Profil: Bia_S
Despre
Utilizator: Bia_S
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Tuesday, April 27, 2021
Ultima vizita: Sunday, December 5, 2021 6:34 AM
Numarul de postari: 63
[0.01% din toate postarile / 0.28 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 88
Postat: Thursday, December 2, 2021 11:21 AM
La multi ani, Irina!
Postat: Wednesday, December 1, 2021 7:06 PM
Sa speram ca in 2022 evadam toate de la aspirici
Postat: Wednesday, December 1, 2021 3:36 PM
La mulți ani, romancuțelor!💙💛❤
Eu declar z1 🙁
Postat: Sunday, November 28, 2021 4:51 PM
Eu sunt cam 6-7 dpo dar nu testez, nu am testat niciodata inainte de intarziere si nici nu simt ca am motive sa testez... astept sa merg cu analizele la endocrinolog sa vad ce zice si apoi la nutritionist.
Imi pare rau Irina dar ca de obicei... luna noua... sanse noi
Postat: Thursday, November 25, 2021 6:14 PM
Esti sigura ca nu ai ovulat mai devreme? Daca ai observat deja de 2 zile scurgerile si ovulatia a fost acum 6-7 zile, clar e prea devreme ca sa fie scurgere de implantare. Si din ce am mai citit pe la fete, scurgerile de la implantare sunt mai deschise la culoare. Poate ar fi bine sa mergi la un ginecolog bye
Postat: Thursday, November 25, 2021 9:11 AM
Eu sper ca fetele noi nu au facut-o cu intentie, poate din prea mult entuziasm, dar trebuia sa le atraga cineva atentia...
Pt ca nu am avut stare si am cautat pe sfantul Google, am descoperit ca desi glicemia si insulina sunt in parametrii, relatia dintre ele indica rezistenta la insulina... deci e cazul sa tin dieta. Merg luna viitoare din nou la endocrinolog si vreau sa ma programez si la nutritionist specializat pe problema asta.
Postat: Wednesday, November 24, 2021 3:43 PM
Multumesc de incurajari fetelor. Eu va dau kg cate vretiras
Au iesit si analizele de azi... toate in parametrii, doar potasiul putin marit. Insulina, glicemia sunt ok. Mi le-a dat sa vada daca nu am rezistenta la insulina.
Roxana sa stii ca si eu simt ca sunt stresata.. deasta tot caut sa vad unde ar putea fi problema... si cand ii aud pe unii cu sfatul sa ne relaxam ca sigur vine si bebe daca suntem mai relaxati imi vine sa le dau cu ceva in cap... cum sa ma relaxez
Postat: Wednesday, November 24, 2021 2:26 PM
Multumesc Maria. Am cam multe pt ca eu tot timpul am fost mai plinuta, apoi dupa ce m-am angajat, la birou toata ziua este dulce si nu ma pot abtine. Plus ca am tinut tot felul de diete, slabeam 10kg intr-o luna, apoi renuntam si puneam la loc 20 kg. M-a trimis la nutritionist dar nu stiu ce sa fac, as merge pt ca imi doresc tare mult sa slabesc, dar teoria o stiu... practica ma omoaraNuImiPasa
Postat: Wednesday, November 24, 2021 1:57 PM
Buna fetelor. Nu vreau sa tin partea nimanui si poate ca unele reactii sunt exagerate, fiecare cu problemele ei, dar sincer e cam deplasat sa se vorbeasca aici de probleme de gravide, mai ales ca am vazut ca unele scriu acelasi lucru si aici si la gravidute. Nu e vorba de invidie, dar din punctul meu de vedere ar trebui respectata structura forumului.
Cat despre mine... ieri am fost la endocrinolog, a zis ca toate sunt bune, am facut si eco la tiroida... e in parametrii. Mi-a dat de facut inca cateva analize in ziua 21 a CM, care culmea a fost azi si am recoltat de dimi. Bineinteles, dupa cum banuiam si eu, trebuie sa slabescBig Surprise
Postat: Saturday, November 20, 2021 1:32 PM
deme wrote:

Ce test perfect!!

Fetele intrebare : de vreo 3 zile, am o secretie/scurgere mai abundenta de o culoare galben foarte deschis si o tenta de ..nu e verde, habar nu am.
Ieri într-adevăr se vedea ca era ca la ovulatie , sticky asa, dar mereu am senzatia ca fac pe mine Lol . Nu este ceva infectie pt ca mi-au iesit toate secretiile perfecte, la colposcopie nu mi-a spus nimic (bine, parca nici nu era asa abundenta atunci) .
Jur ca de cand am decis pt FIV apar tot felul de chestii .

Este poza cu secretia, uitati-va doar daca vreti : https://ibb.co/w0WJDZk

Inodora, nu ma ustura, doare ,mananca etc

Deme si eu mai am luni cand e mai abundenta secretia din perioada ovulatiei, intr-adevar e mai transparenta decat la tine, dar poate si de la controalele ce le-ai facut luna asta...