Bancul zilei-7
Subiectul anterior · Subiectul urmator
geanyna32
Scris: Saturday, November 19, 2011 4:57 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/16/2010
Mesaje: 534
un banc pentru francofoni

Un roman ajuns in Franta, isi ia petit dejuner (paine,unt,marmelada,croissant), cand un francez, mestecandu-si nelipsita sa guma, se aseaza linga el. Romanul il ignora in mod vadit, dar in ciuda acestui lucru francezul il apostrofeaza:
-Voi painea o mancati toata?
Romanul prost dispus:
-Evident.
Francezul facad un balon cu guma:
-Noi nu. Noi in Franta mancam doar miezul, coaja o adunam intr-un tomberon, o reciclam, o transformam in croisant si o vindem in Romania.Romanul pastreaza tacerea.Francezul insista:
-Voi puneti marmelada pe paine ?
Romanul:
-Evident.
Francezul intorcand guma intre dinti si ranjind, zice:
-Noi nu.In Franta, la micul dejun, noi mincam fructe proaspete, dar punem toate cojile si ramasitele intr-un tomberon, le reciclam, facem marmelada si o vindem in Romania . Atunci romanul intreba:
-Voi francezii faceti sex?
-Binenteles,raspunde francezul cu un zimbet imens.
-Si ce faceti cu prezervativele folosite, continua sa intrebe romanul.
-Le aruncam, binenteles
-Noi nu, continua romanul. In Romania , le strangem intr-un tomberon, le reciclam, le transformam in guma de mestecat si le vindem in Franta.
bereea
Scris: Saturday, November 19, 2011 5:40 PM
Avatar
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Mesaje: 22800
hohot hohot hohot hohot
rafira
Scris: Saturday, November 19, 2011 8:40 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/17/2010
Mesaje: 1959
hohot hohot hohot
Tzepii
Scris: Monday, November 21, 2011 9:15 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/13/2006
Mesaje: 2390
O femeie nervoasa isi suna barbatul :
- Pe unde naiba umbli?
- Draga mea stii magazinul ala de bijuteri unde ai vazut inelul ala imens cu diamant?
Mi-ai spus ca te-ai indragostit de el iar eu ti-am zis ca intr-o zi o sa ti-l cumpar. ...
... Femeia cu un glas mai moale :
- Of... IUBI…, da imi amintesc....
- Ei bine... eu sunt la barul de vizavi.

Mama, catre fiica:
- Ce o sa faci cand o sa ajungi mare ca mine?
- Pai... cura de slabire...

- Tata, ce este un idiot?
- In general, un idiot este o persoana care da o explicatie ambigua si lunga,din care persoana cu care discuta nu intelege nimic, intelegi?
- Nu...

- De ce v-ati oprit la 3 copii?
- Am auzit ca fiecare al 4-lea copil nascut e chinez

- Doctore, am voie sa beau bere? intreaba un alcoolic.
- Doamne fereste! raspunde doctorul. Asta v-am interzis acum doi ani!
- Da, dar mi-am inchipuit ca medicina a mai facut progrese...

Cabinetul unui psihiatru. Se deschide usa si intra un barbat, in patru labe cu ceva in gura.
Psihiatrul:
- Vai! Cine a venit la noi? O pisicuta?
Barbatul se taraie pana in coltul cabinetului.
Doctorul il urmareste.
- Un catelus?
Barbatul trece cu mana pe langa perete si se taraie in celalalt colt.
Doctorul nu renunta:
- Ah! Cred ca e un arici! Nu? O broasca testoasa?
Barbatul scoate un cablu din gura si zice:
- Auzi, ma mai freci mult la cap sau ma lasi sa iti instalez internetul?

O pacienta ii spune dentistului sau:
- Doctore, n-o sa ma doara ? Mor de frica! Cred ca decat sa-mi scot o masea, mai bine fac un copil.
- N-am nimic impotriva. Dar hotarati-va, ca sa stiu cum sa pun scaunul.

