bebelusii si sanatatea lor

Options bebelusii si sanatatea lor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
pinguin24
Postat: Sunday, January 1, 2012 11:31 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/1/2012
Postari: 1
Locatia: adjud
fetita mea vomita orce ii dau sa mance si sa bea si are si diaree.este vreo indigestie sau poate dezinterie.si daca puteti sa ma ajutati cu ceva remedii.va multumesc anticipat.am uitat sa specific ca fetita are aproape 10 luni
oanamaria
Postat: Monday, January 2, 2012 9:37 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Fuga la spital cu ea !Trebuie ajutor specializat- nu remedii de pe forumuri .Multa sanatate !
aurishta
Postat: Monday, January 2, 2012 9:49 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Si eu sunt de aceeasi parere cu Oana! Cand un bb are o diaree severa sunt multe lucruri care trebuiesc luate in considerare si un medic este cel mai indicat ca sa evalueze starea fetitei si masurile care trebuiesc luate. Nu trebuie sa te sperii ,vizita la urgenta nu inseamna neaparat internare.
alimami
Postat: Monday, January 2, 2012 1:30 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
pinguin24 wrote:
fetita mea vomita orce ii dau sa mance si sa bea si are si diaree.este vreo indigestie sau poate dezinterie.si daca puteti sa ma ajutati cu ceva remedii.va multumesc anticipat.am uitat sa specific ca fetita are aproape 10 luni

Cum au raspuns si fetele, trebuie sa mergi la Urgente, pt ca bebeii asa mici se dezhidrateaza usor si poate avea o enterocolita ceva, vreo bacterie care necesita antibiotice. Poate o sa-i puna si o perfuzie pt rehidratare..oricum,sper ca ai ajuns cu bebe la Urgente.
ony
Postat: Wednesday, February 8, 2012 9:53 AM

Nivel: Membru

Intrat: 2/8/2012
Postari: 26
Locatia: bucuresti
buna ziua si bine v-am gasit....ma bucur enorm ca am gasit siteul asta:X am sieu o intrebare bebe meude 6 luni tot tuseste...dr a venit la controlat a spus ca e oke nu e rosu in gat plumonar nu se aude nimik,,,ce poate sa fie?:(
aurishta
Postat: Wednesday, February 8, 2012 10:01 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
scratch Tuseste de 6 luni sau bb are 6 luni?scratch

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed