Baby Lounge

Options Baby Lounge
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delfinasa
Postat: Tuesday, July 18, 2006 6:55 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Numai in Ro se putea sa se faca chestii de-astea cu semnat hartii...aici e de bun simt ca odata ce te duci cu copilul in magazin ai grija de el, sa nu rastoarne marfa si sa faca ravagii, dar si-asa am vazut, nu numai copii, ci si oameni in toata firea care daramau lucrurile de pe rafturi si le lasau jos mototolite sau sparte, ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat si nimeni nu le zice nimic...sunt nesimtiti si pe-aici si inca cati, dar angajatii magazinelor sunt instruiti sa fie foarte respectuosi cu clientii, chiar daca le fac pocinoguri si ei strang incontinuu dupa ei, au un cult al clientului pe care-l respecta ca pe ochii din cap...cand au reduceri mari, e varza in magazine, angajatii stau numai printre rafturile cu marfa si le aranjeaza la loc, in timp ce clientii fac dezastru in urma lor...este cam munca lui Sisif atunci, dar nimeni nu-ti atrage atentia ca ai daramat ceva, te lasa in pace desi vad cum unii-si bat efectiv joc si ei aranjeaza dupa toti, iar tu esti happy si cumperi mai mult...daca i-ar certa, clientii ar pleca si nu ar mai cumpara de la ei, asa ca e chestie de tactica de vanzari si chiar daca pe o parte pierd, recupereaza ei si le iese si profit. Pai ati vazut voi asa ceva in RO? in vecii vecilor...te-ar da in suturi afara din magazin si nu ti-ar mai vinde nimic, dar tot ei ar pierde....astia-as smecheri si uite ca asa fac bani si fac cu carul.
mihaela75
Postat: Tuesday, July 18, 2006 7:10 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Eu nu-s plecata de mult din tara dar cred ca daca m-as intoarce n-as avea sanse de supravietuire.M-as certa cu toata lumea.Ce tampenie,sa dau cu subsemnatul la cumparaturi,doanme iarta-ma,tara asta se duce inainte sau inapoi?oare
lori16ro
Postat: Tuesday, July 18, 2006 7:41 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 3/25/2006
Postari: 995
Locatia: iasi
La METRO Iasi fetele mele nu au intrat pina nu au avut 6 ani, aveam noroc ca erau cam de 5 ani si ramineau la intrare
si sa vedeti distractie cind una intra si alta raminea afara si cea care intra incepea sa se laude.
Acum vad ca intra si mamici cu bebe.
La Mall Iasi este camera pentru mamici care alapteaza, dar inca n-am vazut-o, iar pt copiii mai maricei spatiu de joaca 1h/ 60.000 mii lei.
La Bila si Mall sunt caruturi pentru cumparaturi si copii, dar asta e "APA DE PLOAIE" pe linga ce aveti voi in occident.
AdrianaC
Postat: Wednesday, July 19, 2006 6:48 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17799
Locatia: Bucuresti
Noi am renuntat sa mai mergem in Metro dupa ce am nascut-o pe Alice pentru ca nu aveam voie sa intram cu copii sub 6 ani.

Oricum, si Carrefour si Cora si chiar si Selgros-ul din Bucuresti, sunt mizerabile la capitolul conditii (WC, carucioare, ca sa nu mai vorbesc de loc de infasat/schimbat/alaptat bebe, nu au nici macar la service - acolo unde te duci sa iti verifici aparatura pe care o cumperi, o parte separata destinata celor cu copii mici sau gravidelor, astfel incat sa nu fie nevoiti sa astepte cu "burta la gura" sau cu "copilul in brate" sa le vina randul).

Oare asa or fi si in afara Carrefour-ul si Cora?
taki
Postat: Sunday, August 13, 2006 5:32 PM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Masa de schimbat scutecele copilului, se deschide usor, iar masa este prevazuta cu centura pentru a tine copilul in siguranta. Se gaseste in orice toaleta publica, oriunde...pana si in toaletele parcarilor de pe autostrazi.

Sunt curate intotdeauna, majoritatea mamicilor punand un prospot sau paturica peste ea, deoacrece fiind piele, este rece si bb nu reactioneaza bine sic ( dar nu este o regula ).

Inchisa:

Semi-deschisa:

Deschisa: Se poate observa si centura, pe mijloc.

Rody
Postat: Wednesday, August 30, 2006 11:01 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Si mai vrem sa intram in U.E uff
delfinasa
Postat: Thursday, August 31, 2006 4:48 AM

Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Da, in genul ala sunt si pe-aici, dar nu din piele ci doar plastic, dar au cureluse...unele au si un dispozitiv din care-ti extragi pad-uri de unica folosinta sa le pui cand schimbi bebele si dau si pungi pt scutecele folosite, toate gratis...la fel, toate baile publice sunt prevazute cu changing tables ca astea, sunt absolut toate curate, miros frumos inauntru si mai poti intra si cu carutul acolo.
taki
Postat: Thursday, March 8, 2007 5:28 PM

In toaletele din incintele mall-urilor si nu numai, din Jp, copilul ( de la 3 luni la 2 ani ) are loc special, astfel incat mama sa se poata " relaxa " pe buda.ras

AdrianaC
Postat: Thursday, March 8, 2007 7:50 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17799
Locatia: Bucuresti
Super misto chestia asta ! Eu nu merg singura la cumparaturi cu copiii de obicei, dar ma gandesc ca daca as merge si as avea vreo urgenta, as rabda pana acasa, ca aici la noi .... nici in 1000 de ani de acum inainte nu ai sa vezi asa ceva.plans
taki
Postat: Thursday, March 8, 2007 7:56 PM

Poate o sa vedem, dar cred ca o sa fie cu fise ca romanii pun "pret" pe orice.

Ca sa nu mai zic ca in toalete, langa WC mare, se afla si olitza pentru bb si peste capacul olitzei se poate aseza o hartie igienica tip pentru forma tolatelor. sic Adica, bb nu face kk si pp numai acasa la olitza si cand iese in oras in pampers...trebuie sa ceara si si se da, aici in Jp! firstprize
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed