Blondyb

Profil: Blondyb
Despre
Utilizator: Blondyb
Nivel: Grupa mijlocie
Nume real: Andreea
Locatia
Ocupatie:
Interese:
Sex: Femeie
Statistici
A intrat: Wednesday, June 26, 2019
Ultima vizita: Thursday, April 22, 2021 10:09 AM
Numarul de postari: 250
[0.02% din toate postarile / 0.37 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 85
Postat: Tuesday, April 13, 2021 9:42 AM
Maria.mmh wrote:

Nu e sigur ca se poate calatori doar pe baza vaccinului. Asta spun, anumite tari cer oricum testare PCR.
Si asta pentru ca treaba cu vaccinul e cu dus si intors, te poti infecta dupa vaccin.

"-Nu se cunoa?te înca gradul de eficacitate al celor doua vaccinuri împotriva infec?iilor asimptomatice. Nu exista suficiente studii care sa indice daca o persoana vaccinata poate sa fie purtatoare a virusului ?i care este riscul de transmisie a SARS-CoV-2. Este posibil ca o persoana vaccinata asimptomatica sa poata raspândi virusul ?i, astfel, sa infecteze o persoana nevaccinata.
- Vaccinul nu garanteaza imunitate 100%. "

Asta este de pe siteul Ministerului Sanatatii.

Eu stiu ce spui Maria, dar nu e vb doar de" infectare " stiu ca poti lua covid 19 chiar si vaccinat, doar ca asta e alt subiect...
Si dupa PCR te poti infecta linistit! Nu despre asta vorbeam... NuImiPasa
Daca era DOAR asa cum spui tu nu ar fi in plan nici pasapoartele de vaccinare, sau dovezile vaccinului in baza caruia poti calatorii... Daca alte tari cer si PCR ramane de vazut... Momentan statele unite cer dovada vaccinarii, test sau anticorpi...
Socrii mei de exemplu nu locuiesc in Ro, au venit pe baza vaccinarii in Ro si vin saptamanal aici!
Cum familia mea e in America ma documentez din surse sigure atat eu cat si ei!

Eu: 34 ani
EL : 35 ani Normozoospermie
AMH 2,23 ( iunie 2020)
Histeroscopie :eliminat un polip (ianuarie 2020)
TTC : martie 2018
Postat: Monday, April 12, 2021 12:57 PM
Maria.mmh wrote:

Vis-a-vis de concedii eu citisem ca se poate sa se calatoreasca in baza testului PCR, pasaportului de vaccin sau pe baza unei dovezi de anticorpi ca ai avut boala.
Noi vrem sa mergem in Grecia in vara si din ce am citit din grupurile de vacante in Grecia spuneau ca indiferent daca esti sau nu vaccinat cer testare PCR la vama.

Da stiu de PCR,alternativa doar ca e prea mult sa ma scobesca de atatea ori (in cazul meu) si unde merg eu un test PCR, ar fi cam 200 de dolari$ x 2 dus intors... cam 800 $ doar pentru America nu mai pun Spania si eu stiu ce se mai schimba pana atunci Boredom
Ma gandeam si la Ungaria daca fac Fiv acolo alte teste... Pentru ca trebuie sa faci multe drumuri.... Asa vaccinata scap de o grija grup dar daca baga si teste PCR pe langa vaccin e jale...
Desi nu vroiam nici acest vaccin ce sa facempale

AMH 2,23 ( iunie 2020)
Postat: Monday, April 12, 2021 12:08 PM
rux wrote:

Buna Blondyb,

Pauza de 3 luni o iei tu ca a?a vrei, sau e recomandata de medic?

Mersi !

Buna Rux eu nu as vrea nici macar 1 luna Lol
Dar am intrebat inainte pentru Fiv si a zis ca 3 luni pauza unii doctori spun o luna...
Acum daca vine natural... alcool nu prea sunt studii exacte! Oricum nu faceam fiv acum ci in toamna iar fara vaccin nu putem pleca in concedii...
La Pfizer scria ca 3 luni in preconceptie... Iar eu cum fac Moderna ar fi cam acelasi lucru!

Multumesc Maria Mmh pentru articolcoeur

AMH 2,23 ( iunie 2020)
Postat: Monday, April 12, 2021 9:14 AM
Buna fetele s-a vaccinat careva dintre aspirante?sau urmeaza? Pentru ca azi fac vaccinul si ma asteapta o pauza de 3 luni uff si vroiam sa stiu ce stiti despre asta?

AMH 2,23 ( iunie 2020)
Postat: Wednesday, March 31, 2021 9:31 PM
Victory Fetele am intrat sa va salut
La mine nimic nou sub soare, sunnydecat ca a ramas pe vara - toamna Fiv..intre timp mi-a raspuns din Ungaria, ca au zis sa nu ma vaccinez daca vreau Fiv, ne-am organizat in asa fel incat chiar daca fac sa astept 3 luni minim... Asa ca sunt tare nehotarata daca sa fac sau nu acest vaccin NuImiPasa iar daca vreau fiv acum trebuie sa stau în Ungaria ceea ce este imposibil pentru mine... Iar eu depind acum numai de covid si suntem si in carantina!NuImiPasa

Astazi am aflat ca o prietena este graviduta, desi acum un an si a avut cancer stadiu 3 si stiu prin ce a trecut la 31 de ani....sunt atat de fericita cand aud ca e cu happy-end study computerlove

AMH 2,23 ( iunie 2020)
Postat: Wednesday, March 24, 2021 1:21 PM
Maria.mmh wrote:

Eu imi doresc sa fie cum o fi doar sa fie...pale
Ochii albastri este un bonus Lol

Eu daca tot ma chinui sa il fac sa fie cum vreau eu hohot hohot

AMH 2,23 ( iunie 2020)
Postat: Wednesday, March 24, 2021 12:38 PM
Irinan wrote:

Mama are ochi albastri, eu ochi albastri. Sora mea ochi caprui, sotul ei ochi caprui, fata lor cea mare ochi albastrialcool , urmatorii 3 seamana cu tacsu dar cea mare e deschisa la ten si ochi albastri. Deci se poateLol nu are cum sa iasa din 2 parinti cu ochi albastri(si eu si sotul avem ochi albastritopai ) un copil cu ochi caprui, dar invers da

Sora-mea a facut un copil ca-n reclame blond cu ochii mari albastrii, bineintelees ca tatalgrup e cu ochi caprui si sor'mea spre verzui... Dar bunicii toti au ochii albastrii si din partea lui si bunicii mei si mama ochi albastrii al doilea copil fetita e cu ochi caprui dar eu zilnic ma rog sa fie cu ochi albastrii pe langa ca ne dorim sa fie sanatosi insa asa mi-as doriii eu! DistanceKiss
Eu am iesit cu ochii verzi si pe tabel sanse 0 % din mama cu ochi albastrii si tata ochi caprui Lol

AMH 2,23 ( iunie 2020)
Postat: Monday, March 8, 2021 6:44 PM
Casuta noua... Si tot azi fac oficial 3 ani de TTCuff Hilar

AMH 2,23 ( iunie 2020)
Subiect: Clubul aspirantelor - 84
Postat: Friday, March 5, 2021 5:00 PM
Maria.mmh wrote:

Sorry pale Am inteles aiurea eu...iarta-ma caci e vineri, trebuie sa ma intelegi Lol
Cat despre FIV gratuit..doar Nicole ce a reusit sa obtina cate un FIV gratuit de la fiecare clinica, pentru un cuplu. "O sansa pentru viata" se numeste si inscrierile au loc pana in Craciun. Mi se pare ca acolo varsta maxima e 36 de ani. Insa...va dati seama care sunt sansele de castig acolo..am participat si eu anul asta. Plus ca acolo poate participa oricine, adica chiar daca incerci de 1 an sau 10 sa obti o sarcina...

Stai linistita DistanceKiss DistanceKiss
De participat nu vreau si nici m-am gandit niciodata, adica nu stiu poate sunt femei care chiar au nevoie sau mai mare nevoie decat mine care poate nu mai au timp ori cauza masculina etc..grup

AMH 2,23 ( iunie 2020)
Subiect: Clubul aspirantelor - 84
Postat: Friday, March 5, 2021 4:23 PM
Maria.mmh wrote:

Eu am zis pt ca am impresia ca Blondy crede ca statul iti deconteaza IUI-urile.
Asa am inteles din postare ras Era bine..dar cand vreodata iesim noi pe +, avand in vedere cu cat contribuim la CASS?
Dar zici ca e bine si asa decat nimic...

Nu,Maria..Lol citeste de la inceput .. Carlita scrisese ca 3 IUI face cat un Fiv... Si era vb si de subprogram, si am intrebat daca statul acopera cele 3 IUI? Am intrebat ca sa fac legatura (nu ca si asta cred) dar daca nu acopera si ma obliga sa fac cele 3 IUI deja nu stiu ce ajutor mai e... adica e un mic avans sa zic, pentru ca stim toate la ce costuri se ajunge cand tragi linie!

PS: singurul lucru ce credeam era ca Fiv e gratuit (prin subprogram)
Undeva citisem ca in alte tari puteai sa faci cate fiv- uri vrei prin subprograme din astea...
Asa ca daca era gratuit se merita investitia la cele 3 IUI pentru subprogram in opinia mea!

AMH 2,23 ( iunie 2020)