Blonde vopsite pe forum
Subiectul anterior · Subiectul urmator
kali
Scris: Monday, June 2, 2008 11:31 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Of, of... te cam papa degetelele.
Te-as sfatui sa nu te decolorezi; eu am fost blonda... am facut deja greseala si chiar nu te sfatuiesc.
Parul se arde in timp si sta ca o matura... mi-am stricat onduleurile... aveam fire rebele, rupte la un moment dat care stateau ca naiba- fix in sus-dezastru total.
Blondul e pentru par scurt spre mediu- dupa parerea mea-, care merge tuns des... care are timp sa se refaca.
In pus chiar trebuie mers des la coafor pentru ca se vad tare urat radacinile si dau impresia de neglijenta.
Laura&Alfonso
Scris: Monday, June 2, 2008 11:31 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/4/2006
Stele suvite roscate nu,ma refeream la tonuri de blond,sau saten (daca esti saten inchis iti faci n ton de saten deschis, blond mediu si blond deschis sau blond inchis, blond mediu si blond deschis)sunt foarte multe tonuri de blond si te poti juca cu elepupici pupici
stele_pe_cer
Scris: Monday, June 2, 2008 11:35 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Laura, pupici !Eu am parul natural culoarea castanei, cu aceleasi refleze roscate.Dar nuanta naturala e inkisa, foarte inkisa a parului deci ca sa ajung la blond cred ca totusi mi-ar lua ceva timp...

Kali, onduleurile se "lasa"? Parul arata tern, lipsit de viata orice masca i-ai pune? Asta ma pune rau pe ganduri.Totusi, parul parca e tot ce am mai frumosuff ...daca-l stric si p'asta ma transform intr-o uraciune de-a dreptul uratacry !
shirel
Scris: Monday, June 2, 2008 11:36 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Se vopseste radaciniile foarte bine si pe urma da se intinde pe toata
suprafata parului,daca nu ,se vede diferenta de nuanta.Apropo eu aveam si un sampon special pentru parul blond.Ai grija parul se arde nu conteaza
ce fel de oxidant folosesti la vopsit,parul care este decolorat se arde ,
pierde din luciul lui natural,si trebuie pentru asta o masca speciala pentru par.
kali
Scris: Monday, June 2, 2008 11:49 AM
Nivel

stele_pe_cer wrote:

Kali, onduleurile se "lasa"? Parul arata tern, lipsit de viata orice masca i-ai pune? Asta ma pune rau pe ganduri.Totusi, parul parca e tot ce am mai frumosuff ...daca-l stric si p'asta ma transform intr-o uraciune de-a dreptul uratacry !

S-au lasat dar nu de tot; in schimb nu mai aveam onduleuri ordonate, care se aseaza frumos... cred ca intelegi. Mi le-am recapatat abia dupa ce am scapat definitiv de parul decolorat dar si acum am impresia ca parca era mai frumos inainte.

Cat despre masca... ce sa-ti spun... Am folosit numai produse profesionale, luate de la coafor- deci se presupune ca erau bune.
Daca iti permiti sa mergi de 2-3 ori/sapt. la salon, sa-ti intretii parul numai acolo si sa te coafeze ei, atunci arata super ok chiar daca se arde sau se usuca firul de par. Eu atunci nu-mi permiteam si efectiv nu stiam ce sa-i mai fac ca sa stea ca lumea.

Laura&Alfonso
Scris: Monday, June 2, 2008 11:52 AM
Nivel

Stele e am fost vopsita saten deschis auriu, eu fiint blond inchis nu m-am mai vopsit l-am lasat sa creasca si mi-am facut suvite blonde mediu. blond deschis si foarte deschis deschis ..maine am ora la coafor i vreau sa ma fac culoarea alunei sa vedem ce im spune coafezul meu ... ca sa vezi cam cum se vad tonurile de suvite uite poza cu mine, cu parul fara sa il dau cu spuma sau alte chestii:si asta ca poza e facuta saptamna trecuta si m-am revolutionat prin ianuarie parul nu si-a pierdut din luciu

si poza aceasta e recent revolutinata si parul intins:
stele_pe_cer
Scris: Monday, June 2, 2008 11:52 AM
Nivel

De cateva ori pe saptamana la salon?Nu am nici banii necesari, dar nici timp.Hohoho, cam complicata treaba cu blonzitul!Cam bat in retragereuff ...

