
 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 11/12/2009 Mesaje: 304
| roxintia .imi amin testi de cineva oare de cine? am citit ce ati postat toate si al recunosc pe sotul meu asa cate putin de la fiecare. calm.eu ma cert singura nu raspunde nu se cearta cu mine mai bine paraseste camera.si cu curatenia sau cu pus lucrurile la loc ma seaca.strange jucariile copilului .eu i le dau el le strange.le tot pune pe dulap.eu iar le dau jos si tot asa. de facut curatenie face si spala si da cu aspiratorul.daca nu sunt acasa pot sa am nadejde.si mancare mai face cand are chef. de stat in oglinda sta mai mult ca mine ,oale eu le scot el le baga .rufele sa nu stea 2 zile in baie ca ai stau pe creier. eu le las sa se stranga mai multe sa bag albe si colorate sau negre.el arunca tot si da drumu doar sa nu le mai vada.daca nu l-am certat de nenumarate ori ca se pateaza se decoloreaza etc,eu am zis eu am auzit tot pe a lui o face. revin cu alte defecte si calitati |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 11/10/2009 Mesaje: 7238
| Miorita sigur nu suntem maritate cu acelasi barbat? |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 3/29/2007 Mesaje: 22800
| Raly, noroc ca n-am inceput eu ca ieri eram nervoasa rau pe el si-i gaseam numai defecte.cum azi e matul cel bland , poate reusesc sa gandesc "la rece"
Si al meu barbat e tot calm si ma lasa sa ma "cert " singura.Tace si ....adoarme.chiar nu stiu cum e posibil sa doarma in timp ce eu vorbesc Dar, cum apele linistite sunt si adanci el este genul de persoana care tine supararea ii trebuiesc 3-4 zile ca sa-i treaca.Ma rog. Cel mai mare defect al sotului meu este incapatanarea si faptul ca vrea sa ma modeleze dupa el.El nu ma accepta cu toate defectele si calitatile mele, ci ma vrea numai cu calitati (ca si cum el ar avea numai calitati ). In rest , ce za zic.E muncitor, are o fire practica, este un autodidact, ii place sa invete tot timpul ceva nou , e curat, e saritor(ii place sa ajute)e priceput in gospodarie (stie sa repare aproape orice)si este foarte, foarte atent/galant cu femeile - nu ma pot hotari daca asta este o calitate sau un defect. |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 1/31/2008 Mesaje: 3374
| Mai fetelor, se pare ca eu am gasit singurul barbat "bomba cu ceas". Eu nu pot deschide gura sa zic ceva ca el se porneste ca o moara stricata. Si vorbeste si vorbeste si cicale si comenteaza si bombane si dupa 2 ore tot cu aia o tine. Ca sa ma faca sa inteleg. Ca ardeleanca e mai grea de cap si ori nu aude, ori nu intelege, ori nu-l baga in seama. Sunteti niste fericite! Alte defecte nu se mai vad la el, din cauza astuia
Calitati? Cea mai mare e ca suporta o nebuna ca mine zi de zi. Altul m-ar fi lasat de mult sa plec in lumea mea. |
|

 Nivel: MEMBRU FONDATOR
Inregistrat: 2/13/2006 Mesaje: 9883
| Petro, am si eu unul acasa ! Da' m-am invatat ! Il las sa se converseze cu .... el ! O scanteie ii trebuie si are treaba de bombanit zile intregi ! |
|

 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 8/4/2009 Mesaje: 488
| Nu e bine nici prea calm, nici bomba cu ceas Eu l-am alea pentru ca e calm, acum s-a transformat in defect
Acum face ordine prin bucatarie si ma face sa ma simt vinovata ca pierd timpul pr net |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 7/22/2007 Mesaje: 11815
| Daca ar trebui aici sa scriu despre calitatiile si defectele lui Yohanan as trebui mai intai cred sa descriu calitatiile si defectele mele noi fiind o pereche perfecta dar care nu avem nimic comun unul cu celalalt deci cred ca defectele mele sunt calitatiile sotului si calitatiile mele sunt defectele lui. credeti-ma ca mi-ar trebui o pagina ca sa va povestesc despre asta dar ultimul cuvant el este minunat si perfect pentru mine si impreuna putem muta si muntii din loc!
Nu , serios voi reveni sa-l descriu dar imi caut momentul potrivit astazi pe cuvant ca i-am vazut numai calitatiile!
Apropo,de ce scria-ti mai sus am cunoscut personal pe multe dintre voi si pe barbatii vostri ce pot sa spun ca toti barbatii nostri se aseamana la caracterer sunt toti tacuti si timizi si noi in schim galagioase ,vorbarete si nebunele! |
|

 Nivel: MEMBRU FONDATOR
Inregistrat: 2/13/2006 Mesaje: 9883
| Shirel, se vede ca nu ne-am cunoscut personal , ca nu mai scriai asa ceva ! Da o bomba cu o nebuna - buna combinatie , hm ? |
|
 Nivel: Senior
Inregistrat: 3/4/2008 Mesaje: 7332
| Cand ma enerveaza, nu are nicio calitate. Cand e totul roz cu picatele mov - am spus eu, vreodata, c-ar avea vreun defect? |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 8/10/2007 Mesaje: 13449
| TeosOf wrote:Cand ma enerveaza, nu are nicio calitate. Cand e totul roz cu picatele mov - am spus eu, vreodata, c-ar avea vreun defect? Ce tare esti,TEO |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 1/6/2010 Mesaje: 4463
| al meu tot ce zic eu sau fac e bine, nu prea ma contrazice. daca azi am facut curat pt el e bine daca nu iar e bine oricum el nu se pune sa faca, el repara tot ce prinde ii place sa aibe ocupatie non-stop. pt mine asa cum este el e sotul perfect,ne intelegem f bine. daca ma enervez vreodata pe el e din cauza fam lui, asa este cand locuiesti cu soacra si cumnata ma enerveaza ca nu prea imi cumpara flori ca se ofilesc si mai bine imi cumpara ceva ce imi foloseste. e bine ca e doar atat mai rau sa nu fie. |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 5/17/2009 Mesaje: 4992
| tiramisu wrote: Acum face ordine prin bucatarie si ma face sa ma simt vinovata ca pierd timpul pr net asta este si sotul meu, spala vasele, ca sa imi spuna ca pierd vremea cu piticii |
|

 Nivel: DIAMANT
Inregistrat: 12/17/2007 Mesaje: 25891
| TeosOf wrote:Cand ma enerveaza, nu are nicio calitate. Cand e totul roz cu picatele mov - am spus eu, vreodata, c-ar avea vreun defect?
|
|

 Nivel: Grupa mijlocie
Inregistrat: 11/12/2009 Mesaje: 304
| tea esti tare si sotul meu spala vasele si eu pe net.daca sta el la net eu fac pe nebuna flori nu prea cumpara nici el doar cu ocazii deosebite ziua mea.si mai are un defect atat se contrazice ai place sa enerveze omul sa faca misto ,sau sa necajeasca copilu la maxim.eu sunt de genul meu mai suparacioasa si el moare de ras.cu ani in urma ma intreba o colega de a lui de lucru cum al suport.pe atunci nu facea asa.nu cu mine facea cu ele la lucru.dar de cand suntem aici singuri si nu stie sa vb nu poate enerva pe altcineva decat pe mine |
|
 Nivel: Senior
Inregistrat: 3/4/2008 Mesaje: 7332
| |
|
|
|