Bancul zilei - partea a doua
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ira_tgr
Scris: Saturday, May 19, 2007 9:36 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/2/2007
Suna o blonda la politie:
- Mi-au spart masina, mi-au furat totul... si volanul, si pedalele, si schimbatorul de viteze, totul...
Peste 5 minute, îsi da cu palma peste cap si suna iar la politie:
- Va rog sa ma scuzati, m-am urcat în spate!

Un betiv iese din bar si se împiedica de o piatra. Se ridica, însa iar cade. Suparat, spune:
- Daca stiam ca pic iar, nu ma mai ridicam.

OFERTA SPECIALA LA MICROSOFT:
La achizitionarea oricarui sistem de operare Windows 95, 98, Me, 2k, XP, vi se ofera gratis 2 manusi de box si 5 butoane de Reset!

Un tip încercînd sa agate o blonda:
- Domnisoara, nu cumva ne-am vazut ieri la gradina zoologica?
- Parca da, în ce cusca erati?
Alina
Scris: Saturday, May 19, 2007 2:42 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
hohot hohot hohot hohot hohot
Kiki
Scris: Saturday, May 19, 2007 2:47 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
ira_tgr wrote:
....

Un tip încercînd sa agate o blonda:
- Domnisoara, nu cumva ne-am vazut ieri la gradina zoologica?
- Parca da, în ce cusca erati?

Asta e beton! hohot hohot hohot
Trandafir_galben
Scris: Saturday, May 19, 2007 7:23 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
hohot hohot asta suna si in genu ce zodie esti ...si pe urma il intrebi in ce cusca erai ..cand ne-am intalnit la zoohohot hohot
cojcobete
Scris: Monday, May 21, 2007 7:16 AM

Little Johnny came running into the house and asked, "Mommy, can little girls have babies?"
"No," said his mom, "Of course not."
boy
Little Johnny then ran back outside and his mom heard him yell to his friends, "It's okay, we can play that game again!"
yes
cojcobete
Scris: Monday, May 21, 2007 7:26 AM

A very successful lawyer parked his brand-new Lexus in front of his office, ready to show it off to his colleagues. As he got out, a truck passed too close and completely tore the door off of the driver's side. The counselor immediately grabbed his cell phone, dialed 911, and within minutes a policeman pulled up.
Before the officer had a chance to ask any questions, the lawyer started screaming hysterically. His Lexus, which he had just picked up the day before, was now completely ruined and would never be the same, no matter what the body shop did to it.

When the lawyer finally wound down from his ranting and raving, the officer shook his head in disgust and disbelief.

"I can't believe how materialistic you lawyers are," he said. "You are so focused on your possessions that you don't notice anything else."

"How can you say such a thing?" asked the lawyer.

The cop replied, "Don't you know that your left arm is missing from the elbow down? It must have been torn off when the truck hit you."

"Ahhh!" screamed the lawyer. "Where's my Rolex?!?"
Lilly of the valley
Scris: Monday, May 21, 2007 12:19 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
ti s-a mai spus ca suntem romani!!! ne dai cumva lectii de engleza?
cojcobete
Scris: Monday, May 21, 2007 1:40 PM

Nu dau lectii de engleza nimanui, insa la eventuale insistente va pot si traduce respectivele bancuri! hainoroc
Si se pot citi si pe celelalte pagini din acest topic anumite bancuri in engleza, la care nu s-a gasit nimeni sa comenteze! closedtopic
cojcobete
Scris: Monday, May 21, 2007 1:45 PM

- John!
- Yes, Sir .
- Adu-mi un pahar cu apa!
- Ok, Sir.
- John!
- Yes, Sir.
- Mai adu-mi înca unul.
- Bine, Sir .
- John!
- Mai adu-mi un pahar cu apa...
- Dar, Sir, nu va face bine atîta apa... hainoroc
- John, esti nebun, nu vezi ca arde biblioteca?
Kiki
Scris: Monday, May 21, 2007 2:55 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Fetelor, ca sa nu existe discutii, o sa deschidem un topic cu bancuri in engleza. pupici

Mariuta, nimeni nu vrea sa dea lectii nimanui. Au mai fost bancuri in engleza, e adevarat.