Laura, ai niste tonuri SUPERBEEEEEE, ce sa iti spun...mi-as dori sa am culoarea ta!Imi place la nebunie....dar tu esti blonda, eu mi-s bruneta...Cred ca nu am sanse sa ajung ca tine!
Laura&Alfonso
Scris: Monday, June 2, 2008 11:53 AM
Nivel

stele_pe_cer wrote:
De cateva ori pe saptamana la salon?Nu am nici banii necesari, dar nici timp.Hohoho, cam complicata treaba cu blonzitul!Cam bat in retragereuff ...

Daca iti faci suvite poti merge la 2 luni ras
stele_pe_cer
Scris: Monday, June 2, 2008 11:57 AM
Nivel

Laura&Alfonso wrote:

Daca iti faci suvite poti merge la 2 luni ras

Sa nu mai pui poze d'astea ca te visez la noapteras !Repet: imi plac foarte mult suvitele tale, dar eu ca sa ajung la look-ul tau trebuie oricum sa ma decoloreze si apoi sa imi redecoloreze suvitele ca sa ajung asa.APoi, la intretinere sa tii!

Cred ca printez pozele cu tine si intreb coafeza daca ma poate face asa...O incercare ar merge, ca apoi mi-l fac la loc daca nu imi place!

Kali, vopseaua si oxidantul afecteaza onduleurile naturale? Am vazut niste vopsea ceva cu permanent...aia oare increteste parul? Ma gandesc ca daca imi stric onduleurile, macar sa le pot increti cat vreau eu!
Laura&Alfonso
Scris: Monday, June 2, 2008 11:57 AM
Nivel

stele multumesc frumos... poti sa iti faci suvite incepand cu 2 tonuri mai deschise decat cularea ta naturala si sigur o sa it iasa bine , si gandeste-te ca intodeauna o culoare deschisa o poti acoperi cu una mai inchisa pupici pupici
stele_pe_cer
Scris: Monday, June 2, 2008 11:58 AM
Nivel

Laura&Alfonso wrote:
stele multumesc frumos... poti sa iti faci suvite incepand cu 2 tonuri mai deschise decat cularea ta naturala si sigur o sa it iasa bine , si gandeste-te ca intodeauna o culoare deschisa o poti acoperi cu una mai inchisa pupici pupici

10xpupici pupici pupici
Laura&Alfonso
Scris: Monday, June 2, 2008 12:02 PM
Nivel

la intretinere folosesc sampon elvive de loreal pt par vopsit, balsam si masca de par (aceasta odata pe saptamana)a si daca nu ma grabesc il las sa se usuce natural
kali
Scris: Monday, June 2, 2008 12:05 PM
Nivel

stele_pe_cer wrote:

Kali, vopseaua si oxidantul afecteaza onduleurile naturale? Am vazut niste vopsea ceva cu permanent...aia oare increteste parul? Ma gandesc ca daca imi stric onduleurile, macar sa le pot increti cat vreau eu!

Onduleurile mele au fost afectate; n-as putea sa-ti spun daca ale tale se vor strica sau nu pentru ca probabil depinde si de calitatea firului de par. Oricum, eu am fost blonda cam 2 ani deci sa nu crezi ca iti arzi parul sau se strica de la prima decolorare...
Despre vopseaua cu permanent nu stiu nimic, nu am folosit.
Mela
Scris: Monday, June 2, 2008 12:14 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
Laura,ai o culoare frumoasa la par,mi-o amintesti pe sora-mea,al ei e natural asa si la fel pare si al tau.
foarte frumos,ma repetlove
Delya S
Scris: Monday, June 2, 2008 12:24 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Din cauza verii si a soarelui parul se usuca, si apoi daca il faci asa dintr-o data o sa-ti plangi in pumni si o sa-ti zici ce mi-a trebuit.
Mi-am facut eu parul cu vopseaua asta 2 in 1, ca voiam ceva mai mult volum, si ce a iesit.......banghead banghead banghead crede-ma ca si matura vrajitoarei arata mai bine decat parul meu..... acum parul meu mai are volum, dar onduleurile mele naturale si frumoase s-au dus........ acum sunt doar o amintire frumoasa. De ce mai sunt inca blonda........ ca asa laba gastii nu par asa profunde....
sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.