Bancul zilei - partea a doua
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lilly of the valley
Scris: Sunday, July 15, 2007 2:23 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
hohot hohot hohot papagal
Kmy
Scris: Sunday, July 15, 2007 6:46 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/13/2006
'Conversatie radio in ocean'
(Acest text reprezinta o transcriere a unei convorbiri radio reale, dintre un vas din
Armata Statelor Unite si autoritatile canadiene de coasta din
Newfoundland, in octombrie 1995)

Americanii:
- Va rugam sa schimbati directia voastra cu 15 grade inspre nord, pentru a evita ciocnirea!
Canadienii:
- Va recomandam ca dumneavoastra sa va schimbati directia cu 15 grade inspre sud, pentru ca sa putem evita ciocnirea!
Americanii:
- Aici capitanul vasului Armatei SUA. Repet: schimbati directia!...
Canadienii:
- Nu!... Repetam: Dumneavoastra trebuie sa schimbati directia!...
Americanii:
- Suntem portavionul 'Abraham Lincoln', care este -ca dimensiuni- al doilea vas al Statelor Unite ale Americii in Oceanul Atlantic. Ne insotesc trei distrugatoare, trei crucisatoare si numeroase alte vase de sprijin!... Cer ca dumneavoastra sa va schimbati urgent directia cu 15 grade inspre nord! In caz contrar, vom trece la a lua masurile necesare pentru garantarea securitatii acestui vas!...
Canadienii:
- Noi suntem doar un far! Voi hotariti!...

La inspectia de dimineata, unul din soldati are nasul julit...
- Soldat, cu cine te-ai batut?
- Cu nimeni, sa traiti!
- Atunci ce-ai patit la nas?
- M-am muscat, sa traiti!
- Soldat, ma crezi prost?
- Nu, sa traiti!
- Cum ... 'te-ai muscat' cand nasul e deasupra gurii?
- Pai, m-am urcat pe un scaun, sa traiti!...

Bula si cu Strula se duc la razboi... Strula moare pe front si -pentru a nu mai trimite curieri- i se traseaza lui Bula sarcina de a transmite familiei indoliate cumplita veste...
In casa la Strula, cu rudele acestuia adunate pe langa masa, dornice sa auda fapte de arme, Bula zice:
- Pai, acum o saptamana, pe cand stateam noi acolo, in transee, ce credeti ca i-a trecut lui Strula prin cap?
Rudele lui Strula, se privesc unii pe altii, intr-o ignoranta deplina: '?!?...'
Si, tot Bula:
- Pai, uite-asa un glontoi!...

S.ELENA
Scris: Sunday, July 15, 2007 10:49 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2007
hohot hohot hohot hohot

Bula, militar in termen, ii trimite mamei sale o grenada si un biletel atasat: "Daca scoti cuiul grenadei, primesc 2 saptamani de permisie!"
Kiki
Scris: Sunday, July 15, 2007 10:54 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Bancul cu farul a fost super hohot hohot

O fi primit Bula alea doua saptamani de permisie? hohot hohot
S.ELENA
Scris: Sunday, July 15, 2007 11:08 PM
Nivel

Kiki wrote:
O fi primit Bula alea doua saptamani de permisie? hohot hohot

oare scratch ras ras
Kmy
Scris: Monday, July 16, 2007 8:31 PM
Nivel

Un balenoi se invarte in jurul unei balene si-i spune cu glas mieros:
- Guvernele tuturor tarilor, sute de organizatii ecologiste, lideri politici de marca, milioane de oameni ... toti se lupta ca specia noastra sa supravietuiasca, iar tu imi spui mie ca te doare capul?!?...

O soparla si un urs koala stateau intr-un copac si fumau marijuana. Deodata, soparlei i se face sete. Coboara din copac si se duce la rau, pentru ca sa bea apa. Din mijlocul raului, crocodilul o vede pe soparla cam 'tulbure' si o intreaba:
- Da ce-i cu tine, soparlo?!?... De ce esti asa de ametita?!?...
- Eeeee, ce stii tu!... Eu si koala boierim in copac, fumand marijuana!...
Avand principii de viata foarte curate si o fire foarte moralizatoare, crocodilul se duce la copac, ca sa-l certe pe ursul koala...
Cand ursuletul da cu ochii de crocodil face ochii cat cepele si urla ingrozit:
- Da' cata apa ai baut, faaaaaa?!?...

Un caine isi priveste stapanul si mediteaza:
'Imi dai de mancare, ma ingrijesti, ma iubesti... Inseamna ca esti un zeu!'
O pisica isi priveste stapanul si mediteaza:
'Imi dai de mancare, ma ingrijesti, ma iubesti... Inseamna ca sunt un zeu!'

Iepurasul a fumat niste 'iarba' si acum zace lat, pe marginea lacului.
Apare un castor:
- Ce faci, iepurasule?
- Am fumat niste 'iarba' si acum ma simt in al noualea cer!... Hai, ia si tu de aici! ...
Castorul ia tigara si trage un fum... Iepurasului ii vine o idee si zice:
- Stii ce-ar fi si mai grozav, castorule? Sa tragi un fum, sa-ti tii rasuflarea, sa te scufunzi, sa inoti pana pe partea cealalta a lacului si abia acolo sa expiri!
Castorul se executa. Pe partea cealalta a lacului, cade lat de placere.
Apare un hipopotam:
- Ce faci, castorule?
- E un iepuras pe partea cealalta a lacului care are o marfa grozava. Tine-ti rasuflarea, inoata pe sub apa, si cand iesi pe partea cealalta, dai de el.
Hipopotamul se executa... Cand iese pe partea cealalta, iepurasul casca niste ochi mari la el, si-i striga innebunit:
- Expira, castoruleee!... Nu ti-am zis sa expiri?!?...
mommy
Scris: Monday, July 16, 2007 8:48 PM
Nivel

Inregistrat: 11/18/2006
Kmy wrote:
... toti se lupta ca specia noastra sa supravietuiasca, iar tu imi spui mie ca te doare capul?!?...

hohot hohot hohot
Kmy
Scris: Monday, July 16, 2007 9:47 PM
Nivel

Ion, proaspat casatorit cu Maria, la consilierul familial, discutand despre aspectele sexuale ale relatiei...
- Domnule consilier, trebuie sa va anunt faptul ca ieri am atins perfecta compatibilitate sexuala cu Maria!...
- Da?!?... Cum asa?!?...
- Pai, ieri ne-a durut capul pe amandoi!...

Intr-o zi Bulisor este dus de catre parinti la Zoo...
Zarind un paun, incepe sa zbiere extaziat:
- Tata!... Mama!... Ia priviti ce gaina inflorita e acolo!...
MNiko
Scris: Monday, July 16, 2007 10:12 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Kmy wrote:
... ieri ne-a durut capul pe amandoi!...

hohot hohot hohot hohot hohot
S.ELENA
Scris: Monday, July 16, 2007 11:29 PM
Nivel

Kmy wrote:
Ion, proaspat casatorit cu Maria, la consilierul familial, discutand despre aspectele sexuale ale relatiei...
- Domnule consilier, trebuie sa va anunt faptul ca ieri am atins perfecta compatibilitate sexuala cu Maria!...
- Da?!?... Cum asa?!?...
- Pai, ieri ne-a durut capul pe amandoi!...

hohot hohot hohot ras ras ras
MNiko
Scris: Tuesday, July 24, 2007 8:22 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Plimbandu-se pe o plaja din California, un barbat s-a impiedicat de o lampa. A ridicat-o si a scuturat-o de praf, iar din lampa a aparut un duh, care i-a spus:
- Bine, bine, m-ai eliberat din lampa... E a patra oara luna asta si m-am saturat, asa ca poti sa uiti de cele trei dorinte. O sa-ti indeplinesc doar una!
Surprins, dupa un moment de gandire, barbatul a spus:
- Totdeauna am vrut sa merg in Hawaii , dar am rau de mare si imi e frica de avion. Te rog sa-mi construiesti un pod pana acolo, ca sa pot merge cu masina!
Duhul a inceput sa rada:
- Asta e imposibil. Gandeste-te la logistica necesara! Cum pui piloni pe fundul Pacificului? Gandeste-te cat ciment, cat otel! In nici un caz. Pune-ti alta dorinta!
Omul s-a gandit un timp incercand sa gaseasca o dorinta care sa-i poata fi indeplinita.
- Stii, am fost insurat de patru ori... Sotiile mele toate au spus ca sunt un insensibil. As vrea sa devin sensibil, sa inteleg femeile, sa stiu ce simt ele cand nu vor sa-mi vorbeasca, sa stiu de ce gandesc un anumit lucru si spun cu totul altceva, sa stiu ce le-ar putea face fericite...
Duhul:
- Podul ala... cum il vrei? Cu cate benzi pe sens ?

**************************************************************************************************************************

Un roman, un american si un rus la bordul unui vas, discuta:
Americanul- Eu sunt cel mai fericit marinar din lume. Am in cabina un laptop care receptioneaza orice miscare din dormitorul nevestei. Daca ma înseala vad tot imediat!...
Rusul- Interesant, eu am un emitator minune sub salteaua din dormitorul nevestei, imediat stiu daca ma înseala, pentru ca la greutate mare pe pat, ma atentioneaza oriunde m-as afla pe vas.
Romanul- nimic...
Americanul- Mai romanasule, tu n-ai nici un aparat pentru supravegherea nevestei in cabina???.
La care, romanul- nu, n-am. Dar daca vreau sa stiu cu cine am fost înselat, când ajung acasa, deschid usa la vecina si-i spun:curvo. La care ea:curva-i nevasta-ta, ca am vazut intrand la ea pe cutare, pe cutare... si stiu tot...

**********************************************************************************************************************************

Unu evadeaza de la inchisoare. Intra intr-o casa si da peste un cuplu in pat. Ii cere tipului sa se ridice si il leaga de un scaun, apoi, in timp ce o lega pe femeie de pat, se apropie de ea, si o saruta pe gat, apoi se ridica si merge la toaleta.

Barbatul ii spune femeii: "Uita-te la infractor! a stat multi ani la inchisoare si n-a mai vazut demult o femeie. Am vazut cum te-a sarutat pe gat. Dak vrea sex, sa nu te opui, sa nu tipi, da-i satisfactie, chiar daca iti este sila de el! e periculos, iar daca o sa se infurie, ne va ucide. Sa fii tare, iubita mea! Te iubesc!"

Femeia: "Nu ma saruta pe gat, ci imi soptea la ureche. Mi-a spus ca e homosexual si crede ca esti dragut, apoi m-a intrebat daca avem vaselina in casa. Eu i-am spus ca este in baie. Fii tare, iubitule! Si eu te iubesc !"
codruta
Scris: Tuesday, July 24, 2007 6:53 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Un somer merge sa se angajeze la Microsoft ca om deservicu. Managerul de acolo il supune unui test deaptitudini: spalatul podelelor, spalatul geamurilor
etc. Dupa test ii spune: "Vei avea un salariu de 30$ pe zi. Lasa-mi adresa de e-mail ca sa-ti trimitformularul sa il completezi si sa-ti spun unde sicand sa vii in prima zi la lucru." Somerul recunoaste cinstit ca nu are nici calculator, nici adresa de e-mail. "Atunci inseamnaca tu virtual nu existi si deci nu te pot angaja laMicrosoft", ii spune managerul. Uimit, omul pleaca si nestiind cealtceva ar putea face, cu ultimii 10 $ din buzunar cumpara o lada cu10 kg de rosii de la supermarket, pe care, in douaore, le revinde cu profit de 100%. Repetand procedeul de mai multe ori in ziua aceea ajunge seara cu aproape 100 $ mai mult decat avea dimineata. Asa a realizat ca putea sa traiasca vanzand rosii. Sculandu-se dimineata devreme si culcandu-se noaptea tarziu omul nostru a realizat un profit bun in scurt timp. Apoi si-a cumparat o
masina pentru transportul rosiilor, iar la sfarsitul primului an a avut un intreg parc de camioane si o multime de angajati dintre somerii ca si el, toti vanzand rosii. Era momentul ca gandindu-se la viitorul sotiei si al copiilor sa faca o asigurare pe viata. A telefonat deci unei companii de asigurari si a ales o asigurare foarte scumpa, care sa reflecte noua lui situatie de milionar. La sfarsitul convorbirii, persoana cu asigurarea i-a cerut adresa de e-mail pentru a-i trimite documentatia. Cand omul nostru a spus ca nu are asa ceva, persoana de la compania de asigurari a fost uimita: "Cum ai reusit atunci sa faci o asemenea avere fara internet, e-mail si e-commerce? Imagineaza-ti unde ai fi fost acum daca ai fi fost conectat de la inceput." Milionarul rosiilor a raspuns
prompt: "Imi imaginez. As fi fost om de serviciu la Microsoft." Morala :
1) Internetul,e-mail si e-commerce-ul nu trebuie sa ne conduca in viata.
2) Fa-ti un e-mail daca vrei sa fii om de serviciu la Microsoft.
3) Daca nu ai e-mail, dar muncesti din greu, inca poti deveni milionar.
4) Presupunand ca citesti aceasta povestire prin intermediul e-mail-ului sau internetului esti tot mai aproape de a deveni om de serviciu si tot mai departe de a deveni milionar.

Lilly of the valley
Scris: Tuesday, July 24, 2007 8:23 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Codruta e tare!cool Din pacate se mai intampla si in realitatebanghead
Kmy
Scris: Tuesday, July 24, 2007 10:51 PM
Nivel

Intr-o zi, tatal Alinutei se duce la ea in camera si ii spune suparat:
- Alinuto ti-am spus sa nu te mai joci cu foarfeca, uite cate degete ai facut pe jos!!!

Doi tigani gasesc doua proiectile.
Se hotarasc sa-l taie sa vada ce e inauntru.
Trece un om si intreaba:
-Ce faceti cu proiectilul ala? Daca explodeaza?
La care tiganii:
-Nu-i nimic, ca mai avem unul in sura!

Vine o inspectie la spitalul de nebuni.
-Dumneata de ce esti internat aici ?
-Din greseala, domnule doctor . Numai pentru simplu fapt ca imi plac ciorapii negri...
-Asta nu-i un motiv ... Si mie imi plac ciorapii negrii ...
- Vai ce ma bucur ! Si cum va plac ? Fierti sau la cuptor ?
S.ELENA
Scris: Wednesday, July 25, 2007 12:07 AM
Nivel

ras ras ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.