
 Nivel: Senior
Inregistrat: 11/10/2009 Mesaje: 7238
| Mama ajunge acasa si îsi întreaba copiii: - Ce ati facut voi azi, dragii mei? - Eu am spalat vasele, zice Roxana. - Eu le-am sters, adauga Andreea. La care Alex adauga: - Eu am adunat cioburile, mama! La NASA soseste un OZN acoperit complet cu aur. Din el coboara un extraterestru mic, verde, dar cu antenele din aur. Este luat la intrebari, cercetat: - De unde vii tu? - De pe Marte. - Si toti aveti acolo farfurii zburatoare din aur? - Da. - Si toti aveti acolo antene din aur? La care extraterestrul: - Numai noi, tiganii…. - Sotia mea îmi face tot timpul scandal ca n-are ce îmbraca. - Ar trebui sa traiti la tropice. - N-o cunosti! Atunci s-ar plange ca n-are ce dezbraca!
- Mi-am intalnit sotia in discoteca… - Ce romantic! - Mai romantic de-atat, nici ca se putea… Credeam ca este cu copiii acasa! O blonda catre o alta blonda: -Mi-am dat 2 gauri intr-o ureche! -Siii…. acum auzi mai bine? - Doctore, imi pierd parul. Imi puteti da ceva sa-l pastrez? - Da, o cutiuta. O barza ducea un batranel in cioc: Batranelul catre barza: - Hai, recunoaste ca ne-am ratacit! - De cînd esti casatorit? - De cinci ani! - Si nici o bucurie pana acum în familie? - Cum sa nu fie! Anul trecut am îngropat-o pe soacra-mea. – Ioane, hai sa ne jucam! - Si… cum facem, Marie? - Pai uite asa, Ioane: eu ma ascund, daca ma gasesti mi-o tragi, daca nu, eu sunt dupa usa… Am 10 copii si pe toti i-am chemat Ion! Si cum ìi deosebesti? Pai, ii chem dupa numele de familie!!! - Ce au facut oltenii când au vazut pâinea? - Au mâncat-o cu mamaliga. Am cedat tentatiei teleshopping-ului si mi-am comandat un remediu pentru marirea penisului cu doar 50 Euro. Nenorocitii mi-au trimis o lupa! In pauza unui meci de box pugilistul isi intreaba antrenorul: - Cum stau? Antrenorul raspunde: - Daca il omori, faci egal!! Un enorias ii zice alarmat predicatorului: - In timpul predicii de azi mi-au furat portofelul si ceasul! - Aleluia! In sfarsit ii atragem pe pacatosi! Bula primeste de la soacra-sa de Craciun doua cravate. Pentru a-i face impresie buna isi pune una la gat. Soacra vazandu-l ii zice acru: - Si cealalta!? Cealalta nu-ti place?… |
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 2/22/2011 Mesaje: 5024
| |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 5/21/2010 Mesaje: 2870
| |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| |
|
Nivel: ALBA CA ZAPADA
Inregistrat: 2/13/2006 Mesaje: 2390
| Doi secui taiau lemne, iarna, frig naprasnic. - D-apoi vere, cum de nu ai luat caciula aia cu urechi? ... - De cind am avut accidentul, nu o mai port! - Ce accident? - Mi s-a oferit o palinca si nu am auzit ...
Consilierii presedintelui îi prezinta acestuia raportul. - Domnule presedinte, tot mai multi români sustin monarhia. Se striga în strada, o arata si sondajele. Trebuie sa facem ceva.
Traian Basescu, dupa ce se gândeste adânc: - Bine, nu cred ca avem alta solutie. Încoronati-ma!
Instructorul de parasutism: - Dupa ce sariti, numarati pana la 50 si dupa, trageti de inel. Ardelenii sa numere doar pana la 3. |
|

 Nivel: Ambasador
Inregistrat: 12/14/2010 Mesaje: 944
| Ma simt ca în Scufita Rosie de fiecare data când ma opreste Politia: – De ce ai rotile asa mari? – De ce ai jantele asa late? – De ce ai toba asa zgomotoasa? – De ce ai folie asa neagra?
|
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 2/24/2006 Mesaje: 1062
| Un om se intoarce de la serviciu cu un robot detector de minciuni. Fiul sau de 12 ani vine de la scoala cu 2 ore mai tarziu decat normal. - Unde ai fost pana acum ? intreaba tatal. - La biblioteca, sa pregatesc un referat. Robotul se intreapta spre el si ii trage o palma. Tatal explica: - Dragul meu, acest robot este detector de minciuni! Ai face mai bine sa-mi zici adevarul! Copilul continua: - Ok, am fost la un prieten si ne-am uitat la un film: "Cele 10 porunci", zice copilul, iar robotul ii mai trage o palma - Aoleu ! Bineee ! De fapt, era un film porno, concluzioneaza copilul. Tatal: - Sa-ti fie rusine! La varsta ta, nu-mi minteam niciodata parintii! Robotul merge spre tata si ii trage o palma. Mama apare si ea si zice: - Se vede ca-i fiul tau! De indata, robotul ii trage o palma mamei.
Un sef ajunge la birou dimineata cu fermoarul de la pantaloni desfacut. Secretara, nestiind cum sa-l puna in tema direct, il abordeaza: -Sefu' azi dimineata, cand ai plecat de acasa, ai inchis usa de la garaj? Fraza nu a avut darul sa-l lumineze asa ca tipul a intrat in birou un pic nedumerit .. Se aseaza el la birou, incepe sa-si vada de treaba si vede prohabul desfacut . In momentul respectiv are o revelatie referitor la spusele secretarei asa ca se gandeste sa o necajeasca un pic . O cheama in birou sa-i aduca o cafea si o intreaba: - Cand ai vazut usa de la garaj deschisa mi-ai vazut si Jaguarul? Secretara, zambind un moment raspunde: - Nu, sefu' . Tot ce am vazut era un Tico cu doua cauciucuri desumflate .
In Bucuresti, un autobuz tocmai se pregatea sa inchida usile si sa plece din statie. Soferul vede un om alergand disperat spre autobuz si il asteapta. Omul ajunge si il intreaba pe sofer: - Ce masina e asta? - Iveco! zise soferul si pleaca.
|
|
Nivel: ALBA CA ZAPADA
Inregistrat: 2/13/2006 Mesaje: 2390
| Daca intalnesti o femeie frumoasa, cu ochi stralucitori, buze umede si care freamata din tot corpul, las- o in pace: are gripa !! |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 9/11/2007 Mesaje: 1349
|
Un batrânel se plimba prin parc fluturând nedumerit în mana reteta pe care tocmai o primise de la medicul de familie. Vede o tânara mamica ce tocmai îsi alapta sugarul si se apropie timid: - Doamna, va rog, cititi- mi reteta, ca mi-am uitat acasa ochelarii... Amabila, tânara se conformeaza si tresare, privindu-l pe batrân lung, cu mila: - Ce ai sa faci, tataie, ca uite, doctorul ti-a prescris lapte de mama? - Pai, nu ne-am putea întelege? Poftiti doua sute de mii, ar trebui sa ajunga, eu sunt pensionar militar si Boc tocmai ne-a taiat pensia la jumatate... - Bine, cred ca se poate, dar nu aici, în public. Haideti la mine, locuiesc în apropiere si sotul e plecat la serviciu. Si apoi, pe criza asta, orice banut conteaza Ajunsi la destinatie, tânara culca bebelusul, vine lânga mos, îsi dezveleste sânul si omul începe sa suga cu sete, plescaind de placere. Înnebunita de senzatii, ea îl mângaie pe cap si îl întreaba: - Tataie, nu vrei si altceva?... - Ba da. Un corn ... |
|

 Nivel: TOP TEAM
Inregistrat: 11/9/2008 Mesaje: 30045
| Tare Tzepii
si asta cu mosneagul e tare rau |
|
Nivel: Guest
Inregistrat: 2/12/2006 Mesaje: 14
| Banc sec:
Doua vaci,intr-un copac,crosetau apa minerala...La un moment dat,vin 2 crocodili,iar unul din ei intreaba: -Fetelor,stiti cat e ceasul? Atunci,una din vaci scoate o busola,si,dupa ce o butoneaza putin,ii spune crocodilului: -Da,miercuri...
:)) |
|
Nivel: ALBA CA ZAPADA
Inregistrat: 2/13/2006 Mesaje: 2390
| Incendiu mare la un spital. Ca de obicei, sosesc operativ SMURD-ul si pompierii. Actioneaza organizat, se lupta cu flacarile, dar îsi fac treaba profesionist, sting incendiul si intervin pentru salvarea persoanelor aflate în pericol. La urma, seful formatiei raporteaza managerului de spital: - Dle Doctor, operatiunea a fost încheiata cu succes, au fost salvati aproape toti, doar la subsol, din cele trei persoane inconstiente gasite acolo, doar doua am reusit sa le resuscitam, una... din pacate, a murit. Ne pare rau.. Doctorul: - Bai, sunteti nebuni? La subsol se afla morga..! |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 9/11/2007 Mesaje: 1349
| Un tigan face baie intr-un lac langa cimitir si-si lasa rufele pe mal. Cand a iesit din apa, nu si-a mai gasit hainele. A intrat in cimitir, a luat 2 funde de la o coroana, si-a pus una in fata si una in spate. Pe strada s-a intalnit cu un politist. – Bai, tigane, trebuie sa dai amenda! ... – Pentru ce, domn’politist? Ca nu sunt dezbracat, ce era sa fac daca mi-a furat rufele? – Pentru ce scrie pe funde, ma prostule! In spate scria: „Aici si-a depus familia ultimele sarutari”, iar in fata scria: „Pupa-l pe Gogu, ca nu se mai scoala-n veci”. |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 11/5/2009 Mesaje: 1537
| |
|

 Nivel: RUBIN
Inregistrat: 4/22/2009 Mesaje: 20813
| |
|
|
|