Cojcobete, fetelor, bancurile in engleza vor fi postate incepand de azi in alt topic. Adica AICI

Multumesc de intelegere! pupici pupici
Alina
Scris: Monday, May 21, 2007 2:56 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
Sunt de acord cu Cristina. bravo bravo bravo
Lilly of the valley
Scris: Monday, May 21, 2007 3:06 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
perfect!
bereea
Scris: Tuesday, May 22, 2007 4:52 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Un roman, ajuns in Franta, isi ia "petit dejuner"-ul
(cafea, croissant, paine, unt si marmelada) cand un
francez, mestecandu-si nelipsita sa guma, se aseaza
langa el. Romanul il ignora in mod vadit, dar in ciuda
acestui lucru, francezul il apostrofeaza:
- Voi painea o mancati toata?
Romanul raspunde, prost dispus:
- Evident.
Francezul facand un balon cu guma:
- Noi nu. In Franta mancam doar miezul. Coaja o adunam intr-un tomberon, o reciclam, o transformam in croissant si o vindem in Romania, continua, cu o strambatura insolenta.
Romanul pastreaza tacerea.
Francezul insista:
- Voi puneti marmelada pe paine?"
Romanul:
- Evident.
Francezul, intorcand guma intre dinti si ranjind,zice:
- Noi nu. In Franta, la micul dejun, noi mancam fructe proaspete, dar punem toate cojile si ramasitele intr-un tomberon, le reciclam, facem marmelada si o vindem in Romania.
Atunci, romanul intreaba:
- Voi francezii faceti sex?
- Bine-nteles! raspunde francezul cu un zambet imens.
- Si ce faceti cu prezervativele folosite?" continua sa intrebe romanul.
- Le aruncam, bine-nteles.
- Noi nu, conchide romanul. In Romania, le strangem intr-un tomberon, le reciclam, le transformam in guma de mestecat si le vindem in Franta.
Tzepii
Scris: Wednesday, May 23, 2007 3:45 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/13/2006
Draga fiule,

Iti scriu aceste randuri ca sa stii ca iti scriu. Daca primesti aceasta scrisoare inseamna ca a ajuns cu bine. Daca nu o primesti, atunci sa ma anunti pentru a ti-o mai trimite o data. Iti scriu incet pentru ca stiu ca tu nu citesti prea repede. Acum cateva zile tatal tau a citit ca marea majoritate a accidentelor se petrec la o distanta de un kilometru de casa. De aceea ne-am hotarat sa ne mutam mai departe. Noua casa este minunata; are si masina de spalat, dar nu stiu sigur daca merge. Ieri, am bagat lenjeria in ea, am tras de maneta, si de atunci n-am mai vazut-o. Vremea pe aici nu e foarte rea. Saptamana trecuta n-a plouat decat de doua ori. Prima data, ploaia a tinut 3 zile, a doua oara 4 zile. Apropo de vesta pe care o vroiai, unchiul Petre mi-a spus ca daca o trimitem cu nasturi, cum sunt ei grei, o sa coste mai mult; atunci am taiat nasturii si i-am pus in buzunar.
In sfarsit, l-am ingropat pe bunicu'; l-am gasit cand ne-am mutat. Era in dulap din ziua in care a castigat la "De-a v-ati ascunselea". Sa-ti mai zic ca alaltaieri, a explodat bucataria si tatal tau si cu mine am "zburat" din casa. Ce emotie! A fost pentru prima data dupa multi ani cand tatal tau si cu mine iesim impreuna undeva. A venit doctorul sa vada daca suntem in regula, si mi-a pus un tub de sticla in gura. Mi-a zis sa nu vorbesc 10 minute. Tatal tau s-a oferit sa cumpere tubul acela. Si daca tot vorbim de taica-tu, te anunt ca si-a gasit de lucru, e foarte mandru de asta. Lucreaza peste aproape 500 de oameni. L-au angajat sa tunda iarba in citimir.
Sora ta Julia, cea care s-a casatorit cu sotul ei, a nascut in sfarsit, da' nu stim inca sexul copilului. N-as putea inca sa-ti spun daca esti unchi sau matusa. Taica-tu a intrebat-o pe sora-ta Lucia daca mai este insarcinata. Lucia i-a zis ca da, in 5 luni de-acum; atunci taica-tu a intrebat-o daca era sigura ca era al ei. Ea i-a spus sigur ca da. Ce fata sigura, cata mandrie! Asa fata, asa tata! Varul tau Paul s-a casatorit si se roaga in fiecare zi in fata sotiei lui. E fecioara! Dimpotriva, nu l-am mai vazut pe unchiul Vasile, ala care a murit anul trecut... Cel mai rau e frate-tu ala mic, Ionut. A incuiat masina si a lasat cheile inauntru. A trebuit sa se duca pana acasa sa aduca dublura ca sa ne scoata pe toti de acolo.
Bine, fiule. Nu pot sa-ti trec adresa pe plic pentru ca n-o stiu. De fapt, ultima familie care a locuit aici, a plecat cu numerele pentru a le pune la noua adresa. Daca o vezi pe Margareta, transmite-i salutarile noastre. Daca n-o vezi nu-i spune nimic.
Mama ta care te adora,
Antoaneta

P.S. Aveam de gand sa-ti pun si niste bani, dar deja am inchis plicul."
Maria & Mario
Scris: Wednesday, May 23, 2007 6:11 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
alcool hohot hohot hohot hohot hohot hohot hohot hohot hohot hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.