Bancul zilei-8
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Tzepii
Scris: Sunday, October 10, 2021 11:48 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/13/2006
Doar în Rusia în cadrul verificării IQ-ului, la întrebarea: ”Continuați șirul logic: 0,25; 0,5; 0,75”….. 100% din respondenți au răspuns – UN LITRU.
Tzepii
Scris: Sunday, October 10, 2021 2:17 PM

După ce prietena mea mi-a spus că e însărcinată, am început să mă gândesc la tot felul de nume.
Într-un final, am ales Juan Carlos şi am fugit în Spania.

- Ii urasc pe toti fostii iubiti ai sotiei!
- De ce? Esti gelos?
- Nu! Dintre toti,eu am fost prostul care s-a insurat cu ea!

- De ce nu au elveţienii manele?
- Pentru că nu au duşmani.

Dupa ceva ani de casnicie, saturandu-se sa se tot certe, un cuplu se hotaraste sa apeleze la un consilier. Cand ajung la cabinetul consilierului, acesta ii intreaba direct :
- Care-i problema voastra ?
Imediat, sotul face o fata lunga si se aseaza mai comod pe fotoliu fara a spune nimic. Sotia incepe sa vorbeasca non stop, descriind problemele casatoriei. Dupa ce o asculta 15 minute, consilierul se apleaca peste ea, o ia de umeri, o priveste in ochi si o saruta pasional. Dupa aceasta isprava, sotia tacea chitic, muta de surpriza si de placere. Consilierul se uita la sot, care statea si mai surprins decit sotia sa.
Consilierul ii spune :
- Sotia dvs.are nevoie de asta de cel putin doua ori pe saptamana !!!
Sotul se scarpina dupa ceafa si raspunde detasat :
- Pai... as putea s-o aduc aici in fiecare marti si joi...

- Iubi, iar am mâinile reci!
- Super! Ţine-mi berea asta, te rog.
Tzepii
Scris: Monday, October 11, 2021 7:09 PM

Ion: eu am patru fii. primul e medic,al doilea profesor,al treilea pictor, al patrulea..hot de buzunare.
Georghe: si de ce nu-l dai afara din casa pe al patrulea?
Ion: pentru ca numai el aduce bani in casa..restul sunt someri.
Tzepii
Scris: Tuesday, October 12, 2021 11:24 AM

- Fumezi?
- Nu.
- Bei?
- Nu.
- Preacurveşti?
- Nu.
- Nu-ţi înşeli soţia?
- Nu.
- Atunci cum păcătuieşti?
- Mint.

Cercetătorii britanici au anuntat că la femei fidelitatea este genetică pentru că au descoperit gena fidelitătii.
Cercetătorii români au răspuns că această genă era deja descoperită de ei, numai că ei o denumiseră gena urâteniei.
Tzepii
Scris: Tuesday, October 12, 2021 2:04 PM

O tipă suferea de nevroză şi tot timpul îşi rodea unghiile, făcându-le să arate, hai să spunem inestetic. Prietena ei, văzând acest lucru, îi spune:
- Trebuie să te apuci de yoga. Este eficientă şi ajută la ameliorarea stresului.
Două luni mai târziu se întâlnesc şi, văzând că tipa are unghiile lungi şi îngrijite, îi spune:
- Judecând după unghiile tale superbe, yoga te-a ajutat!
- Bineînţeles. Acum îmi rod unghiile de la picioare!

- Azi, i-am prezentat un ultimatumșefului meu: ori îmi mărește salariu, ori mă concediez.
- Și cum ai rezolvat problema??
- Am ajuns la un compromis, el nu-mi mărește salariu, iar eu lucrez în continuare.
Tzepii
Scris: Wednesday, October 13, 2021 9:17 AM

- Care este cea mai rapida si sigura cale de iesire a romanilor din criza politica si sanitara?
- OTOPENI!
Tzepii
Scris: Wednesday, October 13, 2021 2:01 PM

Odată, eram cu nevastă-mea în pat şi mă întrebam şi eu, aşa, “o fi avut, n-o fi avut?”.
Până la urmă, am zis să întreb cu voce tare, nu numai în gând, dar mai pe ocolite şi i-am zis:
- Auzi, cum se face că nu ştiu niciodată când ai orgasm?
- Păi n-are rost să te tot sun la serviciu şi să te deranjez pentru atâta lucru.

Loteria îţi dă o şansă de 1 la 200.000.000 să nu te mai duci la muncă mâine. Băutura îţi dă o şansă de 1 la 5. Ce alegi?
Tzepii
Scris: Wednesday, October 13, 2021 3:16 PM

Doi ciobani merg la un restaurant mediteranean. După ce citesc meniul îl întreabă pe chelner:
- Domnule dragă, ce îs acelea fructe de mare?
- Caracatiţă, calamar, rac, creveţi, răspunde chelnerul.
- Apoi, bag de seamă, zice unul dintre ciobani, după cum zici dumneata, vulpea, ursul şi lupul îs fructe de pădure!
Tzepii
Scris: Thursday, October 14, 2021 8:36 AM

In seara de Halloween am de gand sa bantui pe la casele pensionarilor si sa-i bag in sperieti.
Am sa ma deghizez intr-o factura de gaze.

Soţia mea lipseşte de două săptămâni şi lumea a început să pună întrebări. Cel mai des aud: “De ce eşti aşa de fericit?”

Ea se-ntoarce pe neanunţate şi-l găseşte pe el în pat cu... o pitică.
- Păi bine, mă nenororcitule, nu te-ai jurat tu acum două săptămâni că n-ai să mă mai înşeli?
- Dragă, nu pot aşa, dintr-o dată… dar vezi bine, încerc să reduc.
Tzepii
Scris: Thursday, October 14, 2021 12:23 PM

Un medic rezident foarte tânăr şi neexperimentat asistă prima lui pacientă la naştere. La sfârşit, medicul întreabă pe profesorul care l-a asistat dacă s-a descurcat bine.
Profesorul a zâmbit şi i-a zis:
- Ţinând cont că este pentru prima dată… v-aţi descurcat destul de bine, doar că pe viitor să ţineţi minte: loviţi peste fund copilul, nu mama!

Aseară, nevastă-mea a lăsat un bilet pe frigider:
"Nu mai merge! Nu mai suport! Plec la mama!"
Am deschis frigiderul şi mergea perfect!
Tzepii
Scris: Thursday, October 14, 2021 4:10 PM

Cu ochii incercanati, rosu in obraji si mersul impleticit, m-am apropiat azi-dimineata de casa de bilete a aeroportului Otopeni. Tipul de acolo s-a uitat la mine si m-a intrebat: ”Va pot ajuta cu ceva?”
”Da” i-am zis in timp ce mi-am descheiat costumul de Superman si am scos portofelul ”As dori un bilet la Amsterdam.”
”Domnule, imi pare rau….Sunteti prea beat ca sa zburati.” mi-a raspuns.
”Stiu” i-am zis ”d-aia vreau sa merg cu avionul.”
Tzepii
Scris: Thursday, October 14, 2021 5:30 PM

- Măi copile, se plânge maică-ta că vorbeşte cu tine şi tu n-o asculţi.
- Pai să vezi, tăticule...
- Lasă scuzele! Spune-mi cum de reuşeşti?

- Tati, ce este o ciocănitoare?
- O privighetoare după ce s-a măritat…

La puşcărie:
- Îmi vine să râd de fiecare dată când mergem la masă.
- De ce, mă?
- Păi m-au arestat că furam de mâncare şi acum mi-o dau gratis.
Tzepii
Scris: Friday, October 15, 2021 9:50 AM

- Cum păstraţi armonia conjugală?
- Prin reciprocitate: când soţia e nervoasă, eu tac. Şi invers: eu tac când soţia e nervoasă!

- Cum să-l dezvăţ pe bărbatu-meu să vorbească în somn?
- Lasă-l să vorbească un pic ziua!
Tzepii
Scris: Friday, October 15, 2021 2:51 PM

Ion: Mă Gheo, aseară aproape că l-am văzut pe tată’tău.
Gheo: Doamne feri, d’apăi ce vorbă-i asta, mă Ioane? Ori l-ai văzut, ori nu l-ai văzut; cum îi asta că aproape că l-ai văzut?
Ion: Pai mă, tată’tău nu lucra în gara la Dej?
Gheo: Ba da.
Ion: Şi în echipa lui nu au salopete de alea galbene, cu numere pe ele?
Ion: Şi tată’tău nu are număru’ 55?
Ion: No, apăi d’aia zic, io l-am văzut pe ăla cu număru’ 54.
Tzepii
Scris: Monday, October 18, 2021 1:22 PM

- Ce este un an lumină?
- Pe noi nu ne interesează, noi abia plătim consumul lunar.

Un profesor de matematica, observand ca are probleme cu chiuveta din bucatarie, a fost nevoit sa cheme un instalator. In urmatoarea zi, instalatorul a venit, a strans cateva suruburi, a infiletat cateva chestii, apoi totul a functionat ca inainte. Profesorul a fost multumit. Totusi, cand instalatorul i-a dat nota de plata, acesta a fost socat. Profesorul:
- Asta inseamna o treime din salariul meu lunar!!! Pana la urma, totusi, a platit, iar instalatorul i-a zis:
-Va inteleg, sa stiti. De ce nu veniti la firma noastra, sa depuneti dosarul pentru o slujba de instalator? Veti castiga de trei ori mai mult decat o faceti acum. Dar nu uitati, cand depuneti dosarul, sa le spuneti ca ati terminat doar 7 clase. Nu le plac oamenii educati.
Prin urmare, profesorul nostru si-a luat o slujba de instalator, iar viata lui a devenit mai usoara din punct de vedere financiar. Tot ce trebuia sa faca era sa stranga un surub-doua.
Intr-o zi, seful companiei a hotarat ca trebuie ca fiecare angajat sa se duca la seral, pentru a-si termina si clasa a 8-a. Profesorul nostru a trebuit sa mearga, evident. S-a intamplat ca primul curs sa fie d matematica.
Profesorul, vrand sa vada nivelul de cunoastere al studentilor, i-a intrebat formula ariei cercului. Cel pe care l-a numit a fost chiar profesorul. Ajungand la tabla, si-a dat seama ca a uitat formula, asa ca a inceput sa o deduca. A umplut tablele cu integrale, diferentiale etc. La sfarsit, rezultatul pe care-l avea era "minus pi r patrat".
Neconvenindu-i acel minus, s-a apucat iarasi de calcule, de la inceput. Nimic nu s-a schimbat, tot acelasi rezultat a obtinut. De fiecare data a obtinut aceeasi chestie.
S-a uitat putin spre clasa, speriat, moment in care a observat ca toti instalatorii ii sopteau:
"Schimba limitele de integrare! Schimba limitele de integrare !"
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.