 2008 1:41 PM

Mihaela,inca una pe listabataus
Este din Bucuresti
TeosOf
Postat: Sunday, April 13, 2008 12:42 PM

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Fetelor, care mai sunt preturile pt bone? Va intreb, pt ca verisoara mea are nevoie si i s-a parut ca i-a cerut cam mult. Verisoara mea are 3 baieti: unul in clasa a doua, altul in ultimul an la gradinita si altul de 3 ani. Bona ar trebui sa aiba grija de ei, sa-l ia pe cel mare de la scoala, la ora 12 si sa faca curat si sa calce. Baiatul care e la gradinita, este luat si adus de autobuz acasa si vine pe la ora 16. Si ar mai fi ceva. Bona va sta cu ei in casa, deci nu va plati transport, iar mancarea o va avea asigurata. Va avea camera si baia ei. Mancare va face verisoara mea, caci nu-i place sa-i faca altcineva. Copiii nu sunt bolnavi, doar putin mai zburdalnici, in special cei doi mai mici.Bona i-a spus ca se ia cam 10 milioane (lei vechi)de copil, dar pt ca sunt 3 si pt ca va sta si acolo, nu-i cere decat 20 milioane. Verisoarei mele i s-a parut mult si, mie de asemenea. Voi ce parere aveti?
oanalaurisa
Postat: Sunday, April 13, 2008 12:45 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597
TeosOf wrote:
Fetelor, care mai sunt preturile pt bone? Va intreb, pt ca verisoara mea are nevoie si i s-a parut ca i-a cerut cam mult. Verisoara mea are 3 baieti: unul in clasa a doua, altul in ultimul an la gradinita si altul de 3 ani. Bona ar trebui sa aiba grija de ei, sa-l ia pe cel mare de la scoala, la ora 12 si sa faca curat si sa calce. Baiatul care e la gradinita, este luat si adus de autobuz acasa si vine pe la ora 16. Si ar mai fi ceva. Bona va sta cu ei in casa, deci nu va plati transport, iar mancarea o va avea asigurata. Va avea camera si baia ei. Mancare va face verisoara mea, caci nu-i place sa-i faca altcineva. Copiii nu sunt bolnavi, doar putin mai zburdalnici, in special cei doi mai mici.Bona i-a spus ca se ia cam 10 milioane (lei vechi)de copil, dar pt ca sunt 3 si pt ca va sta si acolo, nu-i cere decat 20 milioane. Verisoarei mele i s-a parut mult si, mie de asemenea. Voi ce parere aveti?

20 de milioane? Pai in conditiile astea,eu as renunta la serviciu,ca merge tot salariul la bona...
Kiki
Postat: Sunday, April 13, 2008 12:47 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
20 de milioane? banghead banghead banghead banghead Nu-mi vine sa cred. Nu prea are mare lucru de facut...eu nu i-as da 20.0000.000 nici batuta, nici daca ar sta non stop cu copilul meu...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed