Bine ai venit, Baby Boo! - mami Delfinasa
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delfinasa
Scris: Monday, August 1, 2011 6:11 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Va multumesc tuturor pentru supriza asta cu topicul de nastere si pentru urarile calde computerlove grup.
Stati asa ca n-am nascut inca ras. Asa e cum zice kali: a venit mama, a fost mai agitatie...nu am fost decat la aeroport, care-i la 1 1/2h-2h de noi, dar incerc sa stau cumintica mai pe langa casa ca mi-e frica sa nu nasc in deplasare. Weekendul viitor ar trebui sa mergem la o petrecere la niste prieteni in MD la vreo 3 ore de noi, dar i-am pus in tema ca s-ar putea sa nu ajungem. Sa vad cum ma simt pana atunci.
Maine ma duc la doctor si o sa vad cum stau cu dilatatia. Presimt si eu ca n-o mai duc mutl ca deja resimt oboseala mai multa, a inceput sa ma doara spatele mai mult, de mers sau stat in picioare nu prea mai pot ca obosesc foarte repede si am inceput sa gafai dupa cativa pasi. Acum cateva zile am avut contractii false mai dese, ca ma gandeam ca nasc la 37 de saptamani si inainte sa vina mama, da' am stat si eu intinsa mai mult si vad ca s-au potolit.
Vineri noapte si sambata noapte n-am putut sa dorm ca lumea, la 4 m-am trezit si m-am foit raumaseluta...imi chioraiau si matzele de foamealcool, cu toate ca pe seara am mancat bine si a trebuit sa cobor sa bag ceva la ghiozdan, iar dupa aia nu m-a mai luat somnul deloc, am stat cu ochii beliti in tv si m-am uitat la dvd-ul de la botezul nepoatei mele pana s-a trezit trupa...aseara am reusit sa dorm si eu bine; ma mir ca m-am trezit doar o data pentru baie.
Boo ma impunge inca tare, desi locul lui e aglomerat...doarme iepureste si simte imediat cand imi schimb pozitia si incepe si el miscarile. Karina, cum anunt ca misca bebe, vine si-mi zdruncina burta si incepe sa vorbeasca cu el, sa-l pupe apasat ca sa-l faca se se miste si mai mult. Saracu' copil prevad c-o sa fie cam stresat de sor-sa maseluta.
giulia_mamik
Scris: Monday, August 1, 2011 7:02 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/22/2010
Delfi,draga noastra,iti doresc si eu o nastere usoara ca un fulg!Un bebe sanatos ca frumos o sa fie sigur :018: .Poate nasti pe 17sic cand sunt eu nascutaras dance
bulibuli
Scris: Monday, August 1, 2011 10:54 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
Iuhuuuu deja facem galerie??? Tare putin am fost colege la burticoase ras ras

Bravo, Karinuta, stimuleaza-l pe Boo sa se hotarasca mai repede sa iasa la joaca topai

Nastere usoara, delfinasa!!! Cat ai clipi!! pupici pupici computerlove computerlove computerlove computerlove
ingerash
Scris: Tuesday, August 2, 2011 9:25 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Delfinasa,cum esti azi?pupici computerlove
delfinasa
Scris: Tuesday, August 2, 2011 4:46 PM
Nivel

