Bine ai venit, Filip! - mami Misha

Options Bine ai venit, Filip! - mami Misha
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Postat: Monday, May 9, 2011 8:33 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Ei , iei nana , chiar acum , pe ultima suta de metri ? Hm !!! Sa stii ca voinicul tau, daca tot are loc , se poate intoarce in ultimul moment ! Asa ca ...... ai incredere !!!!
Iar daca Doamne fereste trebuie cezariana ...... paai la cate sacrificii facem, ce mai unul in plus ? Important e bebe !!!!!
Incearca sa te bucuri de ultimele clipe de liniste , de miscarile lui bebe , de timp liber , de Maria ..... ca acusica o sa fii in doua locuri in acelasi timp ! ras
Nastere usoara , draga mea , recuperare rapida , mult laptic la sursa si un bebe falcos, sanatos si cuminte , la termen ! majoreta
misha
Postat: Monday, May 9, 2011 10:04 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/12/2006
Postari: 3527
Ce m-as face eu fara voi si cuvintele voastre bune?computerlove Multumesc, fetelor!pupici

Astazi m-am trezit un picut mai optimista. Fie cum o vrea Domnul! Pana la urma si intr-un caz si in celalalt sunt riscuri, iar eu oricum nu pot face nimic. Asa cum spuneati si voi, ma voi bucura de miscarile lui bb cat mai este in burtica si ce-o fi o fi. N-am voie sa-mi pierd nadejdea, chiar acum la urma. Dupa o sarcina nesperat de usoara comparativ cu prima, Dumnezeu va avea grija de noi si acum la sfarsit.

Va multumesc inca o data pentru toate gandurile frumoase si pentru ca-mi sunteti alaturi!floare3
sweet angel
Postat: Monday, May 9, 2011 2:46 PM

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
misha eu sunt cu ochii pe tine sa vad cand mergi sa nasti, in sfarsit apuc si eu sa iti scriu . iti doresc nastere usoara si rapida la fel ca la anabella. si un bebe sanatos si papacios.pupici
Ana
Postat: Monday, May 9, 2011 2:59 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Misha ma gandesc la tine...si ai sa vezi ca totul va fi bine!!!iloveyou iloveyou
bulinutza
Postat: Monday, May 9, 2011 3:11 PM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Am cautat cu disperare inapoi sa vad daca eu am facut un picutz de galerie pe aici...ca de intrat, am tot intrat, am tot citit, dar vad ca n-am da niciun semn...sorry sorry sorry

Mishulina, Oana ti-a spus cel mai bine...
Nu te necaji acum, in ceasul al 12-lea, ca oricum nu este un lucru care depinde de tine...Cum va fi, va fi...
Si hai sa-ti spun ceva: daca tot ajungi sa faci cezariana, nu e un capat de tara...Eu m-am refacut excelent si uite-ma cu al doilea bb in burtica, la 1 an dupa cezariana sic .

Ai sa vezi, totul va fi bine si eu iti doresc sa nasti asa cum ti-ai planuit! :018:

Te imbratisez cu mare drag, hai fii curajoasa!!!computerlove computerlove computerlove
denisa_rachid
Postat: Monday, May 9, 2011 8:31 PM

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Misha, mami, capul sus! Dumnezeu aranjeaza el cum ne noua mai bine, chiar daca noi intelegem abia dupa...sau cateodata niciodata. Te pup si iti urez din tot sufletul nastere usoara ca un fulg si refacere rapida!pupici pupici
misha
Postat: Monday, May 9, 2011 10:53 PM

Sweet angel, Anabella, Denisa multumesc mult!computerlove

Bulinutza, chiar ma gandeam la tine,nu stiu daca am si scris pe undeva: cum de ai ramas insarcinata asa de repede dupa cezariana. Nu e prea devreme? Iti doresc din toata inima sarcina usoara, usoara si sa stii ca esti o curajoasa!pupici
bibishka
Postat: Tuesday, May 10, 2011 3:52 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 1/7/2010
Postari: 174
oare la tine misha ce ar trebui sa spun....nastre usoara sau dja FELICITARIIII!!!!

uite cum si tu pui punct unui capitol din viata ta si incepi altul mult mai minunat

acum indiferent cu vei naste important este sa fii tu si bb bine....
cezarian nu-i asa de groaznica...mai ales daca i putina vointza sa te misti cat mai repede dupa
asa ca priveste numai partea buna a lucrurilor si odihneste te cat mai mult in timpul ramas
bulinutza
Postat: Tuesday, May 10, 2011 7:58 AM

Misha, la noi bebe 2 a fost un MIRACOL, pe care nimeni nu-l astepta si nimeni nu credea ca se va intampla vreodata...coeur coeur coeur Asa ca ne-a luat pe nepregatite...coeur Si eu m-am speriat ca e prea devreme, dar docotorul imi spusese chiar in luna in care am ramas insarcinata, la un control de rutina, ca m-am refacut perfect si nici nu se vede ca am nascut...sic

Misha, sper ca esti inca printre noi...ras

Sa stii ca referitor la ce scriai la gravidutze, ca sotul tau va avea zile amare dupa cezariana ta, nu se aplica neaparat...ras
Tot secretul dupa cezariana este sa incerci sa faci miscare cat mai repede...Durerile sunt ingrozitoare, dar revenirea este spectaculoasa de la o zi la alta...Eu m-am ridicat din pat dupa 8 ore...si am facut 2 pasi la geam, m-am odihnit, apoi 3 pasi la usa si peste inca cateva ore am fost sa o vad pe Alexandra la incubator, unde trebuia sa cobor 4 scari...

In fiecare zi de spitalizare am facut mai multa miscare, astfel incat din ziua in care am venit acasa n-am mai avut nicio restrictie...
Bineinteles ca nu caram 3 etaje plasele de cumparaturi mai grele sau caruciorul Alexandrei...Dar pe Alexandra am luat-o in brate din primul minut cand mi-au adus-o...

Hai, fii curajoasa si aminteste-ti: MISCARE, MISCARE!!! :018:
misha
Postat: Tuesday, May 10, 2011 8:43 AM

Bibishka, multumesc!pupici

Bulinutza, tot pe aici sunt. Nu va faceti griji ca aflati daca se intampla minunea! Adica sa inteleg ca tie ti s-a spus ca nu mai poti face copii, iar tu ai ramas insarcinata?
Bun de tinut minte treaba cu miscarea, sper si eu sa iasa totul bine!pupici
Ange blanc
Postat: Tuesday, May 10, 2011 8:57 AM

Intrat: 4/11/2010
Postari: 4221
Locatia: Belgique
Misha, intru zilnic sa vad ce noutati ne aduci, chiar daca nu scriu de fiecare data. Miscarea este intr-adevar foarte importanta, insa fara alt efort asociat, daca vrei sa mai stea bebe putin acolo.
Iti doresc un travaliu cat mai scurt si sunt prin zona, aici langa tine, sa nu te doara nimic. computerlove
bulinutza
Postat: Tuesday, May 10, 2011 11:29 AM

Ti-am trimis PM!

Puuuuuuup!computerlove
misha
Postat: Tuesday, May 10, 2011 1:16 PM

Irinuta, Alina computerlove

Am revenit de la dr mai bulversata decat am plecat. Ea mi-a recomandat sa incerc sa nasc asa, cu copilul in pozitie pelviana. I-am spus ca nu stiu nimic despre asta, am intrebat-o de riscuri dar se pare ca ea era mult prea convinsa ca e cel mai bine asa si nu mi-a spus cine stie ce. A ramas sa merg saptamana viitoare (daca nu nasc intre timp) sa-i spun ce hotarare am luat.
Acum imi pare rau ca nu i-am spus din prima ca vreau cezariana si ca nu sunt dispusa sa risc nimic. La cezariana cele mai multe riscuri sunt la mine, pe cand asa cel mai mult rau i se poate intampla copilului. Spun asta pentru ca m-am documentat intre timp. Am sunat la spital sa vb cu ea, dar inca n-am primit niciun raspuns.Nici nu stiu daca voi primi. Mi s-a recomandat ca in cazul in care ma apuca nasterea inainte, sa spun atunci ce vreau. Totusi mi se pare riscant sa astept momentul in sine si ar prefera sa stiu ca lucrurile sunt puse dinainte la punct, desi stiu ca planurile pot fi date peste cap oricum.

Rugati-va pentru noi fetelor!
Ange blanc
Postat: Tuesday, May 10, 2011 1:28 PM

Intrat: 4/11/2010
Postari: 4221
Locatia: Belgique
Misha, Dumnezeu sa va poarte de grija! angel
denisa_rachid
Postat: Tuesday, May 10, 2011 3:21 PM

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Misha, medici unul si unul pe planeta asta...cum adica sa nu iti spuna ce si cum?fool O sa fie bine pana la urma, stai calma...pana la urma tu decizi cum vrei sa nasti, nu doctorii...pupici pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed