Batranetea!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Rody
Scris: Sunday, May 25, 2008 8:37 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/10/2006
Fetelor,va e frica sa inbatranitioare Cum va vedeti la batranete?????
dya
Scris: Sunday, May 25, 2008 9:00 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
Rody nu ca nu ar fi interesant subiectul dar ce-ti veni mai mami.... esti inca tinara.pupici pupici pupici
Sunt sigura ca toata lumea se gindeste la batrinete insa unii mai mult si altii mai putin. Eu fac parte din ultima categorie.
De batrinete nu-mi este frica ci doar de finalul ei.ras
ingerash
Scris: Sunday, May 25, 2008 9:39 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Nu mi-e frica de batranete,atunci vreau eu sa fac multe excursi in alte tari yes flowers flowers flowers dance
oanalaurisa
Scris: Sunday, May 25, 2008 9:57 PM
Nivel

Inregistrat: 1/10/2007

Eu ma vad la batranete,tot langa Adi bineinteles,sanatosi,cu copiii aranjati la casele lor sau facand in sens profesional ceea ce-si doresc,intr-o casa linistita,frumoasa,programandu-ne calatoriile in Europa si in lume...si programandu-ne weekend-urile cu nepoteii...ras
katy_lumika
Scris: Sunday, May 25, 2008 10:47 PM
Nivel

Inregistrat: 1/14/2008
Eu incerc sa nu gandesc urat despre batranete dar pe cate parti o intorci tot urata ramane. Nu mi-e teama de moarte cat mi-e teama de faptul ca la batranete voi lua un pumn de pastile sa-mi ameliorez diverse afectiuni, cozile interminabile la farmacii, aspectul care va fi mai mult decat hidos, faptul ca as putea sa o iau razna si sa devin o pisaloaga, sa incurc lumea practic. Asta ma cam deprima insa repede ma gandesc cu drag la casuta noastra, eu cu soatza in leagan urmarind cu zambetul pe buze nepoteii care se joaca in nisipras
shirel
Scris: Monday, May 26, 2008 2:38 PM
Nivel

Inregistrat: 7/22/2007
Eu una cred ca ma vad l-a batrinetze cum spune Yohanan conduci o masina
sport decapotabila si la fiecare sfirsit de saptamina mergi la dans cu nepoteii.Ce mai ma vad plina de energie si mult mai nebuna ca acum,dar
binenteles alaturi de iubitul meu sot (care spune ca va fi bolnav de
Altzaimer deoarece uita de pe acuma)si de vreo 50 de nepotei!
De ceea ce mie frica sa nu fac pe cei din jur sa sufere din cauza mea si
daca vad ca ceva nu este in regula decit bolnava la pat sa chinui toata lumea ....gasesc eu o medoda ..
TeosOf
Scris: Monday, May 26, 2008 3:02 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
Fetelor, la cati ani incepe batranetea? Ca sa fiu si eu pe faza.
stele_pe_cer
Scris: Monday, May 26, 2008 3:26 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Frumoasa, cu nepoti si brazi pe langa casa. O soba mare cu lemne trosnind si mancand cozonaci facuti de nora-mearas !
mihaela75
Scris: Monday, May 26, 2008 3:38 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/22/2006
TeosOf wrote:
Fetelor, la cati ani incepe batranetea? Ca sa fiu si eu pe faza.

hohot hohot Incepe cand vezi ca te tin la pat reumatismele, cand oglinda cam joaca feste, cand mergi mai cocosata ca altadata, cand se inmultesc pastilele pe noptiera ,cand vezi ca nepotii deja au intrat la scoala e cam timpul sa-ti faci bagajelul si sa fii gata de plecare ca cam umbresti pamantul degeaba ,tre sa facem loc pentru next generation alcool

Mie nu mi-e frica de batranete mos
TeosOf
Scris: Monday, May 26, 2008 3:51 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
O, multumesc Mihaela, m-am linistit.
crista
Scris: Tuesday, May 27, 2008 10:03 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/27/2007
stele_pe_cer wrote:
Frumoasa, cu nepoti si brazi pe langa casa. O soba mare cu lemne trosnind si mancand cozonaci facuti de nora-mearas !

Uauuu ras faina batranete vezi stele

Daca e sa visez, as visa batranetea ca stele dar daca-mi deschid ochii mai bine m-as vedea cu o pensie de nimic, data deja in senilitate de nedreptatile vietii rugandu-i pe copii mei sa nu uite ca la batranete sa ma interneze la un azil undeva, sa nu le fiu o povara sau sa le fac viata un chin.
stele_pe_cer
Scris: Tuesday, May 27, 2008 10:32 AM
Nivel

Eu, pe bune, kiar asa vad batranetea.

Eu, sa arat asa ca tipa aia de 50 si ceva de ani de la Nivea care face reclama la nu stiu ce...frumoasa, cu zambetul larg pe buze, cu riduri dar cu asa o frumusete ce radiaza prin toti porii.

Cu brazi pe langa casa...adica la batranete vreau sa ma bucur mai mult de natura si sa pot trai in mijlocul ei (dar nu in cort, de saracieras ).

Soba, nu semineu - asta nu e greu de realizat.

Cozonac facut de nora-mea: mai greu cu facutul de nora. De ce cozonac? Pt. ca imi aminteste de bunica mea, de soba de la ea de acasa, unde am copilarit.

Eu cand spun batranete ma gandesc la o fericire matura, la o intelepciune in a vedea cu totul altfel lucrurile, la un calm si o stapanire de sine pe care le-ai dobandit in timpul vietii.

Pt. mne batranetea este o etapa evolutiva frumoasa, in care culegi roadele intregii vieti:capeti raspunsurile la multe enigme nedeslusite cu ani in urma, te bucuri de 2 generatii de dupa tine, traiesti cu bucuria ca lasi ceva in urma, PE CINEVA care sa iti continue firul karmic (si in sensul bun).

Si mai am un vis care mi-a incoltit de curand: mi-am amintit ca pe undeva, nu stiu unde, se poarta ca familia sa stea intr-o singura casa.Batranii la parter si fiecare copil la cate un etaj.Mi-ar placea sa pot sa am atata intelepciune astfel incat familia mea sa darame orice bariere/obstacole/prejudecati de tipul:soacra/nora/ginere/mama/fiu bla-bla...
shirel
Scris: Tuesday, May 27, 2008 2:28 PM
Nivel

Inregistrat: 7/22/2007
Astea sint visuri stele nu cred ca copii nostri chiar
vor ca noi sa stam in acelasi casa cu ea .Poate baiatul tau da dar nora
ta vrea sa-ti trimeata cozonacii cit mai departe...hohot hohot
kali
Scris: Tuesday, May 27, 2008 2:39 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Rody wrote:
Fetelor,va e frica sa inbatranitioare

De-a Domnul sa ajung sa imbatranesc! Asta e tot ce-mi doresc: sa ajung sa-mi vad copiii la casele lor sa sa-mi cunosc nepotii.

Rody wrote:
Cum va vedeti la batranete?????

Blonda. Fara basca.
stele_pe_cer
Scris: Tuesday, May 27, 2008 2:50 PM
Nivel

shirel wrote:
...dar nora
ta vrea sa-ti trimeata cozonacii cit mai departe...hohot hohot

Poate nuuff ...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.