Baby Lounge
Subiectul anterior · Subiectul urmator
taki
Scris: Tuesday, July 18, 2006 10:55 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
Sa inteleg ca numai in Ro avem de a face cu aceste neajunsuri? uff banghead plans
Anca
Scris: Tuesday, July 18, 2006 10:58 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/26/2006
A, da... era sa omit marea facilitate de la Billa: au carucioare de marfa cu masinuta dedesupt, si la toaleta au hartie igienica... Apropo de toalete, la Sellgros si la Metro sunt curate, cel putin la Timisoara si Arad, dar asta nu se poate numi facilitate ptr bb. Pana acum cea mai mare treaba ptr mine e ca ma lasa cu copilul inauntru, sa nu trebuiasca sa ma rog de unii si altii sa mi-l supravegheze.
taki
Scris: Tuesday, July 18, 2006 11:00 AM
Nivel

Anca wrote:
A, da... era sa omit marea facilitate de la Billa: au carucioare de marfa cu masinuta dedesupt, si la toaleta au hartie igienica... Apropo de toalete, la Sellgros si la Metro sunt curate, cel putin la Timisoara si Arad, dar asta nu se poate numi facilitate ptr bb. Pana acum cea mai mare treaba ptr mine e ca ma lasa cu copilul inauntru, sa nu trebuiasca sa ma rog de unii si altii sa mi-l supravegheze.

Cum adica sa te lasa cu bb inauntru??? oare

Nu ai voie sa mergi cu bb la cumparaturi??? Cred ca m-am ratacit printre randuri. uff
Anca
Scris: Tuesday, July 18, 2006 12:05 PM
Nivel

Sa ma explic: era putina gluma aici, ca ptr mine e o facilitate sa intru cu bb la cumparaturi, la Metro m-a pus sa semnez o declaratie pe proprie raspundere ca iau copilul cu mine si sa am asupra mea tot timpul fituica aia.
Roxanel
Scris: Tuesday, July 18, 2006 12:09 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/13/2006
Anca wrote:
Sa ma explic: era putina gluma aici, ca ptr mine e o facilitate sa intru cu bb la cumparaturi, la Metro m-a pus sa semnez o declaratie pe proprie raspundere ca iau copilul cu mine si sa am asupra mea tot timpul fituica aia.

hohot Adica ce le era frica ca-l abandonezi printre rafturi? Mai asa ceva nici in filme nu vezi. hohot
Kiki
Scris: Tuesday, July 18, 2006 12:11 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Anca wrote:

Vorbesti serios? banghead banghead banghead
Anca
Scris: Tuesday, July 18, 2006 12:14 PM
Nivel

Da, mai, asa de nasol m-am simtit ca tipa aia de la intrare numai de intampinat nu era, a vorbit tare cu repros cu mine, si nu mi-a picat bine, eu sunt si mai emotiva si mai simtita asa, si m-am jenat.... da' ce sa fac? mie imi place sa-l iau cu mine daca se poate din toate motivele de pe lumea asta, simt ca daca nu ii dauneaza lui e bine sa fie cu mine sa vada, sa simta, sa descopere lumea (si asa rea si neprimitoare cum e uff ).
Roxanel
Scris: Tuesday, July 18, 2006 12:23 PM
Nivel

Anca wrote:
Da, mai, asa de nasol m-am simtit ca tipa aia de la intrare numai de intampinat nu era, a vorbit tare cu repros cu mine, si nu mi-a picat bine, eu sunt si mai emotiva si mai simtita asa, si m-am jenat.... da' ce sa fac? mie imi place sa-l iau cu mine daca se poate din toate motivele de pe lumea asta, simt ca daca nu ii dauneaza lui e bine sa fie cu mine sa vada, sa simta, sa descopere lumea (si asa rea si neprimitoare cum e uff ).

Mai dar din ce motive te-au pus sa semnezi hartzoaga aia? Le era frica ca ce anume? banghead
Anca
Scris: Tuesday, July 18, 2006 12:33 PM
Nivel

Cred ca este o explicatie si la asta totusi, poate e cumva o politica a firmei ca daca se intampla ceva cu copilul in magazin ei nu raspund... cel putin asa cred pentru ca nici macar nu s-au chinuit sa imi explice putin de ce imi cer ceea ce imi cer. E o declaratie prin care eu imi asum raspunderea ca il supraveghez pe copil ca sa nu produca prejudicii lui sau altora si de asemenea, ca iau la cunostinta ca accesul copiilor e permis doar insotiti si supravegheati permanent. Pana la urma e de bun simt ce scrie acolo, deranjant e modul in care fac cunoscuta treaba asta. Tonul a fost ceva de genul: sa nu te mai vad pe aici cu demolatorul tau de copil de 2 luni banghead.
Roxanel
Scris: Tuesday, July 18, 2006 12:35 PM
Nivel

Anca wrote:
Cred ca este o explicatie si la asta totusi, poate e cumva o politica a firmei ca daca se intampla ceva cu copilul in magazin ei nu raspund... cel putin asa cred pentru ca nici macar nu s-au chinuit sa imi explice putin de ce imi cer ceea ce imi cer. E o declaratie prin care eu imi asum raspunderea ca il supraveghez pe copil ca sa nu produca prejudicii lui sau altora si de asemenea, ca iau la cunostinta ca accesul copiilor e permis doar insotiti si supravegheati permanent. Pana la urma e de bun simt ce scrie acolo, deranjant e modul in care fac cunoscuta treaba asta. Tonul a fost ceva de genul: sa nu te mai vad pe aici cu demolatorul tau de copil de 2 luni banghead.

Mda, sa zicem. Oricum pana acum n-am mai auzit chestia asta. In loc sa puna lumea sa semneze hartii mai bine ar face cursuri de conduita angajatilor. puker :81pukel:
kali
Scris: Tuesday, July 18, 2006 1:04 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Anca wrote:

Mda, si noi dam cu subsemnatul pntru fiecare cumparatura pe care o facem la Metro insotiti de bb.
Fetele din Bucuresti, da' nici macar in mall-uri nu sunt camere ''mama si copilul''? Am vazut ca in Iasi sunt...oare
Alina
Scris: Tuesday, July 18, 2006 1:17 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
kali wrote:
Mda, si noi dam cu subsemnatul pntru fiecare cumparatura pe care o facem la Metro insotiti de bb.

Da, si noi la fel, zilele trecute, satula de hartogaraia asta, am mintit spunand ca varsta Catincai e 6 ani, (sub 6 ani trebuie sa dai declaratie - ca iti supraveghezi copilul, etc, au si ei dreptatea lor), in cealalta parte a magazinului (la constructii) chiar m-am certat cu un nenorocit (s-a trezit el, badea Gheorghe sa ma ia la rost, nu nu nu se poate).
Kiki
Scris: Tuesday, July 18, 2006 1:24 PM
Nivel

kali wrote:

Fetele din Bucuresti, da' nici macar in mall-uri nu sunt camere ''mama si copilul''? Am vazut ca in Iasi sunt...oare

Mai, eu am fost in Mall si merg destul de des. Nu am vazut asa ceva. E drept ca nici nu am intrebat. Dar cu prima ocazie, intreb si va spun.
taki
Scris: Tuesday, July 18, 2006 1:49 PM
Nivel

Eu am ramas fara cuvinte :@: , auzi, sa semnezi ca sa poti face cumparaturi in marketuri.

Daca-i zic lui Taka se strica de ras, sau de plans ?!oare hohot hohot hohot
Kiki
Scris: Tuesday, July 18, 2006 1:51 PM
Nivel

taki wrote:
Eu am ramas fara cuvinte :@: , auzi, sa semnezi ca sa poti face cumparaturi in marketuri.

Daca-i zic lui Taka se strica de ras, sau de plans ?!oare hohot hohot hohot

Cred ca mai degraba de plans. Sau nu-i mai zice deloc ca poate nici nu mai vine in tara asta inapoiata.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.