bebe2013

Profil: bebe2013
Despre
Utilizator: bebe2013
Nivel: Membru
Nume real:
Locatia far away
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Saturday, February 8, 2014
Ultima vizita: Saturday, February 8, 2014 6:01 PM
Numarul de postari: 3
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: bebelus la 7 sapt si 4 zile tuseste, are mucisori in nasuc si ii fornaie nasucul...
Postat: Saturday, February 8, 2014 1:38 PM
ok.va multumesc dragelor. Sper sa isi revina Adelina mea...! Ceea ce e neobijnuit la ea e faptul ca doarme mai mult ca de obicei. Gasesc nurofen sirop si aici...! In caz ca face febra weekend-ul acesta o sa ii dau putin...dar sper sa nu imi faca. O sa incerc sa ii fac programare pe sapt viitoare la un pediatru..!pupici
Subiect: bebelus la 7 sapt si 4 zile tuseste, are mucisori in nasuc si ii fornaie nasucul...
Postat: Saturday, February 8, 2014 12:32 PM
buna.
Sunt noua pe acest site, am mai citit intrebarile si raspunsurile multor mamici din aceasta comunitate si mi-au parut ft utile si mamicile ft dragute...!
Acum vin si eu cu o problema pe care o are bebelusa mea.
Sunt proaspata mamica,tanara, fara experienta si departe de Romania...!

Cum sa incep...?! Cam de 4 zile a inceput sa tuseasca, cam de vreo 4/5 ori pe zi , pana ieri cand a inceput sa isi faca greata cand casca gurita mare inainte de somnic...! Se poate sa aiba rosu in gat? Cum as putea sa vad?
de ieri a inceput sa ii fornaie tare rau nasucul, am inceput sa ii pun picaturi de apa de mare in nasuc si sa ii aspir mucisorii cu batista bebelusului. Ieri erau transparenti, acuma de dimineata parca dadeau spre galbui...! Sa inceapa sa imi faca infectie??? Temperatura la sub brat a avut 37.7 azinoapte cel mai mult si rectal 38.3,dar in rest are tot 36,6 sau 37,2 cand in camera sunt 22 de grade. Azinoapte sotul meu a dat caldura pe 23 de grade jumate , probabil a fost mai cald in camera si a avut temp mai ridicata...!
Acum intrebarea mea e: de unde ar fi putut lua minunea asta de raceala???; de la sotul meu care si el de miercuri il doare gatul ft tare si de ieri e si el ft ragusit!? Dar mentionez ca a incercat sa evite sa o ia in brate si sa o pupe...! Sau sa fi luat tusea de la o fetita care a pus duminica mana ei pe manuta bebelusei mele, dupa care dupa cteva minute am observat ca acea fetita avea o tuse de toata frumusetea si punea si ea mana la gura cand tusea...! Poate exagerez, dar s-ar fi putut transmite virusul de la acea fetita la fetita mea? Vreau sa mentionez ca bebelusa mea mai baga pumnii in gurita si din cauza asta ma gandesc...!
Ce sa continuui sa fac cu ea ? Si daca are rosu in gat , o ajuta laptele matern? Ea papa doar laptic de la san...!

Va multumesc frumos pt raspunsuri. Si va doresc multa sanatate. !!!Angel Hands Cray