Pfuuu...tocmai am venit de la doctor si dupa control mi-a estimat dilatatia 1,5cm si cervixul subtiat perfect de nastere si bebe pozitionat perfect si el...dupa ce i-am zis ca am inceput sa am contractii false zilnic, insa neregulate, tinand cont si datele de azi, zice ca pot intra oricand in travaliu...estimarea ei e ca boo ar avea 7,5lb, adica 3,4kg, deci n-o sa se faca prea mare. Cu tensiunea stau bine 11/7, uterul are 37cm, am mai luat 1/2kg, 140 batai/min are inimioara lui bebe si astept in 2 ore rezultatul la testul de candida. De data asta mi-a zis ca, fiind cervixul inmuiat, daca incep sa am contractii, sa nu stau decat pana se fac regulate la 10 min. si sa plec spre spital, sa nu mai astept sa se faca la 5 min. ca risc sa nasc acasa sau pe la birou ras. O sa vorbesc cu sefu' sa-mi dea liber de saptamana viitoare, ca sa nu stau incordata pe-aici, asta daca nu ma ia nascarea intre timp. Nu cred c-o sa mai merg la nici o petrecere weekendul asta, mi-e frica rau sa nu ma apuce sa nasc si sa fiu la 3 ore de casa si sa nasc la alt spital, cu topate ca opricunde m-as duce as fi tratata foarte bine.
AlinaC
Scris: Tuesday, August 2, 2011 5:09 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/8/2010
Draga mea nastere usoara din partea Alineipupici pupici pupici Ea este inca la spital cu bebe de aceea m-a rugat pe mine, sora ei sa iti scriu! Sa treaca cat mai repede si sa vina bebe sanatos sa se poata juca surioara lui cu elmajoreta majoreta majoreta computerlove computerlove computerlove
irina21
Scris: Tuesday, August 2, 2011 5:14 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/9/2011
Delfinasa ma bucur ca e totul bine si ca nu e bebe prea dolofan deci sigur merge nastere naturalaras Lasa ca are timp sa puna carnita pe el! Ai grija de voi si poate ne dai de stire cand se rupe aparas Pupici!
Andreea&Ariana
Scris: Tuesday, August 2, 2011 5:16 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2007
Nastere usoara,draga mea majoreta majoreta majoreta .....si un bebe sanatos si papacios!
pupici pupici pupici pupici pupici
ingerash
Scris: Tuesday, August 2, 2011 5:56 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Delfinasa,cred ca in week-end (cel tarziu)bebe o sa fie la tine in brate.computerlove
monica irimia
Scris: Tuesday, August 2, 2011 6:20 PM
Nivel

Inregistrat: 7/3/2010
Delfinasa, succes sa fie toate bune! majoreta majoreta majoreta majoreta Sa ai o nastere usoara, o recuperare rapida si o intalnire placuta cu boo. pupici majoreta floare2
delfinasa
Scris: Tuesday, August 2, 2011 6:20 PM
Nivel

Multumesc girlspupici! Chestia e ca si eu simt ca sunt foarte aproape nu numai psihic, dar si fizic.
Tocmai m-a sunat de la doctor si mi-a iesit testul pozitiv. O sa trebuiasca sa iau tratament cu Monistat 7 zile. Trecem si de problemuta asta.

Am observat o pata umeda transparenta la culoare pe pad la baie acum si ma intreb daca o fi lichid sau putin din dop. Scurgere nu e, ca e prea transparenta, pipi nici ata, iar dopul gelatinos iar zic ca nu ar fi, ca-i stiu consistenta si asta e apoasa, n-are nimic consistent. scratch Se poate dupa control sa incepa sa-ti curga lichid aminiotic, adica sa inceapa sa ti se rupa apa asa putin cate putin oare?
monica irimia
Scris: Tuesday, August 2, 2011 6:44 PM
Nivel

Inregistrat: 7/3/2010
delfinasa wrote:
Se poate dupa control sa incepa sa-ti curga lichid aminiotic, adica sa inceapa sa ti se rupa apa asa putin cate putin oare?

Eu nu ma pot pronunta sigur, dar fii pregatita pentru orice! majoreta majoreta majoreta Ne dai emotii. angel pupici Orice-ar fi, iti doresc sa fie numai de bine! majoreta majoreta majoreta
delfinasa
Scris: Tuesday, August 2, 2011 10:00 PM
Nivel

M-am tot uitat dupa aia si n-a mai curs nimic...ce-o fi fost, nu stiuscratch. Dupa controlul intern stiam ca poti sangera un pic, dar deocamdata nu am avut altceva decat asta.
giulia_mamik
Scris: Tuesday, August 2, 2011 10:30 PM
Nivel

Inregistrat: 3/22/2010
Delfinasa,eu cred ca se apropie momentulras .Mie cand mi s-a rupt apa,la inceput a curs putin,putin apoi ca la robinetras .Nastere usoara,iubitapupici computerlove
monique
Scris: Tuesday, August 2, 2011 11:34 PM
Nivel

Inregistrat: 2/15/2006
Draga mea "superbaby mommy" (daca-ti amintesti sic ), uite ca esti pe ultima suta de metri! Nici nu-mi vine sa cred ce repede a trecut timpul! Iti doresc din tot sufletul ca Maicuta Domnului sa fie alaturi de tine si sa ai o nastere usoara ca a mea (la a doua e floare la ureche!). Iar Boo sa primeasca nota 10 cu felicitari, sa fie sanatos, vesel si mancacios!
Te puuuuup!computerlove computerlove computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.