Doctorul viziteaza pacientii din salon:
- Si cum va merge azi, domnule Popescu?
- Rau de tot, nu mai am pofta nici de ceea ce mi-ati interzis dumneavoastra...

- Sa stii inculpat ca orice marturie mincinoasa se pedepseste cu inchisoarea de pana la 6 luni!
- Da, dar daca spun adevarul, risc 6 ani!

Doua blonde cautau prin padure un brad de Craciun.
Dupa o zi intreaga de stat in frig, una dintre ele ii spune celeilalte:
- Auzi, n-ar fi mai bine sa luam unul asa, fara globuri?
roxinthya
Scris: Monday, November 21, 2011 10:06 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/10/2009
Mesaje: 7238
hohot
Doua blocuri de locuit amplasate vizavi; vecinii de la etajul 5 au iesit la o tigara la balcon, unul din ei il suna pe celalat si ii zice:

- Vecine cand e ziua ta de nastere?

- 12 februarie. De ce?

- Vreau sa-ti cumpar niste jaluzele pentru geamuri... m-am saturat sa vad cum faci dragoste cu nevasta-ta. Celalalt intreaba:

- Dar ziua ta cand e?

- 12 ianuarie, zice el... De ce?

- Vreau sa-ti fac cadou o luneta sa vezi mai bine a cui nevasta este...
koko2008
Scris: Monday, November 21, 2011 10:08 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/11/2009
Mesaje: 5442
hohot hohot hohot hohot hohot hohot
KALE
Scris: Monday, November 21, 2011 10:27 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/21/2010
Mesaje: 2870
hohot hohot hohot
oanamaria
Scris: Monday, November 21, 2011 11:15 AM
Avatar
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 4/22/2009
Mesaje: 20813
hohot hohot angel
georgy
Scris: Monday, November 21, 2011 3:37 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/31/2009
Mesaje: 1842
Sotia pleaca de acasa în interes de serviciu.
Sotul îl scoala pe copilas de dimineata, îi face micul dejun si îl ia de mana sa-l duca la gradinita.
La gradinita educatoarea îi spune tatalui ca acest copil îi este necunoscut.
Îl duce la o a doua gradinita si la a treia.
Când ies de la a patra gradinita, copilul îi spune:
- Taticule, înca o gradinita si gata, ca întârzii la scoala!



Doi prieteni discuta in pauza de pranz la serviciu:
- Cum, tu joci poker, acasa, cu sotia?
- Ce sa fac? E singura modalitate de a-mi recupera o parte din salariu!



O femeie nervoasa isi suna barbatul pe mobil:
- Pe unde umbli la ora asta, de ce nu esti acasa, ma?
- Draga mea, stii magazinul ala de bijuterii unde ai vazut inelul ala imens cu diamant? Mi-ai spus ca te-ai indragostit de el iar eu ti-am zis ca intr-o zi o sa ti-l cumpar...
Femeia, cu un glas moale:
- Of... iubitul meu, da, imi amintesc...
- Ei, eu sunt la barul de langa.


El: Vrei sa te mariti cu mine?
Ea: Ai apartament?
El: Nu...
Ea: Ai BMW?
El: Nu...
Ea: Salariu ai?
El: Nu am salariu... dar...
Ea: Niciun dar!! Cum pot sa ma marit cu tine când nu ai nimic din ce îmi doresc?
El pleaca bolborosind: Am o vila la munte, una la mare, una in Caraibe si in Bucuresti vila aia in care locuiesc. Am Porche, Ferrari si Mercedes. E nebuna, de ce sa mai cumpar si un BMW? De unde salariu... daca eu sunt bancher?


Seara, sot si sotie, vizioneaza un film de groaza. Dintr-o data, apare pe ecran un monstru.
Sotia: - Oh, mama!
Sotul: - Da, asa pare...


Un vames este sunat la locul de munca si i se spune ca nevasta lui e cu un alt tip. Vamesul se urca în JEEP si se duce acasa. Când ajunge, o întreaba pe sotie:
- Unde-i fraieru’ ala?
- Cine?
Vamesul începe si cauta. Mai întâi se uita sub pat.
- Nu-i nimeni.
Apoi cauta în bucatarie:
- Nimeni.
Apoi cauta în dulap. Acolo statea un tip cu 100 de marci în mâna. Vamesul ia banii si zice:
- Nimeni.



2 politisti in statia de parcare:
- Ma, da ce frig mi-e la maini!
- De ce nu-ti bagi mainile in buzunar?
- Pentru ca acolo sunt manusile!


Bolnavul:
- Doctore, dupa operatia la amigdale, ma doare rau de tot în spate, jos, spre mijloc... insuportabil!
- E normal sa te doara putin, o vreme... Ti-am scos un rinichi.
- Mie?!?!?! Dar eu nu aveam nicio problema cu rinichii!!!!!
- Stiu, aveam eu o obligatie...


Un tip intra disperat intr-o farmacie:
- Repede, da-mi te rog ceva pentru diaree, e urgent!!
Farmacista devine agitata si-i da din greseala un calmant.
Tipul, in foarte mare graba, ia medicamentul si fuge.
Dupa cateva ore, revine tipul cu diaree la farmacie.
Farmacista:
- Mii de scuze, domnule. Cred ca din greseala v-am dat un medicament pentru calmare. Cum va simtiti?
La care tipul raspunde:
- Cacacios... dar linistit...


Undeva la tara... Bataie în geam noaptea pe la ora trei:
- Hei, n-ai vazut o turma de boi?
- De ce? Ai ramas în urma?


Un reporter si doi sateni:
Reporterul:
- De ce v-ati luat telefoane?
Gheorghe, vorbind la telefon cu Nelu, aflat la 3 metri distanta:
- I-auzi ba Nalule, de ce ne-am luat, ba, noi celulare?
Nelu:
- Ca sa vorbim intre noi. Da' de ce ?
Gheorghe:
- Pai ma intreaba un reporter... pupam-ar...
Nelu:
- Si pe mine!
Reporterul:
- Haideti, lasati putin telefoanele... sa vorbim.... Dumneavoastra cat platiti pe luna?
Gheorghe:
- Eu nu platesc nimic, dom'ne!
Reporterul:
- Cum, domnule, daca vrei sa vorbesti cu domnu' Nelu, cum faci?
Gheorghe:
- Pai sun numai la numerele netaxabile... zic.. "Alo... pompierii?.. Vedeti c-a luat foc casa lu' Nelu... daca tot ajungeti acolo spuneti-i ca-l astept la 8 la carciuma!"
Reporterul:
- Si dumneata cum ii raspunzi?
Nelu:
- E... pai eu nu pot sa fiu marlan ca asta.... auzi.. dai telefon la pompieri. Dau la salvare! "Alo, salvarea? Vedeti c-a murit Gheorghe... si daca n-a murit s-aduca tablele!"


Era un nebun asezat pe o banca, si radea cu pofta.
Trece un domn si il intreaba:
- De ce razi?
- I-am facut o gluma soferului de autobuz. Am platit biletul, dar nu am urcat!

KALE
Scris: Monday, November 21, 2011 4:38 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/21/2010
Mesaje: 2870
hohot hohot hohot
ilioara
Scris: Tuesday, November 22, 2011 7:56 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/5/2009
Mesaje: 1230
hohot hohot hohot
gabyta
Scris: Tuesday, November 22, 2011 9:24 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/20/2011
Mesaje: 3242
hohot hohot hohot hohot cool cool
Flavyafetitza
Scris: Tuesday, November 22, 2011 11:00 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/25/2011
Mesaje: 427
hohot hohot hohot hohot
koko2008
Scris: Wednesday, November 23, 2011 8:48 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/11/2009
Mesaje: 5442
LA cafea rad mereu intrand aici hohot hohot hohot hohot hohot
raly
Scris: Wednesday, November 23, 2011 9:16 AM
Avatar
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Mesaje: 25891
hohot hohot hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.