Avem un catelus?

Options Avem un catelus?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Postat: Tuesday, May 22, 2007 4:23 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17791
Locatia: Bucuresti
Pai Andrei se culca noaptea cel tarziu la ora 22:00, si nu e obosit cand se culca, iar peste zi, de asemenea se muta pe jos.

Sper sa stea macar pe covoras acum.
Maria & Mario
Postat: Tuesday, May 22, 2007 4:52 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 2/13/2006
Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Ce frumoase sunt covoarele alea. Imi plac tare mult amandoua .... insa.....Alice , ai gusturi, printeso ! love e super cel ales de tine ! pupici pupici
Ely
Postat: Tuesday, May 22, 2007 4:55 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2006
Postari: 5605
E tare frumoasa mocheta Adriana love ,acum poate nu-i mai place lui Andrei sa mai doarma pe josras
Alina
Postat: Tuesday, May 22, 2007 5:53 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Foarte frumoase covoarele, Adriana, super. bravo
Eu zic sa-l lasi mai lejer imbracat, poate, poate nu s-o mai da jos din pat.
Dar intrebarea mea e: Andrei cade si se invarte pana la masa? Sau se da frumusel jos din pat si se culca pe jos? Daca e ultima varianta, atunci eu zic sa-l culci mai intai jos, iar apoi sa-l pui in pat, el va dormi relaxat, gandindu-se ca e pe jos. Just an ideea.
Miri
Postat: Tuesday, May 22, 2007 9:48 PM

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Adriana, super frumoase covoarele!cool
Somn usor Andrei, ca la asa covor, mai ca mi-ar place si mie sa dorm pe el!sic
Lilly of the valley
Postat: Wednesday, May 23, 2007 7:07 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
foarte frumoase covorasele!flowers
Miri
Postat: Wednesday, May 23, 2007 7:16 AM

Intrat: 2/26/2006
Postari: 16505
Locatia: pe o margine de lume...
Adriana, cum a fost azi-noapte?oare
A dormit Andrei pe covor?
crista
Postat: Wednesday, May 23, 2007 9:26 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/27/2007
Postari: 1849
Adriana super covorasele cool interesanta alegerea lui Alice bravo
Unde a dormit azi noapte Andrei, tot pe jos?
Fiul unei prietene de catve zile doarme si el la fel, pe jos. Se da jos din patut si se plimba pe burtica pe tot parchetul, adoarme unde simte parchetul mai rece si sub un scaun mai mare sic
Cred si eu ca poate e cald, si acum poate daca e intr-un tricou va dormi tot jos pe covor cu animalutele sic Ramane doar sa-l iei tu cand adoarme si sa-l pui in patuc.....sau cum credeti voi, noi inca nu am patit, mai avem timp si o sa povestim atunci sic pupici
AdrianaC
Postat: Wednesday, May 23, 2007 9:13 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17791
Locatia: Bucuresti
A dormit si in pat, si pe jos, s-a trezit pe la 5 si a venit la noi, s-a foit vreo 10 min pe la noi si apoi a plecat la el. La 6 s-a trezit si s-a tot foit, pana la urma pe la 7 i-am dat lapticul, desi el bea lapticul mai tarziu de obicei, pe la 8:00 - 9:00.

Acum nu stiu unde doarme, ca i-am inchis usa la camera ca sa nu iasa de acolo si daca o deschid sigur se trezeste. Trebuie sa imi iau niste camere de supraveghere, ca sa il vad pe unde doarme.uff
kali
Postat: Friday, July 11, 2008 6:48 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Ceea ce ma preocupa pe mine nu are legatura cu primul post, dar titlul se potriveste de minunehohot

Vroiam sa va intreb: copiii vostri se prefac a fi diferite animalutze?

De ex. Alexia, de cateva zile e ... catel... unul mic (spune ea)alcool:
1.orice vrea sa-mi comunice- latra (bine, daca nu inteleg declara ca e iar fetita si-mi comunica pe limba mea de omangel )
2. vrea sa manance din castronel si sa 'lipaie' ca si cateii;
3. merge in 4 labe... incearca sa se scarpine cu piciorul dupa ureche;
4. ma linge in loc sa ma pupe... plus alte chestii inventate
E drept ca pe parcursul zilei mai uita ca e catel; nu e permanenta treaba.

Ce treaba e asta, fratilor? Joaca sau... ce? Isi exerseaza imaginatia?
Vazusem faze din astea numai in filme dar la copiii mai mari.
Oricum, atata timp cat e serioasa- tratez si eu cu seriozitate 'problema' si-i fac jocul... cand vad ca se prosteste, ma prostesc si eu... da' intrebarea mea e: trece?

Fapt divers: in acest moment si Lulu e declarat catel si impart caramele dintr-un castronel. Haios e ca si Lulu mananca; sper sa fie ok dupa...
dya
Postat: Friday, July 11, 2008 7:43 PM

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
hohot hohot hohot Kali ce tare este Alexiathumright ....eu nu mai stiu exact dar voi inca mai aveti catelusa pentru ca de foarte multe ori copii IMITA , asa cum ne imita pe noi ca si adulti tot asa pot imita diverse animale. Sunt sigura ca asta este si la Alexia. Nu trebuie sa te ingrijoreze foarte tare dar trebuie ca de fiecare data cind face pe catelusul sa-i spui ca tu nu vorbesti decit cu fetita.sic
Pup micutul catelus care daca vrea se transforma in fetita.pupici pupici pupici
Mela
Postat: Friday, July 11, 2008 8:31 PM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
eu cred ca Alexia se distreaza putin :018:

Larisa are perioade cand se poarta exact ca si Mihai,gangureste,se preface ca nu se tien bine pe picioare,merge taras,vrea sa bea din bibi lui si sa roada suzeta,ea,careia nu i-a trebuit niciodata asa ceva.il imita in multe,doar asa,pentru ca ma vede ca ma distrez de ea,cred ca la fel e si la Alexia pupici angel
kali
Postat: Friday, July 11, 2008 10:36 PM

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Dya, nu o mai avem pe Kali de aproape 1 an... daca era, mi-as fi explicat mai usor.pupici

Sami, si eu cred ca se amuza. Adevarul e ca uneori e atat de haioasa incat nu ma pot abtine sa nu rad- si ea observa asta. Cred ca de dragul maimutarelii, stiind ca are si succes- insista... cum ziceai si tu.pupici
delfinasa
Postat: Saturday, July 12, 2008 1:59 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Kali, a avut si Karina perioada asta chiar la inceputul anului asta catel...mers in 4 labe, lins pe obraji, latrat, mancat din castronel ca un catel...si eu am fost putin debusolata; la inceput nu stiam cum sa reactionez, m-am jucat cu ea, apoi i-am tot explicat ca ea e fetita si fetitele pupa, nu ling si nu latra, merg si papa frumos...i-a trecut pana la urma, dar si-a jucat rolul de catelus cateva luni ras.
Rody
Postat: Saturday, July 12, 2008 2:05 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Ce tare Andreihohot hohot hohot hohot Adi ai un copil super.Stai linistita,toate astea vor trece.Va veti amuza inpreuna dupa cativa anicomputerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed